Optoma z dc3...tylko która...nie mam już siły :(

havranek

New member
Witam
Po przeczytaniu wielu testów, opini uzytkowników...powoli mam ochotę kupic sobie...czarnobiały telewizor ...nie no...Nie potrafie dokonać wyboru. Dobrnąłem do tego że decyduję się na dlp z chipem dc3. Juz prawie sie zdecydowalem na optome h78dc3,,,ale znalazlem 20% taniej optome hd73. Rowniez optoma h79 jest w moim zasiegu cenowym (1000-1350$) Podaje ceny z Usa bo tam zostanie kupiony projector. Są to ceny sklepowe jakby ktoś nie wierzył z full gwarancją -oczywiscie nie uznawaną w Europie - ale dla takiej przepasci cenowej zaryzykuję.
Jeśli ktoś zechce mi wyjaśnić podstawowe róznice uzyteczne dla zwyklego Kowalskiego ktory chce miec dobry, ambitny obraz ale bez videofilskich ciągotek ;) to proszę o ustosunkowanie się do w/w modeli tak jakbysie sami mieli to kupić .Będę bardzo wdzieczny. Chcę na tym oglądać filmy z blue ray albo dvd, no i sport hd z satelity. Ekran do 100cali odległosc ok 4m , pomieszczenie w dzien mozna zaciemnic do połmroku (zaluzje w jednym oknie) Sciany nie biale, ale tez nie ciemne - taki tam losos :) ,sufit ciemny korek.
pzdr
Michał
 

przemowroc

New member
Witam za takie pieniążki trudno szukać wad w/w projektorów. Sam użytkuję Mitsubishi HC3100 na pokładzie DC3. Cóż obraz dla mnie rewelacyjny, mnóstwo ustawień, 6 segmentowe kółko kolorów , wirujące z predkościa 4x lub 5x, komplet wejść, w trybie low lamp bardzo cichy i natyle jasny że oglądanie zarówno sd, hd, dvd jest wielką przyjemnością(ze względów mieszkaniowych obraz 160x100). W porównaniu do dc2 (wczesniej optoma h31) wg. mnie przepaść. Rewelacyjna głębia jak na ilość wydawanej kasy. Pozdrawiam
ps postaram sie zrobić kilka fotek
 
Ostatnia edycja:

lobo77

Member
optoma

Z odległości 4m to możesz nie ogarnąć obrazu o wielkosci 100cali moim zdaniem to ciut za duzo Ja mam ekran 90cali oglądam z odl.4,5metra i tak ledwie,ledwie to obejmuje jest dobrze ale wiekszego obrazu juz bym nie objął wzrokiem;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lobo77 napisał:
Z odległości 4m to możesz nie ogarnąć obrazu o wielkosci 100cali moim zdaniem to ciut za duzo Ja mam ekran 90cali oglądam z odl.4,5metra i tak ledwie,ledwie to obejmuje jest dobrze ale wiekszego obrazu juz bym nie objął wzrokiem;)

-20% obrazu na czarne pasy w większości filmów. 100 cali to 80 cali. 80 cali to 64 cale itd... Ja uważam, że 100 cali z 4 m to w sam raz.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Dla formatu kinowego 2,35:1 obraz o przekątenj 100 cali (uwzględniając czarne pasy) z odległości ok. 3,0-3,5 m jest na styk.
 
Do góry