Epson tw-680 (700) i Playstation 3. Czy to aby zgrana para?

Bambolo82

Banned
Ciągle zastanawiam się nad zakupem projektora. W tej chwili wybieram już pomiędzy Tw-680 i w500. W niedalekiej przyszlosci dokupię Playstation 3.
Ostatnio jednak przeczytałem że Epson tw-680 ma poważną wadę - ponoć nie obsługuje przydatnego sygnału jaki oferuje playstation 3 i telewizja hdtv tzn. 1080p/24.
Nie znam sie na tym, ale uzytkownicy angielsojezycznych portali A/V często otym wspominają i wytykają to jako znaczna wadę.
Przeczytalem to tutaj np:
http://www.projectorcentral.com/Epson-EMP-TW680.htm (coś nie widać aby epson obslugiwał takie sygnały, drozsze Epsony np tw-2000 juz tak)
Benq w500 obsługuje chyba wszystko co trzeba - tuttaj link http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500.htm.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Ciągle zastanawiam się nad zakupem projektora. W tej chwili wybieram już pomiędzy Tw-680 i w500. W niedalekiej przyszlosci dokupię Playstation 3.
Ostatnio jednak przeczytałem że Epson tw-680 ma poważną wadę - ponoć nie obsługuje przydatnego sygnału jaki oferuje playstation 3 i telewizja hdtv tzn. 1080p/24.
Nie znam sie na tym, ale uzytkownicy angielsojezycznych portali A/V często otym wspominają i wytykają to jako znaczna wadę.
Przeczytalem to tutaj np:
http://www.projectorcentral.com/Epson-EMP-TW680.htm (coś nie widać aby epson obslugiwał takie sygnały, drozsze Epsony np tw-2000 juz tak)
Benq w500 obsługuje chyba wszystko co trzeba - tuttaj link http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500.htm.

TW-680 ani TW-700 nie obsługują trybu 1080p/24. W przypadku PS3 rzecz dotyczy tylko filmów na płytach blu-ray, nie gier. Zalety /24 można odczuć tylko w specjalnych momentach w filmie, a i wtedy jest to różnica dość subtelna. Ja bym nie uzależniał od tego kupna projektora - jest dużo więcej rzeczy, które mogą wkurzać podczas projekcji. Słaby kontrast, głośna czy zbyt widocznie działająca przesłona i wiele wiele innych rzeczy.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
TW-680 ani TW-700 nie obsługują trybu 1080p/24. W przypadku PS3 rzecz dotyczy tylko filmów na płytach blu-ray, nie gier. Zalety /24 można odczuć tylko w specjalnych momentach w filmie, a i wtedy jest to różnica dość subtelna. Ja bym nie uzależniał od tego kupna projektora - jest dużo więcej rzeczy, które mogą wkurzać podczas projekcji. Słaby kontrast, głośna czy zbyt widocznie działająca przesłona i wiele wiele innych rzeczy.

Tidus, jaki ty masz projektor?
 

macek2000

New member
nie wiem o co chodzi z tym trybem jakiego nie obsługuje ps3 ale ja jade na tw-680 i ps3 i jest super. uzywam projektora po kilka godzin dziennie, gram w wiekszosci w fifa 08 online, strzelam gole, monitora od kompa do netu wlasciwie nie wlaczam juz, nawet w tej chwili jak to pisze to tez na tych kilkuset calach
 

reyq

New member
Rozdzielczość 1080 w większości gier na PS3 nie jest wykorzystywana. Zazwyczaj gry są w 720p, więc nie ma co się przejmować samą rozdzielczością. A /24? Wole mieć płynniejszy ruch przy 50/60 fps (o ile gry wogóle mają tyle fps...) oferowanych przez 720p niż 24fps przy 1080.

Używanie trybu 1080i na projektorze 720p też jest kwestią do rozpatrzenia. Z jednej strony nadmiarową rozdzielczość po przeskalowaniu w dół przez projektor można potraktować jak antyaliasing (który na razie rzadko występuje w grach na PS3). Z drugiej strony obraz 1080i w porównaniu z 720p lekko miga na cienkich, poziomych krawędziach. Nie jest to uciążliwe ale na TW700 można to zauważyć. Niektóre gry mogą też być lekko obcinane po uruchomieniu w 1080i. Widać to np. na Gran Turismo HD na asfalcie. W 720p zastosowano lepsze filtrowanie tekstur (z pamięci, na oko trilinearne lub anizotropowe) niż w 1080i (bilinearne).

Niektóre gry mają też dosyć miękką grafikę pozbawioną ostrych, kontrastowych krawędzi i przyrost rozdzielczości ekranu, jak i odpalenie ich w PAL na TV CRT, niewiele zmienia. Po prostu wyglądają dobrze w każdej rozdzielczości.

Podsumowując: nie ma co się martwić brakiem 1080p/24 w tw680/700 bo i tak niewiele by on dał w grach na PS3. To jest tryb dedykowany do filmów blu-ray. Nawet gdyby tw680/700 miał owy tryb, prawdopodobnie niewiele osób dostrzegłoby efekty jego działania.

reyq
 

macek2000

New member
reyq napisał:
Rozdzielczość 1080 w większości gier na PS3 nie jest wykorzystywana. Zazwyczaj gry są w 720p, więc nie ma co się przejmować samą rozdzielczością. A /24? Wole mieć płynniejszy ruch przy 50/60 fps (o ile gry wogóle mają tyle fps...) oferowanych przez 720p niż 24fps przy 1080.
reyq
wkrotce bedzie cala masa gier 1080p 50/60 fps np wipeout http://pl.youtube.com/watch?v=FO7mp-lyYnQ&feature=related

pytanko - mam tw680 (720p), probowalem wszystkich trybow na moim ps3 (720p, 1080i, 1080p) i wciaz nie wiem ktory z nich jest do mojego projektora najbardziej odpowiedni? (tzn najbardziej odpowiedni jest 720p, ale jakos lepiej wyglada chyba na 1080i). co sadzicie?
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
macek2000 napisał:
pytanko - mam tw680 (720p), probowalem wszystkich trybow na moim ps3 (720p, 1080i, 1080p) i wciaz nie wiem ktory z nich jest do mojego projektora najbardziej odpowiedni? (tzn najbardziej odpowiedni jest 720p, ale jakos lepiej
wyglada chyba na 1080i). co sadzicie?
Też tak mam przy DVD. 1080i jest jakby o włoś ostrzejsze.
Sam nie wiem z czego to wynika. Moze po prostu lepszy skaler jest w projektorze jak w DVD, albo odwrotnie.
 

nute

New member
dźwięk

ja mam taki zestaw.rzeczywiście w niczym mi nie przeszkadza ten interlaced. NAtomiast mam pytanie jak sobie poradziliscie z dzwiekiem?Czy rozdzielacie jakims mikserem hdmi czy jest jakis latwiejsz patent. Podejrzewam ze jest, ale ja nie moge znalezc.
 
Do góry