Ceny i dostepność lamp do projektorów w Polsce.

Bambolo82

Banned
W necie można znależć lampę zamienną do w500 za ok 750 zł. Wygląda na to że jest to najekonomiczniejszy projektor.
Czy może ktoś wie, ile kosztuje lampa zamienna do bezpośrednich konkurentów Benq w500: Epson tw-680, tw-700 nowych tanich projektorów LCD Sony??? W google nie udało mi sie znależć ani jednej oferty. Czyżby oznaczało to że trudno dostać części zamienne do Epsonów i Sony?
 

Bambolo82

Banned
Gzzzz...czyli godzinka ogladania z tw-680 jest prawie dwa razy drozsza niż taka godzinka z Benq, i już na starcie 500 zl w plecy bo o tyle sam projektor bylby droższy. Nie lubie płacić za znaczek... Chyba biorę w500
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Gzzzz...czyli godzinka ogladania z tw-680 jest prawie dwa razy drozsza niż taka godzinka z Benq, i już na starcie 500 zl w plecy bo o tyle sam projektor bylby droższy. Nie lubie płacić za znaczek... Chyba biorę w500

2 godziny oglądania dziennie to ledwie 700 godzin na rok. Wystarczy więc spokojnie na 3 lata.
Poza tym, jak minie pierwsza fascynacja, to nie będziesz codziennie oglądał. Czasami nawet mnie nie chce się włączyć projektorka. :p
Przecież człowiek pracuje, ma rodzinę. Niekiedy zwyczajnie brakuje czasu, albo jak pisałem - ma się ochotę na coś innego niż seans kinowy.
W letnie dni też to jest inaczej. Poza tym jest urlop, wakacje...
Oglądając same filmy, naprawdę trudno jest nabić ponad 300-400 godzin w ciągu roku.
 

lepp

New member
Bez reklam
Potwierdzam. W 3 lata wyświeciłem 1100 godzin. A naprawdę lubię oglądać filmy. Jeśli nie zamierzasz używać projektora do grania w gry to kosztem lampy nie ma sie co przejmować. Jeśli boisz się takiego nagłego wydatku to zrób sobie skarbonkę do której wrzucisz cos po każdym seansie.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
lepp napisał:
Potwierdzam. W 3 lata wyświeciłem 1100 godzin. A naprawdę lubię oglądać filmy. Jeśli nie zamierzasz używać projektora do grania w gry to kosztem lampy nie ma sie co przejmować. Jeśli boisz się takiego nagłego wydatku to zrób sobie skarbonkę do której wrzucisz cos po każdym seansie.

Zamiast skarbonki, forsę dajcie na schronisko lub potrzebujące dzieciaki. A lampy do projektora najtaniej (także z doliczonym VAT-em) prosto z Japonii - www.pricejapan.com
 

autorus

New member
Nie przesadzajmy z tymi cenami, do epsonka tw2000 to raptem niecałe 10% wartosci projektora, no chyba ze mówimy o tej stronie która podał kolega to jest 200EUR (jak tam sie wogóle kupuję?). No i epsonic ma gwarancję na lampę 3lata lub 1700h. Tylko dalej nie wiem czy jak wyłacza prąd to się to zalicza do gwarancji czy nie? Ups dobra sprawa tylko takie które maja czas przełaczenia 1,2ms sa dośc drogie, te z 3ms to jest juz taniutkie. No i taka lampa nie w kij dmuchał prądu bierze, więc nie wiem czy jakiegos większego by nie trzeba byłoby dać.
A wogóle jak to działa, bo przeciez jak wyłacze projektor to tam przez jakis czas będzie chodził jeszcze wiatrak? na logike tak byc powinno :)

Autorus

ps. We wtorek pierwsze w życiu spotkanie z projektorkiem i ekranem :) Zakup w Cinematic, w cenie kalibracja ifs, no i ekran tez od nich z triggerem :)
 

Bambolo82

Banned
autorus napisał:
Nie przesadzajmy z tymi cenami, do epsonka tw2000 to raptem niecałe 10% wartosci projektora, no chyba ze mówimy o tej stronie która podał kolega to jest 200EUR (jak tam sie wogóle kupuję?). No i epsonic ma gwarancję na lampę 3lata lub 1700h. Tylko dalej nie wiem czy jak wyłacza prąd to się to zalicza do gwarancji czy nie? Ups dobra sprawa tylko takie które maja czas przełaczenia 1,2ms sa dośc drogie, te z 3ms to jest juz taniutkie. No i taka lampa nie w kij dmuchał prądu bierze, więc nie wiem czy jakiegos większego by nie trzeba byłoby dać.
A wogóle jak to działa, bo przeciez jak wyłacze projektor to tam przez jakis czas będzie chodził jeszcze wiatrak? na logike tak byc powinno :)

Autorus

ps. We wtorek pierwsze w życiu spotkanie z projektorkiem i ekranem :) Zakup w Cinematic, w cenie kalibracja ifs, no i ekran tez od nich z triggerem :)

Troche przesadziłes...masz racje lampa kosztuje 10% wartości, tyle ze wzgledem diabelnie drogiego tw-2000, bo wzgledem sprzetu mainstream typu tw-680 to już 40%. Poza tym w Polsce ceny osprzetu do projektoeow sa poprostu z kosmosu wzięte np ekrany polskiego Viz-artu są oferowane w cywilizowanych krajach takich jak np. USA około 3 razy taniej niż u nas; lampy sa w Japonii 2 razy tansze jak u nas itd. Nasz polski rynek A/V jest poprostu zapyziały i każdy kto robi takie zakupy w Polsce ma prawo obwawiac się ze zostanie oskubany! Importerzy sprzętu sa nieuczciwi bo spekuluja na wzmacniającej się złotówce, dlatego konsumenci w Polsce powinni uważać.
 

autorus

New member
Przyznaję ceny viz art sa w pl chore. Jak juz znalazłem to co chciałem to wyszło 3333zł. I po chwili dowiedziałem się ze jeszcze musze dokupić pilot za 250 jednokanałowy i odbiornik za 450zł.
Olałem sprawę i zamówiłem projecta za3350 z trigerem bezprzewodowym, i ekranem o leprzych parametrach bo z dodatkowym pasem czarnym 49cm na którym mi zależało.

Autorus
 

lepp

New member
Bez reklam
Te 10% wartośći to w momencie zakupu projektora. Po 5 latach kiedy będziesz chciał dokupić lampe okarze się, że to jest 100% wartości.
 

tomek67

New member
lepp napisał:
Te 10% wartośći to w momencie zakupu projektora. Po 5 latach kiedy będziesz chciał dokupić lampe okarze się, że to jest 100% wartości.
Za 5 lat to będizesz miał chęć na nowy projektor a nie zmianę lampy.
Projektory wciąż co roku są wyraźnie lepsze,
5 lat to baaaardzo długo w tej branży.
 
Do góry