Efekt teczy w DLP

Obecny

New member
Wszyscy mowia tyle o dlp ze lcd lepsze bo tam nie ma tego efetku, nie mam pojecia o czym mowicie, jak ten efekt wyglada ? czym on sie objawia, tak po chlopsku, i prosze nie mowic mi ze mam sobie na dlp zobaczyc reklamowkt THX bo nie mam technicznie takiej mozliwosci :) wszelkie wypowiedzi na ten temat sprowadzaja sie do tego a ja mam mlynek w glowie lcd czy dlp, dodam ze na codzien pracuje w kinie i zajmuje sie wyswietlaniem filmow ze standardowych analogowych projektorow, takich z klisza filmowa, chcial bym miec jakies porownanie choc pewnie to inna kategoria.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Obecny napisał:
Wszyscy mowia tyle o dlp ze lcd lepsze bo tam nie ma tego efetku, nie mam pojecia o czym mowicie, jak ten efekt wyglada ?

Ktoś na tym forum podawał linka do filmu (youtube?), który obrazował to zjawisko.
W normalnym użytkowaniu to zjawisko jest praktycznie niezauważalne. Osobiście uważam, że ono nie determinuje wyboru DLP czy LCD.
Nowe modele DLP mają z regułu 5 ,6 lub 7 segmentowe koła barwne, które kręcą się z prędkością x5 lub x6. Przy takich rozwiązaniach, ten efekt jest praktycznie wyeliminowany (choć na logo THX i tak go ujrzysz :p ).
 
Do góry