Pierwszy wybór najtrudniejszy, projektor HD Ready

Obecny

New member
Witam serdecznie, to moj pierwszy post tutaj mimo ze troszke czasu spedzilem na forum w trybie biernym :)
Przymierzam sie do zakupu projektora multimedialnego HD Ready
wybor narazie zawezilem do:
Epson TW700
Sanyo Z5
Panasonic PT-AX200E
ale nadal jestem otwarty na poropozycje
na wynalazek przeznaczam okolo 1000 euro
warunki sa dosc kiepskie i dosc waznym argumentem jest by uzyskac mozliwie duzy obraz ze stosunkowo jak najmniejszej odleglosci 2-2,5m
epson i sanyo z 2m powinny dac okolo 64'' na maksymalnym zoomie, niestety nigdzie nie znalazlem informacji jak ta sprawa ma sie w panasonicu, za sanyo przemawia jego cichosc, za epsonem gwarancja na lampe, panasonica jakos malo znam, nie wiele informacji o nim znajduje ale ogolnie w rankingach widze ze zawsze na gorze, nie wiem czym tak blyszczy :) prosze o jakies nakierowanie, sprzet bedzie uzywany glownie w polaczeniu z komputerem odtwarzajacym filmy w HD, troszke do gier na xbox360 oraz jako zwykly odtwarzacz cyforwego polsatu ale telewizja w moim domu nie jest jakims podstawowym medium i domyslem sie ze jakosc takiej zwyklej sat nie zachwyca wiec pozostanmy na xboxie i komputerze :)

moja pierwsza mysl to byl benq w500 ale w 2m odleglosci od ekranu ma okolo 10'' mniej od epsona i sanyo co chyba ... go zdyskfalifikowalo :(

pomocy prosze, metlik w glowie, im wiecej czytam tym mniej wiem

sanyo?
moze jednak epson?
wszedzie chwala panasonic? ale nie wiem czemu :)

dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Troszkę szkoda projektora dla 60 calowego obrazu. :(
Zrób wszystko, aby mieć możliwość ustawienia go w odległości minimum 2,5 m od ekranu.
Szukaj projektorów z niskim współczynikiem Throw Ratio.
Poza tym jest jeden budżetowy model Toshiby (DLP), który pozwala generować duży obraz z bardzo małej odległości. Może to byłoby dla Ciebie rozwiązaniem?
 

Rudeford

New member
Sanyo z odległości 2,5m na max zoomie daje około 75” Obraz jest wtedy trochę ciemniejszy niż bez zoomu ale i tak wystarczająco jasny. Ekran mam(150x90cm) szary, bardzo zbliżony do ultra grey, wykonałem go sam. Pierwsza wersja była jaśniejsza ale obraz był za jasny a czerń gorsza. Z takiej odległości w zaciemnionym pomieszczeniu nie ma mowy o braku dynamiki:D czy braku mocy a piksele są widoczne dopiero z 1,5m. Jeśli jednak będziesz chciał oglądać w półmroku to Epson nada się bardziej. Panasonic ma mniejszą ostrość i w małym pomieszczeniu może okazać się za jasny.
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
Meloman69 - myslalem o DLP ale wszedzie pisza o tej teczy i zwatpilem tak naprawde nie wiedzac co to w ogole jest, mogl bys znalezc jakies blizsze informacje jaki to model prosze.

Co do odleglosci od sciany to bede mial jakies 2,5m moze kilka centymetrow mniej ale napewno nie wiecej, pokoj jest maly i boje sie ze epson bedzie za glosny, aktualnie mam tutaj tv 42' tylno projekcyjny SONY sx - 42u300 no i nie jest najciszej ale tez bez tragedii.

Wybor byl trudny bo 3 projektory mialem teraz Meloman69 wyskoczyl z jednym a wlasciwie cala seria dlp ktorej nie bralem w ogole pod uwage, panowie, pomocy, naprawde licze na Was. Dziekuje serdecznie i prosze o wiecej wypowiedzi.

ps Tidus1024 - jakies wady tego panasonica w porownaniu z reszta ?
 

Obecny

New member
Panowie ale jestem w kropie, piszcie cos prosze :)
moze cos wiecej o tym dlaczego tak/nie dlp ? czy sanyo czy epson czy panasonic ?
 

lipa_ml

New member
Obecny napisał:
Witam serdecznie, to moj pierwszy post tutaj mimo ze troszke czasu spedzilem na forum w trybie biernym :)
Przymierzam sie do zakupu projektora multimedialnego HD Ready
wybor narazie zawezilem do:
Epson TW700
Sanyo Z5
Panasonic PT-AX200E
ale nadal jestem otwarty na poropozycje
na wynalazek przeznaczam okolo 1000 euro
warunki sa dosc kiepskie i dosc waznym argumentem jest by uzyskac mozliwie duzy obraz ze stosunkowo jak najmniejszej odleglosci 2-2,5m
epson i sanyo z 2m powinny dac okolo 64'' na maksymalnym zoomie, niestety nigdzie nie znalazlem informacji jak ta sprawa ma sie w panasonicu, za sanyo przemawia jego cichosc, za epsonem gwarancja na lampe, panasonica jakos malo znam, nie wiele informacji o nim znajduje ale ogolnie w rankingach widze ze zawsze na gorze, nie wiem czym tak blyszczy :) prosze o jakies nakierowanie, sprzet bedzie uzywany glownie w polaczeniu z komputerem odtwarzajacym filmy w HD, troszke do gier na xbox360 oraz jako zwykly odtwarzacz cyforwego polsatu ale telewizja w moim domu nie jest jakims podstawowym medium i domyslem sie ze jakosc takiej zwyklej sat nie zachwyca wiec pozostanmy na xboxie i komputerze :)

moja pierwsza mysl to byl benq w500 ale w 2m odleglosci od ekranu ma okolo 10'' mniej od epsona i sanyo co chyba ... go zdyskfalifikowalo :(

pomocy prosze, metlik w glowie, im wiecej czytam tym mniej wiem

sanyo?
moze jednak epson?
wszedzie chwala panasonic? ale nie wiem czemu :)

dziekuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam
według kalkulatora benqa to w500 z odległosci 2m daje przekątną 62" a z 2,5 m około 76" nie wiem dlaczego ci wyszło ze 10" mniej niz epson
co lepsze epson,panas czy benq to nie wiem w500 to mój pierwszy proj 720p i zapewne ostatni bo nastepny bedzie 1080p , ale z tego jestem zadowolony jest lepiej niz sie spodziewałem
 

Tidus1024

New member
Bez reklam

Obecny

New member
Tidus1024 - powoli mnie przekonujesz ze to nie najlepszy wybor, wiec co proponujesz ? epson tw700 czy tez zupelnie cos innego ?
mow dalej prosze.

Moze ktos moze cos polecic z duzym Throw Ratio ? tak by z tych 2 - 2,5m obraz byl jak najwiekszy, oczywiscie reszta parametrow w normie :)
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Detale w ciemnych scenach są bdb a wszystko zależy od ustawień i samego materiału. Większość fabrycznych ustawień ma włączona funkcje wyraźny czarny która poprawia pozornie czerń ale powoduje zlewanie się w jedno. Na ustawieniu kino klasyczne gdzie jest ona wyłączona widać o wiele więcej nie mówiąc już o ustawieniach własnych. Co do pikseli to w Epsonie może ich nie widać?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Toshiba TDP-ET10 pozwala generować duży obraz z małej odległości. Niestety nie sądzę, aby ktoś na forum widział ten projektor w akcji.
 

Obecny

New member
Rudeford - masz moze tego sanyo ?
ja juz sie powoli poddaje, mam taki oszolom we lbie ze nie wiem zupelnie co brac, sony bravia aw15 mi sie spodobal bo duze throw ratio daje , znacznie wieksze od sanyo i epsona, ale z kolei pisza ze jest ciemny :( juz nic nie wiem ratujcie
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Zarówno Epson TW700, jak i Sanyo Z5 będzie na początku dobrym wyborem. Mnie osobiście bardziej podoba się Epson - jest jaśniejszy. Z kolei Sanyo ma głębszą czerń. Kontrast jest porównywalny.
 

Georg1005

New member
Witam! A czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat projektora
Panasonica PT-AE 900.Mam znajomego który mi go bardzo polecał i mówił że jest lepszy od Epsona TW 700.
Co Wy na to ??? :confused:
 

przemowroc

New member
Panasy ponoć są "bardzo" awaryjne, czytałem troche na różnych forach. Ja posiadam Mitsubishi HC3100 i moge go polecić jeżeli zdecydujesz się na dlp, większośc projektorów epson sanyo benq do 5000zł wyświetla obraz podobnej jakości. brat posiada epsona tw680(gigant w porównaniu do mojego) i jest bardzo zadowoliny. Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Georg1005 napisał:
Witam! A czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat projektora
Panasonica PT-AE 900.Mam znajomego który mi go bardzo polecał i mówił że jest lepszy od Epsona TW 700.
Co Wy na to ??? :confused:

Miałem kiedyś AE900. Dobry projektor na początek, ale jednak o gorszej jakości obrazu od TW700.
Zresztą ten Panasonic to leciwy model, już dawno nie produkowany (zastąpiony AX100, teraz AX200).
TW700 wciąż jest w produkcji.

>>przemowroc
Epson TW680 oraz TW700 nie są lepsze pod względem jakości obrazu od Mitsubishi HC3100. Skąd takie przeświadczenie?
 

lipa_ml

New member
Obecny napisał:
Tidus1024 - powoli mnie przekonujesz ze to nie najlepszy wybor, wiec co proponujesz ? epson tw700 czy tez zupelnie cos innego ?
mow dalej prosze.

Moze ktos moze cos polecic z duzym Throw Ratio ? tak by z tych 2 - 2,5m obraz byl jak najwiekszy, oczywiscie reszta parametrow w normie :)
jedna mała rada , bierz pod uwagę głównie uwagi posiadaczy danego sprzetu a nie ogólnie bo jak ktos moze pisac któy ma proj lepszą jakosć obrazu jesli takowego nie widział na oczy? opinie właściciela nadego modelu beda najbardziej trafione, wiadomo ze przydaja sie opinie doświadczonych forumowiczów ale czasami niestety czytam opinie i widze opisy nie zbyt doswiadczonych ludzi i pisza x lepszy od y a posiadaja z a nie widzieli x i y na oczy . to taka moja mała rada nie urażając nikogo
 
Do góry