Pierwszy wybór najtrudniejszy, projektor HD Ready

tomek67

New member
ludwickik napisał:
Witam,
Otóż było tutaj dużo mowy o Sanyo z2000. Chciałbym obalic kilka mitów tutaj powiedzianych (jako osoba doświadczona w projektorach KD oraz aktualny uzytkownik z2000).
Jakiej wielkości masz ekran i z jaką powierzchnią ??
Jakiej wielkości obraz Twoim zdaniem jest w stanie osiągnąć
ten projektor w trybie eco bez utraty jakości ??
Ciekawi mnie to Sanyo, ogólnie ta firma ma bardzo dobrą opinię
Kto wie może za kilka miesięcy zmienię Epsona HD-Ready na coś z Full HD
Epson EMP-TW2000 jak dla mnie ma chore ceny.
Stać mnie także na Epsona, ale mi po prostu żal wydawać aż tyle kasy na zabawkę co za rok i tak będzie przestarzała.
Przypuszczam, że różnica w obrazie dla 3/4 ludzi jest niedostrzegalna.
Jak kupiłem cyfrówkę Canona to przez ciekawość wysłałem identyczną fotkę zrobioną Canonem za 1300 i Panasonikiem za ...400 zł do 3 osób.
Żadna nie dostrzegła różnicy w jakości zdjęcia.
Wszystkie te osoby miały dobre monitory 19-22 cale.
Ja dostrzegałem różnicę, ale nie była ona duża.
Pewnie tu też tak jest.
 

ludwickik

Member
Meloman, tak się składa że obraz tak jak pisałem jest rewelacyjny przy bocznym świetle. Na meczu nie ma ciemnych scen i jakość na tym nie cierpi. Boczne światło jest takie aby można było komfortowo usiąść z goścmi i się bawić, a nie siedzieć po ciemku jak w norze jakiejś. I może u ciebie panują inne prawa fizyki, ale u mnie wszystko jest 100% OK.

Dalej nie porównuj proszę Sim2 za 100.000PLN do sanyo za które dałem 5840 PLN. Pewnie że Sim może osiągnąć bardziej trójwyiarowy obraz ale to tak jaby mówić że Opel Vectra nie daje takiej przyjemności jazdy jak Lamborgini Diablo. Musisz porównywać sprzęt w tej samej kategorii.

Dalej piszesz o Sony. No to dla kogo jest taki Sony Pearl VW200? A jasnośc nie za ogromna jakw Epsonie. To samo JVC, To samo Matartz. Specifikacje mają rzadko powyżej 1200 ANSI jasności.

I niestety Meloman tak jest że jak byś postawił swojego Epsona obok mojego Sanyo to różnice wobrazie nie były by większe niż 20% (ta sama technologia obu sprzętów). Ja porównywałem Sanyo z Panasem, a Ty wisdziałeś Sanyo w akcji na własne oczy? Tak jest Meloman i cudów zrobić się nie da. W przypadku modeli LCD różnice nie są jakieś ogromne, tak z resztą jak to było z poprzednimi generacjami peojektorów. To co piszę potwierdzają także cytaty z renomowanych serwisów które zamieściłem wcześniej (oni tam widzieli wszystkie sprzęty naocznie). Wszystkie te firmy mają doświadczenie w konstruowaniu projektorów KD i żadna nie ma nad pozostałymi jakiejś miażdżącej przewagi lub tajemnego know how.

Odnośnie cepłoty obrazu - ja mam prawo do tego ze podoba mi się obraz nie idealnie fizycznie skalibrowany. Dodatkowo pamiętaj że film od filmu różni się diametralnie jakością i kolorystyką nagrania/zripowania/kodowania/ettc. Nie da się wszystkiego oglądać na tych samych ustawieniach. No chyba z nie wykorzystuje się właśnie możliwości sprzętu i się po prostu męczysz.

Uwagi co do idealnego Epsona napisałem na podstawie recenzji projectorreviews oraz projectorcentral. Nic sobie nie wymyśliłem, tylko czytam uważnie.

Skąd wiesz że Epson świeci 50% lepiej od Sanyo? Gdzie to wyczytałeś? - chętnie zasięgnę tej lektury. Bo na żywo chyba nie widziałeś mniemam. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to że Epson jest 100% droższy od Sanyo, wg mnie jest mocno przedrożony, szczególnie jak na Polskie warunki.

W Linku do AVS forum który dałeś nic nie ma poza tym że jaja sobie z Epsona robią. Nie załapałeś?

Reasumując wg mnie Sanyo jest najatrakcyjnejszą pozycją projektorów 1080p biorąc pod uwagę cenę/jakość/funkcjonalność/jakość obrazu. Stosunek jakości do ceny jest najlepszy na rynku. Epson ma tylko przewagę w jakości obrazu (ale nie wszystkich jego aspektach). Natomiast Sanyo, Mitsu, Panasonic czy Optomy to bardzo zbliżona klasa i trudno znaleźć najlepszy sprzęt w tej kategorii. Takie same wnioski wyczytasz w porównaniu z projectorreviews które już cytowałem.

Żeby było jasne - nie kwestionuję że Epson w tej generacji ma najlepszy obraz i nie prubuję udowodnić że Sanyo mu nawet dorównuje. Ale nie pisz proszę o jakiejśc przepaści, bo takiej nie ma. Jast o małą klasę lepiej od konkurencji tylko tyle, co potwierdzają autorzy zagranicznych recenzji.

Generalnie Meloman masz jakiś uraz do Sanyo bo się notorycznie czepiasz projektorów tej marki. Od lat. Tylko nie jesteś niestety obiektywny w tej strategii;)

Pozdrawiam,
 

ludwickik

Member
Meloman, tak się składa że obraz tak jak pisałem jest rewelacyjny przy bocznym świetle. Na meczu nie ma ciemnych scen i jakość na tym nie cierpi. Boczne światło jest takie aby można było komfortowo usiąść z goścmi i się bawić, a nie siedzieć po ciemku jak w norze jakiejś. I może u ciebie panują inne prawa fizyki, ale u mnie wszystko jest 100% OK.

Dalej nie porównuj proszę Sim2 za 100.000PLN do sanyo za które dałem 5840 PLN. Pewnie że Sim może osiągnąć bardziej trójwyiarowy obraz ale to tak jaby mówić że Opel Vectra nie daje takiej przyjemności jazdy jak Lamborgini Diablo. Musisz porównywać sprzęt w tej samej kategorii.

Dalej piszesz o Sony. No to dla kogo jest taki Sony Pearl VW200? A jasnośc nie za ogromna jakw Epsonie. To samo JVC, To samo Matartz. Specifikacje mają rzadko powyżej 1200 ANSI jasności.

I niestety Meloman tak jest że jak byś postawił swojego Epsona obok mojego Sanyo to różnice wobrazie nie były by większe niż 20% (ta sama technologia obu sprzętów). Ja porównywałem Sanyo z Panasem, a Ty wisdziałeś Sanyo w akcji na własne oczy? Tak jest Meloman i cudów zrobić się nie da. W przypadku modeli LCD różnice nie są jakieś ogromne, tak z resztą jak to było z poprzednimi generacjami peojektorów. To co piszę potwierdzają także cytaty z renomowanych serwisów które zamieściłem wcześniej (oni tam widzieli wszystkie sprzęty naocznie). Wszystkie te firmy mają doświadczenie w konstruowaniu projektorów KD i żadna nie ma nad pozostałymi jakiejś miażdżącej przewagi lub tajemnego know how.

Odnośnie cepłoty obrazu - ja mam prawo do tego ze podoba mi się obraz nie idealnie fizycznie skalibrowany. Dodatkowo pamiętaj że film od filmu różni się diametralnie jakością i kolorystyką nagrania/zripowania/kodowania/ettc. Nie da się wszystkiego oglądać na tych samych ustawieniach. No chyba z nie wykorzystuje się właśnie możliwości sprzętu i się po prostu męczysz.

Uwagi co do idealnego Epsona napisałem na podstawie recenzji projectorreviews oraz projectorcentral. Nic sobie nie wymyśliłem, tylko czytam uważnie.

Skąd wiesz że Epson świeci 50% lepiej od Sanyo? Gdzie to wyczytałeś? - chętnie zasięgnę tej lektury. Bo na żywo chyba nie widziałeś mniemam. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to że Epson jest 100% droższy od Sanyo, wg mnie jest mocno przedrożony, szczególnie jak na Polskie warunki.

W Linku do AVS forum który dałeś nic nie ma poza tym że jaja sobie z Epsona robią. Nie załapałeś?

Reasumując wg mnie Sanyo jest najatrakcyjnejszą pozycją projektorów 1080p biorąc pod uwagę cenę/jakość/funkcjonalność/jakość obrazu. Stosunek jakości do ceny jest najlepszy na rynku. Epson ma tylko przewagę w jakości obrazu (ale nie wszystkich jego aspektach). Natomiast Sanyo, Mitsu, Panasonic czy Optomy to bardzo zbliżona klasa i trudno znaleźć najlepszy sprzęt w tej kategorii. Takie same wnioski wyczytasz w porównaniu z projectorreviews które już cytowałem.

Żeby było jasne - nie kwestionuję że Epson w tej generacji ma najlepszy obraz i nie prubuję udowodnić że Sanyo mu nawet dorównuje. Ale nie pisz proszę o jakiejśc przepaści, bo takiej nie ma. Jast o małą klasę lepiej od konkurencji tylko tyle, co potwierdzają autorzy zagranicznych recenzji.

Generalnie Meloman masz jakiś uraz do Sanyo bo się notorycznie czepiasz projektorów tej marki. Od lat. Tylko nie jesteś niestety obiektywny w tej strategii;)

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Zgadzam sie z Panem X, że projektor "Y" za 14123 zł wyświetla obraz lepszy o 3,67967 % od projektora "Z" za 13343 zł, projektor "A" za 12876 zł jest do dupy bo swieci o 4,5678 % gorzej i nic nie widać. Oczywiście jestem najlepszy bo świadomie kupiłem "Y" i reszta może się schować.

A poza tym producent "B" jest super i high end (sam taki mam, normalnie trójwymiar widzę...taki głęboki obraz), natomiast producent "C" jest głupi, zacofany i jego sprzęt może wybuchnąć. Nie kupujcie sprzętu od producenta "C" bo możecie pożałować i zaraz potem umrzeć. Tak uważam ponieważ mam sprzęt od "B".

Aha, jeszcze jedno....ostatnio dużo medytowałem i doszedłem do wniosku że projektor "Y" za 14123 zł jednak lepiej świeci od projektora "D" za 3534zł. W tym przypadku trzeba zapłacić 400 % węcej pieniedzy za 15,7654 % lepszy obraz, no ale ja mam pieniądze. Jestem pewien że tak jest i mam rację, bo 10 lat już w tym siedzę :krol:.


:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Przecież nikt Wam nie każe kupować lepszych projektorów!
Ale nie skreślajcie ludzi, któzy stać na to... Oczywiście, że jest to zabawka. Czym innego miałby być, jeżeli nie spełnianiu własnych marzeń.
Z drugiej strony można powiedzieć, że w ogóle nie warto kupować, bo co roku pojawia się nowa, lepsza generacja.
Ja w każdym bądź razie nie żałuję ani jednej wydanej złotówki, bo uważam, że przeskok jakościowy w stosunku do TW1000 jest większy niż przesiadka z AE900 na TW1000.
Albo nie macie doświadczenia, albo nigdy nie widzieliście jak świeci dobry projektor - np. taki Sim2 D80 Evo.
W wielu scenach różnice pomiędzy projektorami rzeczywiście mogą być minimalnie. Mecz piłkarski nie jest żadnym wyzwaniem dla projektora. W takiej transmisji sportowej nie ma mocno ciemnych scen lub takich o dużym kontraście. Ale są sceny w filmach, kiedy różnica staje się dramatyczna.
Tak było kiedy przesiadłem się z AE900 na TW1000 i jeszcze większa niż z TW1000 na TW2000.
Na kontrast, czy ogólnie jakość obrazu mają wpływ nie tylko same panele. Jeżeli by tak było - co już pisałem (proszę właściwie odczytywać słowa, a nie interpretować, że Sim2 jest o tyle droższy) to pomiędzy każdym modelem DLP opartym na DC3 nie powinno być większej różnicy niż 10-20%. A jednak tak nie jest! Ciekawe dlaczego??
Jeżeli czytam, że Sanyo w trybie Eco daje tak jasny obraz, że jaśniejszego trudno sobie wyobrazić to nie wiem czy się smiać czy płakać. Na jakiej powierzchni kolego? Tylko nie pisz, że dla obrazu powyżej 2,00 m...
A propos Sim2... Czy wg Ciebie Sim2 HT380 kosztujący kilka razy więcej niż Sanyo kompletnie nie jest opłacalnym zakupem, jeżeli nie będzie oferować kilkakrotnie lepszego obrazu? Jeżeli kogoś stać, to dlaczego przekreślać taki zakup?
Że brniecie w ślepy zaułek świadczą pierwsze posty Bambolo o podobno znakomitym obrazie z W500 puszczanym na ścianę... Jezu - na ten obraz na ścianie nie da się patrzeć.
Bolączką moich poprzednich projektorów - głównie AE900, ale także częściwo i TW1000 był dość słaby NATYWNY kontrast połączony z nie najwyższą jasnością. W fabrycznych trybach dynamicznych jasność rzeczywiście podniesiona jest na maksa, przez co obraz nabierał dynamiki, ale nie wiele miał wspólnego z neutralnością. Twarza w ciemnościach wyglądały na zbyt czerwone, niebo czasami wyglądało jak wypalone itd...
TW2000 co najbardziej mnie na początku zaskoczyło - wcale nie świeci żywiej w tym trybie! A bierze się to stąd, że ma wysoki natywny kontrast połączony z wysoką jasnością. Czyli pokonał barierę, którą do tej pory trzymała technologię LCD.
Jeżeli nie mówimy o kalbracji, to ogólnie dyskusja o jakości obrazu nie ma sensu.
Na forum avs znalazł się jeden pieniacz, który kompletnie nie wie co pisze. Na szczęscie znalazło się kilku, którzy grzecznie wytłumaczyli chłopcu, że jest w błędzie.
Na cine4home Sanyo dostał ledwie 2,1 z kontrastu i poziomu czerni.
Tutaj kolejny cytat z Cinematica:
Rosyjski magazyn Stereo & Video 02/2008 w swoim najnowszym lutowym wydaniu opublikował test 4 najnowszych projektorów Full HD 1080p. Jak wynika z przeprowadzonych testów najwyżej został oceniony projektor Epson TW2000. Pod względem zmierzonego kontrastu wypadł on niemal 2x lepiej od swoich rywali. Pomiary dotyczyły kontrastu ON/OFF przy wyłączonym systemie dynamicznej przesłony IRIS. Uzyskane wyniki są ciekawe i zarazem dość zaskakujące:
Epson TW2000 - 3190:1, Sanyo Z2000 - 1850:1, Panasonic AE2000 - 1850:1, Mitsubishi HC6000 - 1450:1. Zobacz najlepszy projektor testówRosyjski magazyn Stereo & Video 02/2008 w swoim najnowszym lutowym wydaniu opublikował test 4 najnowszych projektorów Full HD 1080p. Jak wynika z przeprowadzonych testów najwyżej został oceniony projektor Epson TW2000. Pod względem zmierzonego kontrastu wypadł on niemal 2x lepiej od swoich rywali. Pomiary dotyczyły kontrastu ON/OFF przy wyłączonym systemie dynamicznej przesłony IRIS. Uzyskane wyniki są ciekawe i zarazem dość zaskakujące:
Epson TW2000 - 3190:1, Sanyo Z2000 - 1850:1, Panasonic AE2000 - 1850:1, Mitsubishi HC6000 - 1450:1.
Dziękuje! Nie mam więcej pytań. Ten test potwierdza dokładnie recenzję z cine4home. Aha - wynika z tego, że pomiertzony kontrast jest nie 50%, ale 100% lepszy.
Co o Epsonie pisze amerykański Audioholics?:
"We got an up close and personal look at the new Epson Pro Cinema 1080 UB projector at the 2007 Audioholics State of the CE Union event in Clearwater Beach, Florida. The "UB" stands for Ultra Black and by the looks of what we saw on the screen, the designation is not given lightly. While DLP insists on providing a color wheel and holding out its 3-chip designs for only the most high-end models, Epson and other 3LCD manufacturers are cleaning house in terms of bang for the buck. This under-$5000 projector features a healthy amount of lens shift (almost 100% vertical and 50% horizontal), two HDMI 1.3 inputs, Deep Color (x.v.Color) support, and a 2.1x zoom, ceiling mount and a spare lamp."
Reasumując nagroda roku 2007 za najlepszy stosunek jakości do ceny - pełna recenzja na ich stronie.
TW2000 dynamiką obrazu bije RS1, który do niedawna, przez wielu był uważany za wzorzec projektora średniej klasy (patrz projectorreviews).
Naprawdę radzę najpierw obejrzeć TW2000 w akcji, a potem oceniać, czy tą zabawkę warto kupować.
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
meloman, Nikt nie kwestionuje że Epson ma najlepszy kontrast. I nikt nie kwestionuje że jak kogoś stac to niech kupuje. Ja bym kupił gdybym nie budował domu. Więc nie musisz już jego po raz n-ty udowadniac ze TW jest najlepszy.
Ale sam widzisz z twoich cytatów że projektory LCD 1080p idą łeb w łeb. A najlepszy stosunek bang for the bucks który cytujesz odnisi się do Epsona I INNYCH producentóe 3LCD Epson and other 3LCD manufacturers are cleaning house in terms of bang for the buck. Reszta cytatu z audioholics może sie w 100% odnosic zarówno do Sanyo jak i Panasonica - wszytskie maja conajmniej dokładnie takie cechy funkcjonalne. I się odnosi - czytac uważnie trzeba.

No i nie pisałem że Sanyo ma dużą jasnośc w trybie eco, bo nie ma. Pisałem że oglądam w trybie adapdtacyjnym lampy, a dokładniej w trybie pierwszym. Sanyo ma 4 tryby lampy Meloman, a nie dwa. Tryb adaptacyjny pierwszy jest średnio o 5% mniej jasny od pełnego i 20% cichszy od pełnego. Daje pełną moc lampy tylko w scenach które tego wymagaja. Ekran tak jak w podpisie więc nie pisz złośliwych komentarzy mając wszystkie informacje. I czytaj uważnie bo zauważyłem że lubisz czytac wybiurczo.

Pozdrawiam.
 

tomek67

New member
ludwickik napisał:
Dalej piszesz o Sony. No to dla kogo jest taki Sony Pearl VW200? A jasnośc nie za ogromna jakw Epsonie. To samo JVC, To samo Matartz. Specifikacje mają rzadko powyżej 1200 ANSI jasności.

Z tą jasnością to nie jest takie proste.
JVC to podaje jasności dla w miarę dobrze skalibrowanego projektora,
marki typu Epson (pewnie Sanyo też) podają jasności w takich trybach
co się nie nadają do oglądania filmów.
Chyba, że ktoś lubi wściekłe przebarwienia ;)
Bodajże gdzieś czytałem, że to JVC tak naprawdę to nawet jest jaśniejsze od "normalnych" projektorów.
A tak ogólnie to widzę, że kolega Meloman
jest baaardzo zafascynowany swoim Epsonem.
Nie uznaje chyba żadnego projektora poniżej ;)
 

Deimos

Banned
No chyba coś w tym jest skoro redaktorzy magazynu "kino domowe" w kwietniowym magazynie napisali o Epsonie TW-2000: najlepszy projektor full HD, jaki do tej pory testowaliśmy, a z tego co ich podpytywałem, to przewinęło się u nich ponad 400. Wprawdzie nie testowali JVC RS-2, ale mieli na tapecie RS-1. Więc wiedzą co piszą. Podejrzewam, że każdy kto będzie mógł z nim obcować, będzie zafascynowany. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Zgadza się Tomek. Tak jest, JVC podaje małą jasnś w specyfikacji ale jest to na prawde to co widzimy w trybie kinowym. Najnowszy Model JVS RS2 (moje marzenie) ma "tylko" 600 ANSI w specyfikacji (3x mniej niż Epson) ale ma obraz 2 klasy lepszy od Epsona (według np. cytowanego wcześniej porównania z projectorcentral). I kosztuje 2 razy tyle:) Dlatego tak protestowałem jak było wcześniej pisane ze sanyo to Ciemny projektor bo ma tylko 1200 ANSI. Ja widziałem Panasonica co ma 1600 ANSI bodajże i w trybie kinowym NIE jest wcale jaśniejszy od Sanyo. Epson też nie jest jakis super jasny w trybie do oglądania filmów (może ma ze 100 ANSI lepiej). A w trybach gdzie Panasonic i Epson mają bardzo dużą jasnoś nie da się nic oglądac poza wizualizacjami winampa bo kolory są chore.

Tak też jest z tymi kontrastami. Epson podaje 50000:1, Sanyo 15000:1, Panasonic 16000:1. Tak więc Epson powinien miec kontrast ponad 3 razy lepszy od konkurencji, a Meloman pisze że ma niecałe 2 razy lepszy. Zresztą aby zobaczyc taki kontrast trzeba by miec idealne warunki, tzn dedykowany pokój bez okien z czarnymi ścianami, odpowiedni ekran i ustawienie projektora. Większośc nie będzie maiła takich dedykowanych warunków więc te kontrasty (nawet te realne, podane przez Melomana za jakimś ruskim serwisem) są nieosiągalne.
 

ludwickik

Member
Deimos napisał:
No chyba coś w tym jest skoro redaktorzy magazynu "kino domowe" w kwietniowym magazynie napisali o Epsonie TW-2000: najlepszy projektor full HD, jaki do tej pory testowaliśmy, a z tego co ich podpytywałem, to przewinęło się u nich ponad 400. Więc wiedzą co piszą. Podejrzewam, że każdy kto będzie mógł z nim obcować, będzie zafascynowany. Pozdrawiam

Pewnie że świetny projektor z tego Epsona. Szczególnie w swojej klasie. Szkoda tylko że magazyn Kino Domowe nie miał okazji nigdy testowac projektora klasy średniej wyższej nie mówiąc o high endzie. Czytałem kiedyś u nich recenzje sprzętu gdzie było tyle pomyłek, że głowa mała. Jedna z pomyłek dotyczyła rozdzielczości (podali złą). Inna o ile pamiętam dotyczyła tego że sprzęt który recenzowali został już wycofany z produkcji. To mi wystarczyło.

A propos W kinie Domowym i Sanyo i Panasonic też dostali maksymalne oceny. Tak mi się wydaje bo w Empiku czytałem - nie kupuje już tego magazynu.
 

Deimos

Banned
Też, swego czasu miałem kiepską
opinie o magazynie "kino domowe", ale jak poznałem bliżej jednego z redaktorów i metody ich testów, to zmieniłem zdanie... A z wyższych modeli projektorów to testowali np. Sony VPL200...
Odnośnie projektora JVC RS-2 (DLA-HD100) to gdyby w Europie był do kupienia za jakieś 5000 euro, to nie zastanawiałbym się ani chwili, pomimo tego, że ma o wiele gorsze warunki gwarancji od Epsona TW-2000.
Co do wysokiego modelu Sony VPL200, to wcale nie wypadł lepiej od Epsona TW-2000, a różnica w cenie kolosalna... Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Specyfikacje producentów można sobie włożyć. To bełkot marketingowy, jak np. kontrast 50000:1 nowego Epsona.
Ja mówię o pomierzalnych wartościach - kontrastach i jasności.
Dla mnie RS2 bynajmniej nie jest projektorem marzeń, bo ma bardzo słaby natywny kontrast ANSI. W subiektywnej ocenie przegrywa np. z takim Sim2 HT380.
A co powiedzieć o trójchipowcach DLP? Np. takim Sim2 C3X?
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
A co powiedzieć o trójchipowcach DLP? Np. takim Sim2 C3X?
No ja bardzo niecierpliwie czekam na potrójne DLP w cenie około 10 tys.:)
Pojedyńczego to nie chcę, miałem i mi nie pasuje, obraz męczył mi oczy.
A w LCD to jednak nie mam chęci pakować więcej jak 5 tys.
Można trafić na projektor z uszkodzonymi pikselami (mi się na szczęście nie trafił), gwarancja tego nie obejmuje.
No i w LCD panele jednak się brudzą. Mój Epson ma 200 h,
wczoraj zauważyłem, że mam już dwa paprochy w środku.
Normalnie niewidoczne, ale jak się przestawi ostrość poza to są.
Mam nadzieję, że jeszcze z rok pochodzi bez czyszczenia.
Ciekawią mnie modele Sanyo, Z5 miał czyszczenie paneli przez użytkownika.
Ciekawi mnie na ile to się sprawdza.
Ma też chyba regulację paneli. Nie wiem czy Z2000 też to ma.
W innych firmach jakość czasem zależy od szczęścia, na jaki się trafi egzemplarz.
Mój egzemplarz ma błąd poniżej pół piksela na oko.
To chyba jest dość dobry wynik.
 

Deimos

Banned
A ja z pewnej firmy dostałem taką ciekawą odpowiedż na moje zapytanie odnośnie Epsona TW-2000:
Zatem proszę rozważyć, czy będzie się Panu opłacało zapłacić taniej bez możliwości gwarancji, że zbieżność, jasność lampy, jednorodność obrazu – jest w granicach tolerancji. My to mierzymy, jeśli naszym zdaniem odchylenie jest za duże w stosunku do średniej – to model taki nie trafia do klienta. Epson to niestety nie jest jeszcze tej klasy sprzęt, że producent na taśmie wygrzewa i testuje przez kilkanaście godzin sprzęt, czy mieści się w normie. Dlatego też różnice i wahania mogą być dość spore.
 

tomek67

New member
Deimos napisał:
A ja z pewnej firmy dostałem taką ciekawą odpowiedż na moje zapytanie odnośnie Epsona TW-2000:
Zatem proszę rozważyć, czy będzie się Panu opłacało zapłacić taniej bez możliwości gwarancji, że zbieżność, jasność lampy, jednorodność obrazu – jest w granicach tolerancji. My to mierzymy, jeśli naszym zdaniem odchylenie jest za duże w stosunku do średniej – to model taki nie trafia do klienta. Epson to niestety nie jest jeszcze tej klasy sprzęt, że producent na taśmie wygrzewa i testuje przez kilkanaście godzin sprzęt, czy mieści się w normie. Dlatego też różnice i wahania mogą być dość spore.
Stawiam, że to Cinematic ;)
Ciekawi mnie jaka zbieżność jest w granicach normy.
Tak na moje oko jeśli projektor Full HD ma przesunięcie więcej jak 1/2 piksela to może mieć rozdzielczość gorszą niż dobrze ustawiony HD Ready.
Tak swoją drogą to nigdzie w gwarancji nic nie piszą na temat jakie wartości są w normie.
Jeśli chodzi o jakość/niezawodność to zawsze można sprawdzić opinie użytkowników na www.projectorcentral.com
Epson zawsze miał tam dobre opinie, Sanyo jeszcze lepsze,
a Panasonik różne (miał trochę wpadek).
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Stawiam, że to Cinematic ;)
Ciekawi mnie jaka zbieżność jest w granicach normy.
Tak na moje oko jeśli projektor Full HD ma przesunięcie więcej jak 1/2 piksela to może mieć rozdzielczość gorszą niż dobrze ustawiony HD Ready.
Tak swoją drogą to nigdzie w gwarancji nic nie piszą na temat jakie wartości są w normie.
Jeśli chodzi o jakość/niezawodność to zawsze można sprawdzić opinie użytkowników na www.projectorcentral.com
Epson zawsze miał tam dobre opinie, Sanyo jeszcze lepsze,
a Panasonik różne (miał trochę wpadek).
Nawet JVC RS2 nie ma idealnej zbieżności. Ba, nie ma jej nawet Sim HT 5000.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Nawet JVC RS2 nie ma idealnej zbieżności. Ba, nie ma jej nawet Sim HT 5000.
Aż sprawdziłem ile kosztuje najtańszy 3xDLP.
Tylko niecałe 100 tys. zł ;)
Kilka miesięcy temu kosztował kilkadziesiąt więcej.
Jak dalej bedą tak spadać to może za 3-4 lata będą dostępne dla ludzi.
 
Do góry