Projektor,Ekran,Kable-jak to wszystko zrobić?

Cinek23

Member
Witam.
Jestem właśnie na etapie, w którym muszę podjąć decyzję, jak wszystko będzie rozmieszczone, i mam w związku z tym parę pytań do bardziej zorientowanych, gdyż nigdy jeszcze nie miałem projektora. Przechodząc do sedna sprawy. Salon 4x6m. Projektor będzie wisiał pod sufitem w odległości 2-2,5m od ekranu na wprost. Ekran będzie zamontowany pod sufitem na tym murku, który jest oddalony od ściany 15cm. I teraz najważniejsze pytanie, jakie kable mam puścić do projektora, oprócz zasilania, gdyż muszę je zamontować na stałe, ponieważ za bardzo osłabiłbym ścianę wykonując ten rowek do samej góry będzie on tylko wykonany pod kable do tv. Zakup projektora nie będzie natychmiastowy i w tej chwili nie mogę powiedzieć jaki będzie to model. Napewno nie wydam więcej niż 5tys wraz z ekranem. Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi w tym temacie.

 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Super. Już zazdroszczę dedykowanego pomieszczenia! Ekran koniecznie ramowy. Kabel minimum to HDMI reszta zależnie od potrzeb - mozesz puścić VGA, komponent i też raczej kompozyt bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.

Proszę nie cytować poprzednika
 

lepp

New member
Bez reklam
Jakie kable to zależy od tego do czego to podłączysz. Najllepiej do amplitunera z hdmi, do którego podepniesz wszystko inne. Jeśłi nie masz sprzętu z hdmi to pociągnij komponent i hdmi w przyszłości na pewno bedzie potrzebny. Warto tez pociągnąć kompozyt jako "rezerwę" jeśli będzie trzeba coś na szybko podłączyć, przetestować czy działa itp.

Mam tez ptyanie. Czemu tak blisko projektor chcesz powiesić? W takim dużym salonie warto mieć większy ekran, a z 2 metrów tego nie osiągniesz.
 

Cinek23

Member
Dzięki za podpowiedzi. Czyli napewno puszczę kabel hdmi do amplitunera, który oczywiście też będzie, komponent i ewentualnie kompozyt. Czyli te trzy kable spokojnie wystarczą?
Jeśli chodzi o umieszczenie projektora to chciałem go powiesić przed głównym oświetleniem w salonie, jeśli powieszę go dalej to może to przeszkadzać, projektor musiałby wtedy wisieć dużo niżej, także kable wyjdą wtedy ok 7m, ale jeśli z takiej małej odległości nie uzyskam większego obrazu, to tak będę musiał chyba zrobić.
 

lepp

New member
Bez reklam
W sklepach z projektorami możesz znaleźć kalkulatory odległość/wielkość obrazu. Odpal sobie taki test dla kilku modeli np Epsona 700 i Sanyo Z5 (wg mnie najlepsze wybory lcd do 5 tysięcy) zobaczysz, czy wielkość obrazu cię zadowoli.
 

Cinek23

Member
Dzięki Lepp. Z tych kalkulatorów wynika, że projektor powinien być oddalony 4,5m do 5,5m zależnie jakim kalkulatorem liczyłem i uzyskam wówczas obraz ok 100" liczyłem dla Epsona tw700. Czyli musiałbym zainstalować projektor na przeciwległej ścianie? Jeśli ma ktoś inne doświadczenia dla podobnych warunków to proszę jeszcze o podpowiedzi.
 

lepp

New member
Bez reklam
Aż taka duża odległość? A zoomem kręciłeś? wg tego co ja widzę z odległości 3,2m mozna 100cali uzyskać.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Odległość projektora od ekranu - niestety minimum 3,2 m (dla projektorów z throw ratio 1,37).
Jeżeli pomieszczenie jest dedykowane tylko do KD to pomyśl o ciemnej aranżacji - ściany, sufit, meble. Duuuużo dzięki temu uzyskasz na jakości obrazu.
 

Cinek23

Member
Niestety pomieszczenie nie będzie tylko na kino domowe, ale ściana na której będzie ekran, planuję pomalować na ciemny brąz, zawsze to lepiej niż biała ściana.
 

bereto

New member
Cinek23 napisał:
Witam.
Jestem właśnie na etapie, w którym muszę podjąć decyzję, jak wszystko będzie rozmieszczone, i mam w związku z tym parę pytań do bardziej zorientowanych, gdyż nigdy jeszcze nie miałem projektora. Przechodząc do sedna sprawy. Salon 4x6m. Projektor będzie wisiał pod sufitem w odległości 2-2,5m od ekranu na wprost. Ekran będzie zamontowany pod sufitem na tym murku, który jest oddalony od ściany 15cm. I teraz najważniejsze pytanie, jakie kable mam puścić do projektora, oprócz zasilania, gdyż muszę je zamontować na stałe, ponieważ za bardzo osłabiłbym ścianę wykonując ten rowek do samej góry będzie on tylko wykonany pod kable do tv. Zakup projektora nie będzie natychmiastowy i w tej chwili nie mogę powiedzieć jaki będzie to model. Napewno nie wydam więcej niż 5tys wraz z ekranem. Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi w tym temacie.

Witaj
Jak bys potrzeboawał projektorek to mam do sprzedania w dobrej cenie projektor Optoma H57 ma 2 lata wyswiecone 300 godzin rewelacja w swojej klasie jak jesteś zainteresowany to moje gg2259438
Dwa lata temu kosztował 12 000 tysiaków,obecnie cena 3000 -3500 tysiaka do negociacji.

jakość obrazu zadowoli wideofili
- idealna czerń - kontrast 3500:1
- znakomite kolory - 6 segmentowe, 4x prędkości kółko kolorów
- rzeczywisty format obrazu 16:9
- pełna zgodność z High Definition
- bardzo cicha praca - 23 dB
- najnowsza technologia DLP DarkChip2
- optymalizacja obrazu - rozwiązania Pixelworks
Jasność projektora
1100 ANSI ln

Rozdzielczość
1024x576 (16:9)
Żywotność
3000 h


Wejścia
1 x HDMI
SCART RGB (adapter)
1 x 3RCA (component)
1 x D-sub15
1 x RS232
1 x DVI-I
1 x composite video
1 x S-Video


testy opinie:
http://www.testeo.pl/testy-produktow...57-369203.html
user_online.gif
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Cinek23 napisał:
Niestety pomieszczenie nie będzie tylko na kino domowe, ale ściana na której będzie ekran, planuję pomalować na ciemny brąz, zawsze to lepiej niż biała ściana.

Akurat ta ściana ma najmniejsze znaczenie. Najważniejszy jest sufit i caaaaała reszta która pięknie odbija światło w stronę ekranu :(
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie zaśmiecaj wątku swoim ogłoszeniem, parę lat temu mógł być całkiem niezły ale teraz w cenie jaka proponujesz można mieć lepsze nowe projektory. 1500zł to chyba odpowiednia cena.
 

Cinek23

Member
Tidus1024 napisał:
Akurat ta ściana ma najmniejsze znaczenie. Najważniejszy jest sufit i caaaaała reszta która pięknie odbija światło w stronę ekranu :(

No szkoda, że nie będzie to typowe pomieszczenie do kina, ale jeśli chcieć jak najlepiej je przystosować, to z tego co mówił wcześniej Meloman69, muszę zastosować jak najwięcej ciemnych kolorów. Jednocześnie nie mogę też zrobić z salonu ciemnego pomieszczenia. Zatem sufit też trochę zaciemnię na oknie od strony zachodniej będą rolety, jedyny problem będzie lewa strona salonu, która jest otwarta na klatkę schodową i korytarz. Reasumując, nie jestem wideofilem i będzie to mój pierwszy projektor i pierwsze kino, także myślę, że i tak będę zadowolony. Dzięki wszystkim za porady do tej pory i czekam jeszcze na podpowiedzi.
 

Rudeford

New member
Cinek23 napisał:
Reasumując, nie jestem wideofilem i będzie to mój pierwszy projektor i pierwsze kino, także myślę, że i tak będę zadowolony. Dzięki wszystkim za porady do tej pory i czekam jeszcze na podpowiedzi.

Dokładnie. Oczywiście im lepsze warunki tym lepszy obraz i gdy zachwyt minie będziesz chciał to i owo poprawić:grin:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Cinek23 napisał:
...nie jestem wideofilem i będzie to mój pierwszy projektor i pierwsze kino, także myślę, że i tak będę zadowolony...

Co nie oznacza, że można wiele poprawić adaptacją wnętrza. Minimum to "zaciemnić" ściany i sufit w bezpośrednim sąsiedztwie ekranu.
 
Do góry