Mitsubishi HC4900 czy optoma hd800x

dider

New member
Witam jestem tu nowym użytkownikiem i chciałem o poradę bo widzę że jest tu sporo fachowych wypowiedzi mam projektor epson emp-710 jest już dość stary i najwyższy czs na zmiane naj bardziej spodobała mi sie optoma hd 800x ale i Mitsubishi HC4900 też jest niczego sobie a może coś innego w tych cenach co optoma i Mitsubishi HC4900 .Proszę o poradę za i przeciw.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Optoma HD800x:
plusy:
- lepsza czerń,
- lepszy kontrast - ogólnie pojęta dynamika obrazu,
- kolory,
- 1080p.
minusy:
- głośność,
- DC2 na pokładzie - szkoda, że nie DC3,
- brak poziomego Lens Shiftu.
Mitsubishi HC4900:
plusy:
- pastelowość kolorów,
- kolory,
- niezły kontrast,
-1080p,
- lens shift,
- cichość.
minusy:
- słabsza czerń,
- słabsza dynamika obrazu.
Obydwa projektory są świetne jak za swoją cenę.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
dider napisał:
Witam jestem tu nowym użytkownikiem i chciałem o poradę bo widzę że jest tu sporo fachowych wypowiedzi mam projektor epson emp-710 jest już dość stary i najwyższy czs na zmiane naj bardziej spodobała mi sie optoma hd 800x ale i Mitsubishi HC4900 też jest niczego sobie a może coś innego w tych cenach co optoma i Mitsubishi HC4900 .Proszę o poradę za i przeciw.

W tych cenach? HC4900 jest o 2 tys. tańszy od Optomy 800x.
 

dider

New member
A czym się różni to DC2 od DC3 czy to ma kolosalne znaczenie bo cena z tym DC3 jest dużo większa.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
dider napisał:
A czym się różni to DC2 od DC3 czy to ma kolosalne znaczenie bo cena z tym DC3 jest dużo większa.

DC3 to nowsza odmiana chipu. Teoretycznie o lepszych parametrach.
I trzeba pamiętać, że właśnie pojawiają się projektory oparte na DC4. :cool:
Optoma z HD800x wyciągnęła maks co się da z DC2.
Jednak porównując tylko jakość - HD803 jest lepsza.
Nie oznacza to, że każdy projektor oparty na DC3 jest lepszy tego, w którym siedzi DC2. Choć zawsze dobry DC3 będzie lepszy od dobrego DC2. :-D
 
Do góry