Epson Twd10

darek64

New member
Już kilka miesięcy jest na rynku Epson TWD10, a nie znalazłem na Forum żadnej nawet wzmianki na jego temat. Zalety TWD10 to m.in.: sprzężenie z DVD (czyta też divX), ekran w komplecie (odpada koszt co najmniej kilkuset PLN), głośniki (bodajże 10W - pewnie i tak trzeba to podpiąc do sprzętu zewnętrznego, ale czasami mogą się przydać)...
Czy ktoś z forumowiczów posiada to urządzenie (lub choćby starszy model TWD3) albo się z nim zetknął? Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na jego temat. Zwłaszcza, jak wypada w konfrontacji z innymi, np. BenQ W500 czy Epsonem TW680.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Patrząc na specyfikację, to na dzisiejsze czasy raczej słaby projektor.
To raczej rozwiązanie dla wygodnych, którzy chcą mieć wszystko w jednym.
Tylko czy obecnie opłaca się łączyć projektor z DVD?
Jeżeli masz kasę, zainwestuj w coś innego, np. wspominane już przez Ciebie BenQ W500 czy Epson EMP-TW700.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Patrząc na specyfikację, to na dzisiejsze czasy raczej słaby projektor.
To raczej rozwiązanie dla wygodnych, którzy chcą mieć wszystko w jednym.
Tylko czy obecnie opłaca się łączyć projektor z DVD?
Jeżeli masz kasę, zainwestuj w coś innego, np. wspominane już przez Ciebie BenQ W500 czy Epson EMP-TW700.
Meloman jakie dzisiejsze czasy? TWD10 to model z końca zeszłego roku i jeden z najlepszych all-in-one na rynku. Funkcjonuje też jako Epson Moviemate 72 :p
 

darek64

New member
Na podstawie testu i załączonych fotek wydaje się być akceptowalnym rozwiązaniem...
Ciekawi mnie też, czy załączany w zestawie ekran ustępuje tym z przedziału około 400-500 PLN (więcej pewnie bym nie dał). Myślę sobie, że kompletnego szajsu nie dołączają; w końcu jest (???) jeszcze coś takiego jak reputacja firmy...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Meloman jakie dzisiejsze czasy? TWD10 to model z końca zeszłego roku i jeden z najlepszych all-in-one na rynku. Funkcjonuje też jako Epson Moviemate 72 :p

Ja wiem, że to nowy projektor :D , ale wg mnie o przestarzałej technologii.
Na pewno jest w pierwszej trójce, bo poza Optoma Movietime, nie znam innych projektorów all-in-one. :mrgreen:
 

paprykarz18

New member
Ja myślę, że to projektor dla tych, który się nie znają.
Chcą w weekendy i w święta wyciągnąć projektor z szafki, podłączyć go do prądu i już oglądać, więc kupują takie coś.
Za te pieniądze na pewno lepszym rozwiązaniem będzie kupić osobno projektor, odtwarzacz DVD i ekran.
To tak, jak kupować komputer. Można brać gotowy z supermarketu lub samemu kupić części i sobie komputer złożyć. Tak samo z systemamu dźwięku wielokanałowego - kupowaniem osobno amplitunera, kolumn, kabli lub poleganie na gotowych zestawach sklepowych.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Ja myślę, że to projektor dla tych, który się nie znają.
Chcą w weekendy i w święta wyciągnąć projektor z szafki, podłączyć go do prądu i już oglądać, więc kupują takie coś.
Za te pieniądze na pewno lepszym rozwiązaniem będzie kupić osobno projektor, odtwarzacz DVD i ekran.
To tak, jak kupować komputer. Można brać gotowy z supermarketu lub samemu kupić części i sobie komputer złożyć. Tak samo z systemamu dźwięku wielokanałowego - kupowaniem osobno amplitunera, kolumn, kabli lub poleganie na gotowych zestawach sklepowych.
Sorry, ale nie zgadzam się z tym do kwadratu. Akuart ten sprzęt jest skrojony do potrzeb. To tak jakby do jazdy miejskiej kupować Jeepa, bo przecież jest wielki i ma mocny silnik lub kupić komputer-potwór z 4-rdzeniami i superkartą, tylko po to, żeby posiedzieć na necie i popisać w Wordzie. Do tego nie rozumiem problemu - ten projektor ma panele D5 czyli takie jakie ma większosć sprzętów w tym przedziale cenowym, dostaje dobre recenzje, ja osobiście nie widzę problemu.

A z porównaniem z kupowaniem na części to każdy posiadacz dobrego Maca umarłby ze śmiechu.
 

lipa_ml

New member
Tidus1024 napisał:
Sorry, ale nie zgadzam się z tym do kwadratu. Akuart ten sprzęt jest skrojony do potrzeb. To tak jakby do jazdy miejskiej kupować Jeepa, bo przecież jest wielki i ma mocny silnik lub kupić komputer-potwór z 4-rdzeniami i superkartą, tylko po to, żeby posiedzieć na necie i popisać w Wordzie. Do tego nie rozumiem problemu - ten projektor ma panele D5 czyli takie jakie ma większosć sprzętów w tym przedziale cenowym, dostaje dobre recenzje, ja osobiście nie widzę problemu.

A z porównaniem z kupowaniem na części to każdy posiadacz dobrego Maca umarłby ze śmiechu.
no i co z tego ze ma d5 , a ekran sie nie liczy? kolega nic nie mówił ze jak kupi epsona to dołozy jeszcze troche do innego ekranu a wiadomo ze ten co jest w zestawie bedzie marnie sie nadawał do filmów , no chyba ze przy oglądaniu nie ma znaczenia jakosc ekranu. Ja podkreslam tylko jedno ze zamiast kupowac za 4 tys tego epsona z ekranem nie wiadomo jakim to lepiej kupic proja za 3 tys i dobrej jakosci ekran za 1 tys a dvd to mozna za 150 zł kupic
 

darek64

New member
lipa_ml wspomniał o D5. Wytłumaczcie mi, laikowi w tej materii:
- na czym polega działanie D5 i na czym polega jego niższość w stosunku do D6 (ew. także D7, jeśli takowy istnieje)
- skąd wiadomo, że TWD10 ma zaimlpementowany D5 a nie D6 vbmenu_register("postmenu_175362", true);
 

Meloman69

New member
Bez reklam
D5 oznacza generację paneli LCD zastosowanych w projektorze (premiera 2 lata temu).
Nowsze D6 posiadają np. Epson TW1000, Panasonic AE1000 czy Mitsubishi HC5000 (premiera rok temu).
Najnowsze D7 posiadają np. Epson TW2000, Panasonic AE2000, Mitsubishi HC6000 czy Sanyo Z2000.
D5 to klasa budżetowa, o pomierzonym kontraście on/off ok. poniżej 1000:1.
D6 to coś wyżej niż klasa budżetowa, o kontraście powyżej 1000:1.
D7 to pełną gebą klasa średnia o kontraście ok. 3000:1.
Podaje wyniki testów, a nie te określane przez producentów.
Używałem w domu projektory, ze wszystkimi tymi panelami (kolejno Panasonic AE900, Epson TW1000 i ostatnio TW2000).
TW1000 dzieli wg mnie od AE900 przepaść. Z kolei TW2000 to klasa wyżej niż TW1000.
 

darek64

New member
A jak inne projektory budżetowe, poza W500, mającym HQV, który wg wielu forumowiczów czyni cuda (mam nadzieję, że lepiej mu wychodzą niż Tuskowi;) ), radzą sobie ze słabszym sygnałem (SD TV, divX)
a) radzą sobie gorzej, bo nie mają odpowiednika HQV
b) radzą sobie podobnie, pomimo braku odpowiednika HQV (HQV to chwyt marketingowy)
c) radzą sobie podobnie, bo wszystkie / większość ma coś podobnego jak HQV, tyle, że się tym nie chwalą
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
A jak inne projektory budżetowe, poza W500, mającym HQV, który wg wielu forumowiczów czyni cuda (mam nadzieję, że lepiej mu wychodzą niż Tuskowi;) ), radzą sobie ze słabszym sygnałem (SD TV, divX)
a) radzą sobie gorzej, bo nie mają odpowiednika HQV
b) radzą sobie podobnie, pomimo braku odpowiednika HQV (HQV to chwyt marketingowy)
c) radzą sobie podobnie, bo wszystkie / większość ma coś podobnego jak HQV, tyle, że się tym nie chwalą

Panasonic PT-AX200 - ma znakomitą obrókę obrazu słabej jakości, a do tego system smoothscreen, który zawoaluje wszystkie niedoskonałości niskiej rozdziałki i kompresji.
 

darek64

New member
Czy tylko ten Panasonic? Jakoś nie mogę się przekonać do ich projektorów (uprzedzenie, częściowo na podstawie negatywnych opinii, może nieuzasadnione...). A Epsony? Mają coś podobnego?
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Panasonic PT-AX200 - ma znakomitą obrókę obrazu słabej jakości, a do tego system smoothscreen, który zawoaluje wszystkie niedoskonałości niskiej rozdziałki i kompresji.
Nie widziałem Panasoniców w akcji.
Ale tak ogólnie to nie mam chęci na takie "wygładzanie".
Miałem aparat fotograficzny Fuji, był całkiem fajny,
miał małe szumy, ale właśnie przez takie algorytmy
np. trawa wychodziła kiepsko na zdjęciach.
Brak było szczegółów.
Z tego co czytałem opinie na necie to u Panasonica jest podobnie.
Osobiście wolę odrobinkę szumu i bardzo ostry obraz.
 

darek64

New member
My chyba rozmawiamy o dwóch róznych algorytmach: z jednej strony HQV (BenQ), z drugiej strony Smoothcośtam, czyli wygładzanie (Panasonic). Wygładzanioe chyba nie musi być problemem dla kogos kto tego nie lubi -powinna być mozliwość wyłączenia. Natomiast działanie HQV jest dla mnie zagadką. Z opisu wnioskuję, że to powinno być coś podobnego do PixelPlus Philipsa, który działa bodajże na zasadzie dokładania interpolowanych linii, przez co zwieksza rozdzielczość w stosunku do otrzymywanego sygnału. Tylko czy HQV to właśnie cos takiego? I czy inne projektory działaja podobnie? (np. Epsony) Tego bym się chciał dowiedzieć...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Technologii smoothscreen nie da się wyłączyć w Panasonicu.
Wg mnie jakość obrazu, nie zależy od żadnych tego typu technologii, ale zwyczajnie od optyki i parametrów kontrastu.
Jeżeli obracamy się wokół modeli typu TW700, AX200 czy W500 to trudno powiedzieć, aby jeden z nich zdecydowanie wyróżniał się od pozostałych.
Każdy ma plusy i minusy. Jeden będzie miał nieznacznie lepszą czerń, drugi będzie świecił mocniej itp...
Jeżeli nie szukasz kompromisów, to klasa budżetowa może być dla Ciebie niewystarczająca. Jeżeli jednak nie zwracasz uwagi na niuanse, nie rozrózniasz obrazu pomiędzy telewizorem CRT i LCD :)mrgreen: ), to nie ma sięco zamartwiać - każdy wybór będzie na początku dobry.
Niestety wspomnianych projektorów nie obejrzysz w jednym miejscu, więc i tak musisz zdać się na opinie innych.
Z czasam wyrobisz sobie doświadczenie, będziesz wiedział na co zwracać uwagę. Zauważysz co decyduje o jakości obrazu.
 
Do góry