Epson EMP-TW2000

scott

New member
Meloman69 napisał:
... do rozwiązań CRT.
Ostatnio po długiej przerwie odpaliłem telewizor Sony dla porównania i muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. Zobaczyłem to, czego wcześniej nigdy nie widziałem. Nie zwracało się na to przedtem uwagi :D
Te zachwyty nad CRT to zwykłe bajki - smugi po białych elementach, kontrast taki sobie, brak czerni...
Zupełnie nie ma się nad czym rozpływać. Porównania nie ma - każda współczesna technologia przewyższa jakikolwiek CRT. Jeśli coś się do tego poziomu dopiero zbliża, to należy się zastanowić ; )))
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Meloman, używasz trybu lampy normal czy econo? U mnie w HC4900 gigantycznej różnicy nie ma, ale ekran dostaje kopa jeśli się ustawi lampę na normal - w trybie ekonomicznym kolory nie są już tak "mięsiste".
Meloman w starym projektorze używał normal o ile dobrze pamiętam.
Ja w swoim daje Eco.
Kwestia gustu.
No i wrażliwości słuchu bo Epson jest cichy na Eco a na normal już tak sobie ;)
Przy tej wielkości obrazu co używam jak dla mnie jest ok jakość w Eco.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
W TW1000 i TW2000 używam trybu normal. Jest po prostu lepiej. Czarny nie traci na jakości, a elementy jaśniejsze na ekranie wyglądają bardziej kontrastowo.
Scott - proszę nie pisz herezji na temat CRT. Technologia plazm czy LCD nawet nie zbliżyła się do tego poziomu. Czerń w CRT jest autentyczna, bo piksel po prostu gaśnie w kineskopie (nie świeci!). W technologii LCD tego nie da się zrobić.
Natywny kontrast CRT ma wciąż duuuużo lepszy!
Gdyby mój projektor świecił, jak grał Thomson Scenium, to miałbym high-end w domu...

ps. >>Tidus1024
Troszkę Ci się dziwię, że używasz trybu eco. Masz dość duży ekran (powyżej 100 cali), dodatkowo HC4900 nie jest jasnym projektorem. No chyba, że całą robotę odwala ekran o współczynniku 1,2. :cool:
 

scott

New member
Meloman69 napisał:
Technologia plazm czy LCD nawet nie zbliżyła się do tego poziomu. Czerń w CRT jest autentyczna, bo piksel po prostu gaśnie w kineskopie (nie świeci!). W technologii LCD tego nie da się zrobić.
Natywny kontrast CRT ma wciąż duuuużo lepszy!
Gdyby mój projektor świecił, jak grał Thomson Scenium, to miałbym high-end w domu...

OT

Piksel w CRT gaśnie, tak, ale po pół sekundzie ; )
Kineskop nie jest czarny.
Technologia plazm i LCD dawno przeskoczyła CRT i już do tego poziomu nie wraca. Mówimy o nowym sprzęcie, nie tym sprzed 5 lat.
Wracamy do projektora.
 

tomania

New member
Witam !

melomanie drogi ja sądziłem, że Tobie chodzi o projektory CRT !? ( np sony) Co do TV crt to racje ma chyba mój "przedmówca" Pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
A rozmawiamy o monitorach CRT kontra LCD czy starych klockach z przeplotem? :)

Meloman, z powodów czysto ekonomicznych używam trybu econo. Na projektorze też gram i po prostu czas dogoniłby lampę w ciągu roku. A tak to może pociagnie dwa lata.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
A rozmawiamy o monitorach CRT kontra LCD czy starych klockach z przeplotem? :)

Meloman, z powodów czysto ekonomicznych używam trybu econo. Na projektorze też gram i po prostu czas dogoniłby lampę w ciągu roku. A tak to może pociagnie dwa lata.
Naprawdę uważacie, że jakościowo (nie mam na myśli rozdzielczości) plamzy i LCD świecą lepiej od starych telewizorów CRT? Wolne żarty...
Mam w domu Loewe Concept Basic, więc nie całkiem tam cieńki sprzęt i on obrazem nie umywa się nawet do poczciwego Thomsona Scenium.
>>Tidus1024
Można wybrać kompromis - do filmów normal, do gierek eko. :cool:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
W załączeniu fotki porównujące poziom czerni pomiędzy TW2000 i TW700. Zdjęcia pochodzą z serwisu projectorreviews.
Aby niuanse w odwzorowaniu czerni były widoczne, zdjęcia trzeba było prześwietlić (jeżeli dobrze tłumaczę :mrgreen: ).
HC1080UB_vs_HC720_PS3_over.jpg

HC1080UB_vs_HC720_bond_office_over.jpg


ps. Przepraszam wszystkich użytkowników TW700. To całkiem udany projektor, jednak TW2000 to klasa sama w sobie. Wart każdej złotówki.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
W załączeniu fotki porównujące poziom czerni pomiędzy TW2000 i TW700. Zdjęcia pochodzą z serwisu projectorreviews.
Aby niuanse w odwzorowaniu czerni były widoczne, zdjęcia trzeba było prześwietlić (jeżeli dobrze tłumaczę :mrgreen: ).
View attachment 1069

View attachment 1070


ps. Przepraszam wszystkich użytkowników TW700. To całkiem udany projektor, jednak TW2000 to klasa sama w sobie. Wart każdej złotówki.

Porównanie jest mocno, mocno nie fair :p TW2000 jest prawie 3-krotnie droższy!
 

Pit80

New member
Trudno nie przyznać racji przedmówcy. Melomanie odszukaj podobnych porównań sprzętu z jednej półki.
A najlepiej to wklejaj własne screenshoty w odpowiednim temacie.
Nie porównujmy matiza do mercedesa klasy A :eek:k:
 

scott

New member
Meloman69 napisał:
W załączeniu fotki porównujące poziom czerni pomiędzy TW2000 i TW700.

No nie, pokazujesz do porównania zdjęcia z ekspozycją chyba 10 sekund? Coś mi się zdaje, że ktoś tu kogoś chce dowartościować ; )
 

Meloman69

New member
Bez reklam
scott napisał:
No nie, pokazujesz do porównania zdjęcia z ekspozycją chyba 10 sekund? Coś mi się zdaje, że ktoś tu kogoś chce dowartościować ; )

Chciałem Ci tylko udowodnić, że te projektory nie różnią się tylko ceną.
 

dread

New member
Bez reklam
TW2000 jest moim faworytem do zakupu od pewnego czasu, ale zastanawia mnie, ze na avsforum ostatnio rozpetala sie mala burza na temat modelu 1080UB Pro (ponoc to ten sam projektor co TW2000, poprawcie mnie jesli sie myle).

Goscie z avs zaprzestali sprzedawania tego projektora twierdzac, ze blisko polowa z nich, z ktorymi sie zetkneli nadaje sie do serwisu. Przyznaja jednoczesnie, ze jesli sie trafi na dobry model to TW2000 jest prawdopodobnie najlepszym projektorem w swojej cenie.
Ponoc glownie rozchodzi sie o problemy ze zbieznoscia rzedu nawet 2 pikseli i wzwyz. Ponizej fotka przedstawiajaca problem:

http://www.townisp.com/~dmilani/screen1.jpg

I jeszcze inna fotka - http://home.townisp.com/~dmilani/screen3.jpg

Megaloman, jako ze z tego co widze jestes tutaj jedynym posiadaczem tego projektora moglbys napisac/pokazac jak to u ciebie wyglada ?
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
dread napisał:
TW2000 jest moim faworytem do zakupu od pewnego czasu, ale zastanawia mnie, ze na avsforum ostatnio rozpetala sie mala burza na temat modelu 1080UB Pro (ponoc to ten sam projektor co TW2000, poprawcie mnie jesli sie myle).

Goscie z avs zaprzestali sprzedawania tego projektora twierdzac, ze blisko polowa z nich, z ktorymi sie zetkneli nadaje sie do serwisu. Przyznaja jednoczesnie, ze jesli sie trafi na dobry model to TW2000 jest prawdopodobnie najlepszym projektorem w swojej cenie.
Ponoc glownie rozchodzi sie o problemy ze zbieznoscia rzedu nawet 2 pikseli i wzwyz. Ponizej fotka przedstawiajaca problem:

http://www.townisp.com/~dmilani/screen1.jpg

I jeszcze inna fotka - http://img205.imageshack.us/img205/5867/img1858ta3.jpg

Megaloman, jako ze z tego co widze jestes tutaj jedynym posiadaczem tego projektora moglbys napisac/pokazac jak to u ciebie wyglada ?
Problem błędnej konwergencji akurat nie dotyczy tylko modelu TW2000, ale wszystkich projektorów LCD (i nie tylko - projektory LCOS i DLP też są na to podatne).

Z większością projektorów jest tak, że jak się nie trafi na dobry egzemplarz to mogą występować drobne lub większe problemy. Lepsza konwergencja = bardziej precyzyjne ustawienie paneli LCD i oczywiście lepsza kontrola jakości sprzętu.

Oto zielonkawa błędna konwergencja w moim HC4900. Nie przekracza ona jednak jednego piksela, a więc jest w normie.
1080pay7.png
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
W przypadku 1080UB rozchodzi sie o blad rzedu 2 pikseli (wzwyz) i powiem szczerze, ze biorac pod uwage cene tego projektora to jakikolwiek blad powyzej 1/2 piksela ciezko byloby mi przelknac.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
dread napisał:
W przypadku 1080UB rozchodzi sie o blad rzedu 2 pikseli (wzwyz) i powiem szczerze, ze biorac pod uwage cene tego projektora to jakikolwiek blad powyzej 1/2 piksela ciezko byloby mi przelknac.
Nawet i chyba tylko JVC RS1 ma błędną konwergencję rzędu pół piksela!

Epson montuje swoje projektory w Chinach, co może mieć wpływ na precyzję ustawienia paneli LCD i oczywiście kontrolę jakości, ale trudno powiedzieć czy wszystkie modele są dotknięte tak dużym błędem konwergencji czy też jest to problem pojedynczych egzemplarzy.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Epson montuje swoje projektory w Chinach, co może mieć wpływ na precyzję ustawienia paneli LCD i oczywiście kontrolę jakości, ale trudno powiedzieć czy wszystkie modele są dotknięte tak dużym błędem konwergencji czy też jest to problem pojedynczych egzemplarzy.
Problem dotyczy ponad 50% projektorow, ktore otrzymali przy ostatnich dostawach goscie z AVS. Z tego tez powodu przestali nimi handlowac. Tutaj jest caly watek.

Ktos sie orientuje przy jakim bledzie kowergencji mozna bez przeszkod wymienic TW2000 ? Jest w ogole tego typu zapis w gwarancji (nie liczac tylko na zyczliwosc sprzedawcy) ?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>dread
Mam nadzieję, że to z Megalomanem to zwykłe przejęzyczenie...
Opisywany problem znam z tego forum. Niestety - tak to jest, jak się przenosi produkcję do Chin. TW1000 był jeszcze montowany w Japonii.
Na razie nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Obejrzałem tylko 4 filmy i mogę szczerze powiedzieć, że nie zauważyłem żadnego niepokojącego zjawiska. Jeżeli nawet mój model ma tą wadę (sprawdzę na planszach testowych) to nie ma ona wpływu na odbiór filmu. Proszę mi wierzyć, że podczas pierwszych projekcji bardziej zwracam uwagę na obraz, niż na film. :D Specjalnie przyglądałem się krawędzią i konturom. Kolorom, ostrości... Wydaje się, że wszystko jest w porządku.
Wiem, jak ta ułomność wygląda na planszy testowej, ale nie za bradzo sobie wyobrażam jak to się odbija na projekcji? Czego szukać na obrazie?
Może ktoś podpowie?

ps. Na razie bardzo mi się podoba głębia obrazu. Nareszcie LCD nie generuje płaskiego obrazu. Ma charakter, który do tej pory był osiągalny w dobrych projektorach DLP. Proszę pamiętać, że głębia ma tylko niewiele wspólnego z ostrością i rozdzielczością ekranu. Tutaj decyduje przede wszystkim wysoki kontrast natywny, nie oszukiwany przez działanie mechanicznej przesłony. Ostry obraz wcale nie musi oznaczać głębi. HC5000 ma świetną optykę. Obraz był duuużo bardziej ostrzejszy niż na TW1000. Co z tego, skoro pozostawał płaski, bez dynamiki.
TW2000 radzi sobie tutaj sporo lepiej. Choć oczywiście do klasy sprzęt high-end jeszcze sporo brakuje.
TW2000 świetnie rozdziela pierwszy i drugi plan. Praktycznie jest to widoczne cały czas. Czasami pojawiają się efekty pełnej trójwymiarowości obrazu, jak scena na stadionie w "28 weeks later" czy rozmowy dwóch pań w budynku gospodarczym w "Notes on scandal".
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Jeżeli nawet mój model ma tą wadę (sprawdzę na planszach testowych) to nie ma ona wpływu na odbiór filmu.
Lepiej nie sprawdzaj ;)
Ja byłem nieświadomy i szczęśliwy ;)
jak sprawdzięłm to się okazało, że mam też z 1/2 piksela błędu.
Przez dzień/dwa byłem prawie chory
Teraz już i przeszło.
Skoro tego nie wiedać to co się przejmować ??
Full HD mają drobniejsze piksele i pewnie trudniej producentom to opanować.
 
Do góry