sygnal max 576p przez HDMI ???

puma_2

New member
Witam i o porade pytam.:)
Zaopatrzylem sie w benq w500 ktory podpialem 15m kablem HDMI do amplitunera yamahaRx-V461 i nie wiem dlaczego ale max sygnal w HDMI to 576p. DVD Toshiba ustawia tak parametry. Kiedy mu w ustawieniach zmienie na 1080 to obraz znika. Czy ktos moze mi powiedziec co moge z tym zrobic? Czy to wina dlugosci kabla? Jak moge uzyskac najwyzsza jakosc sygnalu?
Z gory dziekuje za pomoc .
 

tomek67

New member
puma_2 napisał:
Witam i o porade pytam.:)
Zaopatrzylem sie w benq w500 ktory podpialem 15m kablem HDMI do amplitunera yamahaRx-V461 i nie wiem dlaczego ale max sygnal w HDMI to 576p. DVD Toshiba ustawia tak parametry. Kiedy mu w ustawieniach zmienie na 1080 to obraz znika.
Tzn. podłączyłeś przez amplituner ??
Zobacz bezpośrednio.
Jak nie pomoże to kup lub pożycz jakiś krótki kabel do sprawdzenia.
Moim zdaniem przy krótkich kablach to można kupować najtańsze,
ale przy tej długości to jednak juz trzeba kupić porządny.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
To na 99% nie jest sprawa długości kabla - przy sygnale cyfrowym długość nie odgrywa już tak istotnej roli. Po prostu zrób jak mówi tomek67 - podłącz wpierw DVD bezpośrednio do projektora przez HDMI. Rzuć też okiem do instrukcji odtwarzacza - bywa, że niektóre sprzęty przez łącza cyfrowe nie chcą skalować i robią to tylko analogowo przez komponent.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Pit80 napisał:
Ja miałem identyczny problem po podłączeniu nboxa n-ki do Benqa.
Powyżej 576p obraz znikał. Później czary mary z Xboxem,to samo, brak obrazu.
Winny okazał się kabel. Zastąpiłem 15m krótszym, 10m i jest ok.
Tak więc długość odgrywa rolę i należałoby przy 15m zainwestować w naprawdę drogi model, mimo że to sygnał cyfrowy.
Więcej poczytasz w wątku o Benq W500.

Pozdrawiam
Sorry, sprostuję, bo masz rację. Im dłuższy kabel tym relatywnie powinna być wyższa jego jakość, tak przynajmniej wynika z wikipedii. Ja używam kabla hdmi ale z przejsciówką na dvi o długości 10 m i bez problemu wyciąga 1080p - a jego jakość jest pewnie adekwatna do ceny czyli znikoma.

The HDMI specification does not define a maximum cable length. As with all cables, signal attenuation becomes too high at a certain length. Instead, HDMI specifies a minimum performance standard. Any cable meeting that specification is compliant. Different construction quality and materials will enable cables of different lengths. In addition, higher performance requirements must be met to support video formats with higher resolutions and/or frame rates than the standard HDTV formats.
The signal attenuation and intersymbol interference caused by the cables can be compensated by using Adaptive Equalization.
HDMI 1.3 defined two categories of cables: Category 1 (standard or HDTV) and Category 2 (high-speed or greater than HDTV) to reduce the confusion about which cables support which video formats. Using 28 AWG, a cable of about 5 metres (~16 ft) can be manufactured easily and inexpensively to Category 1 specifications. Higher-quality construction (24 AWG, tighter construction tolerances, etc.) can reach lengths of 12 to 15 metres (~39 to 49 ft). In addition, active cables (fiber optic or dual Cat-5 cables instead of standard copper) can be used to extend HDMI to 100 metres or more. Some companies also offer amplifiers, equalizers and repeaters that can string several standard (non-active) HDMI cables together.
 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
Pit80 napisał:
Ja miałem identyczny problem po podłączeniu nboxa n-ki do Benqa.
Powyżej 576p obraz znikał. Później czary mary z Xboxem,to samo, brak obrazu.
Winny okazał się kabel. Zastąpiłem 15m krótszym, 10m i jest ok.
Tak więc długość odgrywa rolę i należałoby przy 15m zainwestować w naprawdę drogi model, mimo że to sygnał cyfrowy.
Więcej poczytasz w wątku o Benq W500.

Pozdrawiam
ja kupiłem kabel za 73 zł z allegro 15 metrów i z kompa idzie do proja 720p , nie testowałem przez ampa ale skoro idzie z kompa to kabel działa
 

Pit80

New member
Ja miałem identyczny problem po podłączeniu nboxa n-ki do Benqa.
Powyżej 576p obraz znikał. Później czary mary z Xboxem,to samo, brak obrazu.
Winny okazał się kabel. Zastąpiłem 15m krótszym, 10m i jest ok.
Tak więc długość odgrywa rolę i należałoby przy 15m zainwestować w naprawdę drogi model, mimo że to sygnał cyfrowy.
Więcej poczytasz w wątku o Benq W500.

Pozdrawiam
 

lipa_ml

New member
Pit80 napisał:
Ja miałem identyczny problem po podłączeniu nboxa n-ki do Benqa.
Powyżej 576p obraz znikał. Później czary mary z Xboxem,to samo, brak obrazu.
Winny okazał się kabel. Zastąpiłem 15m krótszym, 10m i jest ok.
Tak więc długość odgrywa rolę i należałoby przy 15m zainwestować w naprawdę drogi model, mimo że to sygnał cyfrowy.
Więcej poczytasz w wątku o Benq W500.

Pozdrawiam
tak na szybko podłączyłem dvd samsunga hd860 i o dziwo rzeczywiscie tylko 576p idzie a na 720p brak sygnału , widac jednak nie do konca wszystko jest ok ale to dlaczego idzie 720p z kompa? komp daje mocniejszy sygnał czy cos? osobiscie zalezy mi bardziej na kompie bo z niego głównie bede filmy hd puszczał ale troche to dziwne ze z kompa idzie 720p a z dvd nie chce tym samym kablem. Czy kable component ktos testował takie długie? czy tez sa z nimi takie problemy jak z hdmi? Bo jesli nie to czesc problemów mi component by rozwiązał.
 

przemowroc

New member
Witam , mam komponent 10 metrowy, obraz żyleta gdyby nie lekki cień, w filmach praktycznie nie zauważalny ale np jak włączę fun. pilot(cyfra+) to widoczny. Obraz z HD żyleta , zainwestowałem w kabel hdmi(10m china) i brak obrazu zarówno z tunera hd jak playa3(dobrze że mogę go oddać). Ciekawe czy sprawę rozwiąże lepszej jakości HDMI
 

lipa_ml

New member
potestuje jeszcze jak mi dojda krótkie kable moze przez ampa cos da , dobrze ze z kompa idzie 720p tym kablem bo 99% bedzie z kompa puszczane
 

puma_2

New member
Dzieki za wasze odpowiedzi. Kazda jest dla mnie cenna.
Ja mam 15m kabla, kupilem go na ebay bo aktualnie siedze w UK. Raczej nie da rady z krotszym kablem. Odlaglosc projektora jest w lini prostej ok 5m ale przeciez kabel musi byc gdzies schowany... Oczywscie z zgodnie z poradami odpale go na krotkim kablu i zobacze co sie stanie. Jak tylko sprawdze to zaraz napisze wnioski. Na dniach zrobie pare zdjec do wgladu.
Ps. Mam jeszcze jeden problem z amplitunerem ale to chyba nie tu musze pisac :-D.
 

puma_2

New member
No i zrobione !!!!
Mam sygnal 1080p. Kosztowalo mnie to 117 funciakow ale warto bylo.
Kupilem 9m kabla QED HDMI-P.
Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
pawel
 

Pit80

New member
A jednak dało się krótszym niż 15m :D

Czyli można wywnioskować, że dla tanich kabli bariera długości to 10m. Powyżej zaczynają się problemy.
Napisz mi na PW swój telefon to pogadamy o Benq itp, ja też siedzę jeszcze w UK.

Pozdro
 

puma_2

New member
Wiesz ja sprawdzalem15 m z niskiej polki kabel nie wiem jak by poszlo na np.10m... Te 15m kosztowalo 40 £ wiec moze i tam jakas nazwa producenta byla :roll::p

moj nr: 07723927428. Ale dzwon nie pozniej niz 19:00 bo mam male dziecko w domu .
pozdrawiam
pawel
 
Do góry