projektor za 4000 zł

heliooox

New member
Witam

Po dlugich wyborach miedzi tv lcd i plasma zdecydowalem ze wole projektor. Jak kino to kino. Czytałem duzo pozytywnych opini o benq w500 ale ze mam troche wiecej pieniazkow to moze znajdzie sie cos w okolicy 4000 zł o lepszych parametrach. Zaznaczam ze na pozostaly osprzet pieniadze juz mam. 4000 moge wydac na sam projektor. Oczywiscie ma byc do ogladania filmow a nie do pracy i smutnych tabelek z excela :)
Moze macie jakies propozycje ?

Pozdrawiam
Krzysiek
 

oli

New member
Cześć ja posiadam od pół roku sony vpl-aw10 jest to projektor w technologii lcd obraz poprostu bajka. Mam tv plazme panasonica 42pv70 i obraz na projektorze wydaje mi sie lepszy. Za projektor dałem 3200 zł
 

tomek67

New member
heliooox napisał:
Jak kino to kino. Czytałem duzo pozytywnych opini o benq w500 ale ze mam troche wiecej pieniazkow to moze znajdzie sie cos w okolicy 4000 zł o lepszych parametrach.
Za tą kwotę to chyba najfajniesze są Epson EMP-TW680 i Sanyo Z5
Sanyo podobno jest cichszy tylko ma mniejszą jasność.
 

przemowroc

New member
Dlaczego tak twierdzisz? Pewnie masz LCD a dlp nigdy w akcji nie widziałeś. Otóż właśnie zaletą dlp jest głęboka czerń w porównaniu do lcd(no chyba że odcienie szarości dla Ciebie "scott" są czernią), "głośne" są z reguły wszystkie projektory, szum wizyjny jak lubisz oglądać 1metr przed ekranem to rzeczywiście z tym jest problem.
Do "heliooox" nie bierz powaznie wypowiedzi Pana "scotta" gdyż swoją wypowiedzią wyrażnie pokazał że z projektorami ma niewiele do czynienia. Poczytaj o tech. Lcd i Dlp każda ma swoje wady jak i zalety. Ja osobiście posiadam Mitsubishi HC3100 i polecam, brat ma Epsonka TW680 i obraz tez git choć mój mi bardziej odpowiada. Jeżeli będziesz się zastanawiał pomiędzy TW680 a TW700 to wybieraj 700kę gdyż ma ponoć lepsza optykę. Wszystko znajdziesz na tym portalu. Powodzenia
PS Jakikolwiek projektor wybierzesz z listy którą napisał Meloman69 będziesz napewno zadowolony......
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
HC3100 jest super, szkoda, że w Polsce nie można kupić jeszcze HC1500.
Na europę jest kierowany HC1100.
Różni się on kołem kolorów.
Nie ma białego segmentu, przez to ma mniejszą jasność.
Ale ma za to lepszy kontrast i pewnie nasycenie kolorów też,
te dwie cechy są bardzo pożądane przy kinie domowym.
 

scott

New member
Zapomniałem dodać: migotanie od kółka kolorów i brak lens shifta

Trudno jest nawet w bogatych stanach zgromadzić wszystkie projektory w jednym miejscu - dobrze że jest Art Feierman: każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o porównaniu czerni między projektorami niech odwiedzi tą stronę.

http://www.projectorreviews.com/optoma/hd803/imagequality.php.
- zdjęcia tuż przed połową strony:

(można oczywiście przeczytać wszystkie testy, ale czas, który przyjdzie na to poświęcić lepiej zagospodarować na dodatkową pracę, celem kupienia wyższego modelu)
 

lipa_ml

New member
heliooox napisał:
Dzieki - teraz juz wiem o co chodzi. Ide kupic - chyba bedzie epson 700.

Pozdrawiam
Krzysiek
kup tez dobry ekran , na poczatku tez chciałem tw700 ale jak poczytałem dobre opinie o w500 to stwierdziłem ze róznice zainwestuje w ekran tym bardziej ze na poczatku załozyłem sobie pewną kwote w którą wchodził ekran za 400 zł , kupiłem projecte hc i jestem zadowolony z pierwszych testów filmów hd :)
 
Do góry