Uchwyt sufitowy

lipa_ml

New member
Witam. W500 dojechał wiec trzeba zamówic uchwyt , zastanwiałem się nad czymś takim http://www.allegro.pl/item312187151_uchwyt_sufitowy_do_projektora_super_2_w_1_.html

tylko zastanawiam się czy bedzie odpowiedni , mam wysokosc 2,5 do sufitu jak bym powiesił na tym 17cm i puscił z 3 metrów do sciany obraz zaczynający sie 60cm od podłogi nie bedzie za duzego pochylenia proja ? nie chciał bym zeby okazało się ze jak go powiesze pod sufit to zeby obraz nie był za wysoko wyswietlany, niby jest kąt regulacji 15 stopni ale nie wiem jak to w praktyce jest
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
tylko zastanawiam się czy bedzie odpowiedni , mam wysokosc 2,5 do sufitu jak bym powiesił na tym 17cm i puscił z 3 metrów do sciany obraz zaczynający sie 60cm od podłogi nie bedzie za duzego pochylenia proja ?
Proponuję eksperyment odwrotny.
Tzn. umieść projektor 17 cm nad podłogą w odległości 3 m od ekranu.
Zobacz jaki będziesz miał zakres regulacji obrazu.
Pamiętaj tylko, że z sufitu będzie w druga stronę.
 

lipa_ml

New member
tomek67 napisał:
Proponuję eksperyment odwrotny.
Tzn. umieść projektor 17 cm nad podłogą w odległości 3 m od ekranu.
Zobacz jaki będziesz miał zakres regulacji obrazu.
Pamiętaj tylko, że z sufitu będzie w druga stronę.
ciezko to wszystko sprawdzic bo uchwyt ma jeszcze regulacje 15 stopni w pionie wiec to tez mozna wykozystac
, proj musi wisiec pod sufitem tak czy siak chyba w ciemno bede musiał kupic
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
ciezko to wszystko sprawdzic bo uchwyt ma jeszcze regulacje 15 stopni w pionie wiec to tez mozna wykozystac
Tej regulacji kąta lepiej żebyś nie używał.
Będziesz miał wtedy trapez zamiast prostokatnego ekranu.
Nie mam Benqa, ale w moim Epsonie jeśli nie używa sie lens shiftu poziomego to zakres regulacji w pionie jest całkiem spory.
Myślę, że u Ciebie powinno być podobnie.
 

lipa_ml

New member
tomek67 napisał:
Tej regulacji kąta lepiej żebyś nie używał.
Będziesz miał wtedy trapez zamiast prostokatnego ekranu.
Nie mam Benqa, ale w moim Epsonie jeśli nie używa sie lens shiftu poziomego to zakres regulacji w pionie jest całkiem spory.
Myślę, że u Ciebie powinno być podobnie.
no po pierwszych próbach wydaje mi sie ze rzeczywiscie regulacja lens jest duza w pionie moze wiec wystarczy okaze sie , w poniedziałek zamówie uchwyt i sie przekonam oby nie było wtopy ;/
 
Do góry