Sony Vpl W400qm ?

Medal

New member
Witam! Dostalem w spadku projektor SONY VPL W400QM. Jednak nigdzie nie moge znalezc na jego temat informacji. Wyswietlilem na nim obraz (DVD) na zwyklej bialej scianie i jestem pod wrazeniem. Mimo to nie wiem czy go sprzedac (nie mam pojecia ile moze byc wart?), czy dokupic jakis ekran(jaki jest koszt dobrego ekranu w rozsadnej cenie?), kupic kabel do przeslania sygnalu HD z nboxa (projektor posiada wejscie YPrPb) i cieszyc sie olbrzymim ekranem. Oprocz tego posiadam jeszcze LCD TV Samsunga R71. Oczywiscie obraz z telewizora to "zyleta", natomiast z projektora jest bardziej "kinowy" co mnie milo zaskoczylo.
Z gory dziekuje za porady i pozdrawiam!
 

Medal

New member
Tidus1024: Dzieki za pomoc! Google nie jest mi obce jednak dziwnym trafem nie moglem trafic na te strone, ktora podales.
No coz, parametry mi nic nie mowia (nie znam sie na projektorach). Ile ma wyswiecone tego nie wiem (jest to praktycznie projektor z tzw. "wystawki") Swieci dosc jasno (jesli to jest wyznacznikiem zuzycia lampy?)
Sam nie wiem co z nim zrobic. Jak widac lampy sa bardzo drogie (tyle pieniedzy niestety nie moge dolozyc do "interesu"). Samo kupienie ekranu, kabla i ciemnych rolet do okien to juz bedzie spory wydatek.
Moze na podstawie specyfikacji technicznej ktos mi powie czy jest to fajny sprzet czy stary zlom ktorego moze ktos kupi za 100zl na allegro?
Z gory dzieki za odp pozdrawiam
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Medal napisał:
Tidus1024: Dzieki za pomoc! Google nie jest mi obce jednak dziwnym trafem nie moglem trafic na te strone, ktora podales.
No coz, parametry mi nic nie mowia (nie znam sie na projektorach). Ile ma wyswiecone tego nie wiem (jest to praktycznie projektor z tzw. "wystawki") Swieci dosc jasno (jesli to jest wyznacznikiem zuzycia lampy?)
Sam nie wiem co z nim zrobic. Jak widac lampy sa bardzo drogie (tyle pieniedzy niestety nie moge dolozyc do "interesu"). Samo kupienie ekranu, kabla i ciemnych rolet do okien to juz bedzie spory wydatek.
Moze na podstawie specyfikacji technicznej ktos mi powie czy jest to fajny sprzet czy stary zlom ktorego moze ktos kupi za 100zl na allegro?
Z gory dzieki za odp pozdrawiam

Jeśli już go masz to używaj. Będziesz się martwił jak lampa zdrętwieje ;)
 

Medal

New member
hehe ;) No coz, chyba masz racje. Obraz jest calkiem inny, taki jakis "przyjazny", nie wiem jak to okreslic. A obraz HD na TV mimo ze widac kazdy szczegol itp. to wydaje mi sie jakis taki sztuczny, jakby wyrenderowany przez kompa w 3d (wydaje mi sie ze rzeczywistosc wyglada inaczej, mniej szczegolowo, bardziej SOFT niz SHARP, no chyba ze mam juz problemy ze wzrokiem :D)
Pozdrawiam
 
Do góry