Screenshoty

Tidus1024

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem podobnego tematu, więc może czas już zacząć. Zdjęcia wrzucam poglądowo, bo wiadomo, że nigdy nie oddają dokładnie tego, co widać na ekranie. Prosiłbym, by na ich podstawie nie sugerować się tym jak projektor radzi sobie z kolorami w danych scenach czy cieniami, gdyż aparat zawsze przekłamuje to i owo. Fotki nie są w żaden sposób retuszowane, oczywiście in real wszystko wygląda lepiej. Wrzucajcie swoje odnotowując model projektora.

Mitsubishi HC4900, ekran 108 cali 1,2 gain.















 
Ostatnia edycja:

lipa_ml

New member
jestem ciekaw jak z tą różnicą mniedzy full a hdready czy na tych fotach była by duza róznica , ale te fotki mi się podobają jakość bardzo dobra , to filmy HD ? warto też podać producenta i model ekranu

aha chętnie bym zobaczył troche fotek szczególnie w jasnych scenach na ekranie projecta HC moze tomek67 się wykaże :)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
A ja bym z chęcią obejrzał jakieś fotki ze sceną o jasnym tle (np. postać na tle otwartego okna).
Wtedy dopiero można ocenić klasę projektora.
W miarę jasnych scenach, na ciemnawym tle to nawet mój staruszek HS1 nieźle się prezentował...
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
aha chętnie bym zobaczył troche fotek szczególnie w jasnych scenach na ekranie projecta HC moze tomek67 się wykaże :)
Oki.Za tydzień.
Teraz nie mam aparatu, nowy Canon już zamówiony ;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
Tu ziemia, tu ziemia. Ten topic jest dla własnych fotek, a nie z netu :eek:

lipa_ml napisał:
jestem ciekaw jak z tą różnicą mniedzy full a hdready czy na tych fotach była by duza róznica , ale te fotki mi się podobają jakość bardzo dobra , to filmy HD ? warto też podać producenta i model ekranu

aha chętnie bym zobaczył troche fotek szczególnie w jasnych scenach na ekranie projecta HC moze tomek67 się wykaże :)

Mój ekran to Cinescreen, ręcznie rozwijany. Wszystkie filmy są fullHD, albo trailery albo z bluray. Tak, różnica między HDready a FullHD jest widoczna gołym okiem.

Meloman69 napisał:
A ja bym z chęcią obejrzał jakieś fotki ze sceną o jasnym tle (np. postać na tle otwartego okna).
Wtedy dopiero można ocenić klasę projektora.
W miarę jasnych scenach, na ciemnawym tle to nawet mój staruszek HS1 nieźle się prezentował...

W sumie nie przyszło mi to do głowy. Powiem tak: w większości scen to aparat fotograficzny ma problemy ze zrobieniem w miarę ładnego zdjęcia. Robienie w ciemnościach ostrych zdjęć jest dość kłopotliwe. Oczywiście zawsze możesz też zamieścić jakieś swoje ;)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
A ja bym z chęcią obejrzał jakieś fotki ze sceną o jasnym tle (np. postać na tle otwartego okna).
Wtedy dopiero można ocenić klasę projektora.
W miarę jasnych scenach, na ciemnawym tle to nawet mój staruszek HS1 nieźle się prezentował...
O ile się orientuję to nawet lustrzanka nie jest w stanie oddać kontrastu projektora.
Niektóre witryny specjalnie prześwietlają zdjęcia,
żeby pokazać ciemne fragmenty w takich scenach.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
W sumie nie przyszło mi to do głowy. Powiem tak: w większości scen to aparat fotograficzny ma problemy ze zrobieniem w miarę ładnego zdjęcia. Robienie w ciemnościach ostrych zdjęć jest dość kłopotliwe. Oczywiście zawsze możesz też zamieścić jakieś swoje ;)
Jeśli ktoś jeszcze miałby chęć robić a ma mało doświadczenia w fotografii to kilka rad.
Polecam choćby mały statyw.
Jak nie mamy statywu to można położyć aparat np. na stole.
Dobrze jest ustawić opóźnienie czasu wyzwolenia migawki np. 2 s.
Wtedy nie poruszy nam się fotka.
No i dobrze ustawić niską czułość na ogół jest to 80-100 ASA.
Jeśli zdjęcie jest za ciemne to korygujemy ekspozycję o +1/3 działki.
Jak za jasne to -1/3.
No i oczywiście wyłączamy lampę błyskową ;)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Fotki z Epsona TW1000 znajdziesz choćby tutaj:
http://www.prisjakt.nu/kategori.php?k=91
Podoba mi się kontrast na fotkach - mocna czerń, intensywny biały.
Jakiej wielkości jest ekran? Czy powierzchnia ekranu jest szara?
Masz adoptowane pomieszczenie?
Ekran to biały matowy cinescreen 1,2 gain. Pomieszczenie nie jest w zaden sposób przygotowane do kina domowego. Ekran jest wielkości 108 cali (szerokość powierzchni wizyjnej 240 cm). Lampa w trybie LOW.

PS. Nie chcę oglądać fotek z internetu z prisjakt, zachodnich forów, projectorreviews ani żadnych innych. Topic jest dla użytkownikow TEGO forum i dla właścicieli projektorów z TEGO forum :)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Czy używasz płytek BL lub HD DVD, czy też są to ripy tych wydań?
Zachód słońca - niestety tutaj widać jedyną wadę technologii LCD - wciąż sałby kontrast ANSI.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Czy używasz płytek BL lub HD DVD, czy też są to ripy tych wydań?
Zachód słońca - niestety tutaj widać jedyną wadę technologii LCD - wciąż sałby kontrast ANSI.
BR

Prosiłem, by nie analizować i raczej nie wyciągać takich wniosków. Aparat fotograficzny spłyca, spłaszcza, kompresuje, przekłamuje. In real wygląda to gdzieś ze 3 razy lepiej. Na przykład ostatnia fotka Alice - w rzeczywistości skóra Alice nie błyszczy tak jak na zdjęciu i nie jest tak jednolita kolorystycznie. Wygląda dużo bardziej naturalnie. Podobnie jest z zachodzącym słońcem, które ma dużo więcej barw, a na zdjęciu tylko obwódkę. Niestety mój aparat nie jest w stanie takich niuansów wychwycić.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Absolutnie nie miałem zamiaru krytykować. Fotki są ładne. Jednak parę osób na forum pytało się o dynamikę obrazu, wady i zalety technologii.
Po prostu jest akurat okazja napisania paru słów...
Dodam, że jeszcze 2-3 lata temu mylnie sądzono, że za dynamikę obrazu odpowiada wyłącznie kontrast ANSI (a ten wiadomo najlepszy mają projektory DLP). Było tak istotnie do czasu, kiedy technologia pozwoliła skonstruować urządzenia o kontraście on/off (bez dynamicznej przesłony) powyżej 2000:1.
Wtedy okazało się, że w wielu scenach to kontrast on/off decyduje o dynamice obrazu!
Konkluzja serwisu cine4home jest jedna - jeżeli chciałoby się kupić projektor idealny to taki, który może pochwalić się wysokim kontrastem ANSI i on/off.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Absolutnie nie miałem zamiaru krytykować. Fotki są ładne. Jednak parę osób na forum pytało się o dynamikę obrazu, wady i zalety technologii.
Po prostu jest akurat okazja napisania paru słów...
Dodam, że jeszcze 2-3 lata temu mylnie sądzono, że za dynamikę obrazu odpowiada wyłącznie kontrast ANSI (a ten wiadomo najlepszy mają projektory DLP). Było tak istotnie do czasu, kiedy technologia pozwoliła skonstruować urządzenia o kontraście on/off (bez dynamicznej przesłony) powyżej 2000:1.
Wtedy okazało się, że w wielu scenach to kontrast on/off decyduje o dynamice obrazu!
Konkluzja serwisu cine4home jest jedna - jeżeli chciałoby się kupić projektor idealny to taki, który może pochwalić się wysokim kontrastem ANSI i on/off.
Nie w krytyce rzecz bo ja nie mam emocjonalnego stosunku do posiadanego sprzętu. Rzecz w przedmiocie krytyki :cool: Fotki mogą służyć tylko poglądowo, ale nie nadają się do analizy technologii w żaden sposób. Po pierwsze - aparat przekłamuje kolory. Po drugie - gubi masę detali. Po trzecie eksponuje. Po czwarte dodaj kompresję jpg. Po piąte dodaj swój monitor od komputera, który pokazuje inaczej kolory w innej temperaturze. Fotki, a rzeczywisty obraz to inna para kaloszy. Goście z cine4home robią cuda z projektorami (łącznie z tuningowaniem) więc trudno się z nimi nie zgodzić, ale to nie jest adekwatne do tego co widać na fotkach.

Gdybym miał sugerować, które zdjęcie jest najbliżej tego, co widać na ekranie, to jest to fotka nr 1 z ptakiem, fotka nr 2 też z ptakiem też jest w miarę blisko.

W fotkach w pierwszej serii najbliżej rzeczywistego obrazu jest chyba krab, zombie, zbliżenie twarzy doktora i Shikishima z Akiry.

Aparat najbardziej przekłamuje w ostatniej fotce z Alice w drugiej serii. Pogubił zupełnie szczegóły twarzy robiąc ją matową. Przy zachodzie słońca samo słońce w rzeczywistości nie jest jest jednolicie żółte, ale ma znacznie więcej barw. Tak samo zresztą zrobił w pierwszym zdjęciu z Sin City z twarzą Goldie, która wygląda jak maska geishy na zdjęciu, a w rzeczywistości skóra ma bardzo naturalne odcienie i liczne szczegóły.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie pragniesz komentarzy screenów. Dodatkowo sam piszesz, że zdjęcia przekłamują obraz. Tłumaczysz różnice...
Nie za bardzo rozumiem - jaki jest w takim razie sens tego wątku?
Sam wcześniej pisałem, że wrzucanie tego typu fotek nie ma specjalnego sensu...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Zabawa. Pokazanie jak ładnie wygląda obraz z dobrego źródła. Ja tylko przestrzegałem, żeby nie znęcać się nad tymi fotkami i ich dokładnie analizować. Nie pisałem, że nie chcę komentarzy ;) Chociaż nie ukrywam, spodziewałem się większego odzewu jeśli chodzi o własne zdjęcia. Czyżby nikt nie miał w domu aparatu?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tym razem coś z gier. Bioshock i Gears of War (Mitsubishi HC4900/ ekran 108 cali/Vista/DX10/1920x1080). Niestety wyszły nieco zbyt ciemne, ale trudno.

bioshock1hz3.jpg


gearsofwar2re7.jpg


gearsofwarod4.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry