InFocus kusi nowym projektorem DLP

Deimos

Banned
InFocus wprowadza do swojej oferty nowy ciekawy projektor Play Big IN83, który wyposażony jest w pochodzący od Texas Instrument's, DarkChip 4 DLP. Rozdzielczość projektora wynosi 1920 x 1080, kontrast 5000:1, jasność 1600 lumenów, a także wejście HDMI 1.3, automatyczną regulację czerni i aż trzy lata gwarancji (NA LAMPE JEDEN ROK). Cena nowego projektora wynosi około 3500 funtów (7000$) i już wkrótce zastąpi model IN82.







infocus2-5-08-in83.jpg
żródło:nowetrendy
http://www.avland.co.uk/infocus/in83/in83.htm
Do tej pory DarkChip 4 był stosowany w drogich projektorach typu Marantz VP-11S2 za 15tys $...

I teraz mam dylemat, czy poczekać jeszcze z miesiąc, bo w marcu już będzie, czy decydować się na JVC DLA-HD100?
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
InFocus wprowadza do swojej oferty nowy ciekawy projektor Play Big IN83, który wyposażony jest w pochodzący od Texas Instrument's, DarkChip 4 DLP.

Do tej pory DarkChip 4 był stosowany w drogich projektorach typu Marantz VP-11S2 za 15tys $...

I teraz mam dylemat, czy poczekać jeszcze z miesiąc, bo w marcu już będzie, czy decydować się na JVC DLA-HD100?

Jaki posiadasz budżet i ile np. ma kosztować IN83?
Tak oczekiwany DC4 niestety nie jest przełomem w DLP, tak jak było wprowadzenie paneli nieorganicznych w przypadku LCD.
sSpodziewany wzrost kontrastu w stosunku do DC3 to tylko kilkanaście procent. Sim2 np. uzyskuje swoją high-endową jakość obrazu stosując unikalne technologie - BrilliantColor i Unishape.
Infocus zawsze mi się podobał, choć trzeba przyznać - nie wszystkim podoba się jego obraz. Nie jest tak dynamiczny, jak w Mitsubishi. Cechuje go raczej tonalność i spokój w obrazie. Ciekawy jaki będzie IN83?
HD100 to świetny projektor, ale wciąż brakuje mu jakości Sim2. Ma słaby kontrast ANSI (podobnie jak LCD), a dodatkowo problemy ze zbieżnością kolorów. Ma fenomelną czerń, ale cukierkowate odwzorowanie kolorów nie jest wg mnie atutem. Ale - wiadomo, co kto lubi.
Z drugiej strony w przedziale cenowym do 25 tys. trudno znaleźć mu konkurenta. Choć nowy TW1000 kosztujący dwa razy taniej ma podobno wiele cech wspólnych.
Gdybym szukał naprawdę refernecyjnego projektora - sprawdziłbym właśnie nowego Infocusa, lub poszperał w portfelu i kupił np. Sim Domino D80 Evo.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Gdybym szukał naprawdę refernecyjnego projektora - sprawdziłbym właśnie nowego Infocusa, lub poszperał w portfelu i kupił np. Sim Domino D80 Evo.
No ja jak poszperałem w portfelu to mi starczyło tylko na nową cyfrówkę Canona ;);)
Będzie za tydzień.
Pisze o tym na forum bo wtedy chyba będą dużo lepsze fotki.
Canon ma dużo wierniejsze kolory jak mój stary Samsung.
 

Deimos

Banned
Meloman69 napisał:
Jaki posiadasz budżet i ile np. ma kosztować IN83?
Tak oczekiwany DC4 niestety nie jest przełomem w DLP, tak jak było wprowadzenie paneli nieorganicznych w przypadku LCD.
sSpodziewany wzrost kontrastu w stosunku do DC3 to tylko kilkanaście procent. Sim2 np. uzyskuje swoją high-endową jakość obrazu stosując unikalne technologie - BrilliantColor i Unishape.
Infocus zawsze mi się podobał, choć trzeba przyznać - nie wszystkim podoba się jego obraz. Nie jest tak dynamiczny, jak w Mitsubishi. Cechuje go raczej tonalność i spokój w obrazie. Ciekawy jaki będzie IN83?
HD100 to świetny projektor, ale wciąż brakuje mu jakości Sim2. Ma słaby kontrast ANSI (podobnie jak LCD), a dodatkowo problemy ze zbieżnością kolorów. Ma fenomelną czerń, ale cukierkowate odwzorowanie kolorów nie jest wg mnie atutem. Ale - wiadomo, co kto lubi.
Z drugiej strony w przedziale cenowym do 25 tys. trudno znaleźć mu konkurenta. Choć nowy TW1000 kosztujący dwa razy taniej ma podobno wiele cech wspólnych.
Gdybym szukał naprawdę refernecyjnego projektora - sprawdziłbym właśnie nowego Infocusa, lub poszperał w portfelu i kupił np. Sim Domino D80 Evo.

Co do ceny IN83. to skoro w Anglii jest w przeliczeniu 16800pln, to myśle ,że mój dostawca (zaufany allegrowicz) może go ściągnąć (jak się pojawi w sprzedaży) za jakieś 13 - 13,5 tys.pln.
Ale wciąż mnie korci JVC DLA-HD 100, tylko jeszcze nie mam z niemiec ceny. Bo Ci którzy widzieli go na IFA - napisali - obraz jak marzenie,małe ANSI w niczym nie przeszkadza w uzyskaniu dobrego :) obrazu w zaciemnionym pomieszczeniu, przy rzeczywistym kontraście 31000:1.:)
Wspominasz o nowym TW1000, mają go w redakcji magazynu kino domowe, ale odpisali mi, że nie są nim zachwyceni - mało spójny obraz, a przetestowali juz ok. 400 projektorów i wiedzą co piszą... Pozdrawiam
Co do budżetu, to na projektor chce wydać max.18000pln...
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Deimos napisał:
Wspominasz o nowym TW1000, mają go w redakcji magazynu kino domowe, ale odpisali mi, że nie są nim zachwyceni - mało spójny obraz, a przetestowali juz ok. 400 projektorów i wiedzą co piszą... Pozdrawiam
Co do budżetu, to na projektor chce wydać max.18000pln...
Czy Wy piszecie naprawdę o EMP-TW1000 czy może o nowym EMP-TW2000??
Na www.projectorcentral.com amerykański odpowiednik EMP-TW2000 ([FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Epson Cinema 1080[/FONT][/FONT]) miał niemalże entuzjastyczne opinie.
Jako dużo lepszy od poprzedniego modelu Epsona.
Porównywali go wręcz do JVC RS1. Że kontrast jest praktycznie identyczny i ogólnie jakość obrazu bardzo porównywalna.
W tej chwilii ten Epson kosztuje około 14 tys.
Mam na niego chęć, ale to jednak stanowczo za dużo kasy na projektor wg mnie.
To przecież elektronika, za dwa lata będą 2x lepsze i 2x tańsze.
 

Deimos

Banned
Ja wspomniałem o modelu TW1000, a Kolega Meloman69 pewnie myślał o TW2000, który na allegro jest poniżej 10000 http://www.allegro.pl/item304209775_epson_emp_tw2000_full_hd_.html
Ale zajrzyj tutaj:http://cinematic.pl/index.php?doc=236:)
A tu zdjęcia z ich strony na Epsonie TW2000
Zdjęcia z projekcji
TW2000_Z3.jpg


TW2000_Z4.jpg


TW2000_Z5.jpg


TW2000_Z6.jpg


TW2000_Z7.jpg


TW2000_Z8.jpg


TW2000_Z9.jpg


Dzięki za linka do projectorcentral, napisane tam wyraźnie JVC RS2 (DLA HD-100) najlepszy obraz (w przedziale do 10000$-pokonał wszystkie Optomy, Epsony i Sony i całą reszte) i czego nie ma Epson to obsługa filmów 2,35:1 bez denerwujących czarnych pasów!:)
A to obraz z JVC:
DLA-RS2_bond_yellow_large.jpg


DLA-RS2_LOTR_gandalf_large.jpg


DLA-RS2_pirates_depp_large.jpg


DLA-RS2_bond_plane_large.jpg

DLA-RS2_spacecowboys_shuttle_large.jpg

DLA-RS2_planetearth_fish_large.jpg


DLA-RS2_HDTV_jen_large.jpg

DLA-RS2_HDTV_PeteTownsend_large.jpg

MNIE TE OBRAZY Z JVC PRZEKONAŁY DO NIEGO CAŁKOWICIE, uwaga obraz z głębin morskich to SD...:D Więcej tu:http://www.projectorreviews.com/jvc/dla-rs2/imagequality.php
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie będę komentował opinii "fachowców z Kina domowego". U nas nie ma dobrych dziennikarzy w tej dziedzinie...
TW1000 zdobył mnóstwo nagród roku, głównie w amerykańskich serwisach. Pisanie o niespójnym obrazie jest jakimś bełkotem. W momencie premiery ten Epson śmiem twierdzić był najlepszym projektorem na rynku w cenie 15 tysięcy. Następca jest jeszcze lepszy - wielu o tym pisze...
Ja bym nie porównywał TW2000 i HD100 bo to są jednak dwa przedziały cenowe. JVC kosztuje dwa razy tyle, więc grzechem by było gdyby nie był lepszy od Epsona.
Nie bronię TW1000, bo jestem jego użytkownikiem, ale na podstawie doświadczenia i porównawczych testów...
Przed zmianą AE900 oglądałem kilkanaście projektorów - np. Mitsubishi HC5000, Optoma HD73, Optoma H79, Mitsubishi HC3100, Infocus IN78 (miałem go w domu nawet przez kilka tygodni) i żaden nie dorównywał TW1000.
Oczywiście ma on swoje wady, ale na pewno nie jest to spójność obrazu. Do wad Epsona zaliczyłbym:
- optykę - ciut ostrzej by się przydało,
- mocniejszą lampę - ciut jaśniej, w niektórych scenach czasami brakuje dynamiki.
Zgodzę się, że w większości scen wystarczy wysoki kontrast on/off. Ale jest sporo scen, gdzie kontrast ANSI ma znaczenie.
JVC jest ma pewno dobrym projektorem i jak pisałem, trudno znaleźć mu konkurenta w przedziale do 25 tysięcy. Nie mniej nie jest to dla mnie referencyjny projektor.
Fotki z Cinematica znam. Zresztą często z Panem Gradkowskim prowadzę elektroniczną dyskusję dotyczącą projektorów.
Widziałem jak świecą Sim2 - wg mnie to jest prawdziwy high-end.
Charakterem obrazu Infocus zbliża się do tego poziomu. JVC to zupełnie inny charakter - cukierkowatość przekazu. Po prostu co kto lubi.
Nie mniej pomierzony kontrast on/of dla JVC na poziomie 25000:1 robi wrażenie.
Na pewno
 

Deimos

Banned
Ja jeszcze mam troche obiekcji, czy różnica w cenie między TW2000 a JVC DLA HD-100 jest tego warta? Obrazy z Epsona (produkowany w Chinach) mają troche słabszy kontrast, ale ta różnica w cenie...
No, ale jak już będe miał dokładną cene na JVC to dopiero będzie do myślenia...
Dlaczego nie mam uwierzyć redaktorowi, który przetestował ponad 400 projektorów? Tym bardziej, że Pan Juliusz z kina domowego bardzo pochlebnie wyraża się o Panu Andrzeju z Cinematica i odwrotnie. A TW1000 mają w redakcji do porównywania z innymi...
Gdyby Epson miał jeszcze obsługe formatu 2,35:1 to pewnie bym się skusił (śmieszna cena poniżej 10000pln) ale nie ma...:(
A co do pomierzonego kontrastu w JVC to niemieccy testerzy go zmiezryli dokładnie i wynosi 31000:1, czyli więcej niż dane ze specyfikacji, a to już o czymś świadczy... I jeszcze jedno, JVC wychodzi z fabryki już profesjonalnie skalibrowany i praktycznie nie mu już w nim co grzebać.:)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Pan Gradkowski swego czasu popełnił recenzję TW1000. Warto poczytać - ciekawa lektura.
Tutaj kilka linków:
http://www.epson.com.au/downloads/pdf/2008WinnersList.pdf
http://www.avguide.com/features/tpv-editors-choice-07/hdtv-projector.php#projector
http://www.ultimateavmag.com/buyersguides/videoprojectors/
http://www.audioholics.com/reviews/projectors/epson-pro-cinema-1080/
http://www.projectorreviews.com/epson/powerlite-home-pro-cinema-1080/

Oczywistym jest, że HD100 jest lepszy zarówno od TW2000, jak i TW1000.
Co do ustawień fabrycznych JVC to bym się spierał. Bo podobno ta technologia ma wciąż problemy ze zbieżnością kolorów...
Jest jakaś recenzja "znafców" z KD dotycząca TW1000?
Użytkowałem wcześniej AE900 (jeszcze wcześniej HS1) i do Epsona dzieli go PRZEPAŚĆ. Kto tego nie dostrzega jest dyletantem.
Jeżeli masz do wydania 18 tysiaków może warto poszukać na amerykańskim ebay?
Na pewno mając taki budżet kupiłbym coś lepszego niż TW2000.
IN83 ma współczynnik ratio 1,83:1 do bodajże 2,3:1.
Jak na moje warunki nie do zaakceptowania.
Znam też opinię p. Gradkowskiego odnośnie HD100, ale nie mam w tej chwili prawa publicznie jej przytoczyć.
 

Deimos

Banned
A ja właśnie odbyłem rozmowe (ponad 30minut) z Panem Andrzejem z Cinematica i w wielu kwestich przyznał mi racje, a JVC wywarł na nim pozytywne wrażenie (chociaż ogladał go dość krótko na IFA).
Oczywiście jego faworytem jest Sim...
Co do TW1000 to tu coś było:http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/55363.html
ale opinie o nim mam bezpośrednio od Pana Juliusza, który w redakcji używa go od ok. roku... i miał wiele okazji do porównania go z innymi...
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Oczywiście ma on swoje wady, ale na pewno nie jest to spójność obrazu. Do wad Epsona zaliczyłbym:
- optykę - ciut ostrzej by się przydało,
- mocniejszą lampę - ciut jaśniej, w niektórych scenach czasami brakuje dynamiki.
Zgodzę się, że w większości scen wystarczy wysoki kontrast on/off. Ale jest sporo scen, gdzie kontrast ANSI ma znaczenie.
EMP-TW2000 ma o oczko większą jasność,
kontrast też jest sporo lepszy i to w znacznym stopniu dzięki nowej technologii paneli a nie tylko przesłonie.
Żeby jeszcze ceny były u nas jak w USA to byłby ideał dla mnie ;)
 

Deimos

Banned
W USA Epson TW2000 kosztuje 3050$, u nas można go "złapać" za ok. 9000pln. Biorąc pod uwage ewentualny koszt transportu z USA, nasza cena (allegro) jest bardzo przyzwoita:) Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
EMP-TW2000 ma o oczko większą jasność,
kontrast też jest sporo lepszy i to w znacznym stopniu dzięki nowej technologii paneli a nie tylko przesłonie.
Żeby jeszcze ceny były u nas jak w USA to byłby ideał dla mnie ;)

To nie jest tak, że lepszy projektor w każdej scenie ma lepszy obraz od potencjalnie słabszego modelu.
Czasami różnice są bardzo duże, czasami takie sobie, czasami minimalne, a czasami trudne do wychwycenia.
Największą różnicę jaką dostrzegam pomiędzy AE900 i TW1000 dotyczy przede wszystkim ciemnych scen. Tutaj jest wręcz przepaść.
Poza tym głębia kolorów, przede wszystkim w filmach animowanych.
Co do TW2000 - pomyśleć, że w stanach za ok. 3000$ czyli jakieś 7,5-8,0 tysiąca złotych...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ten Infocus IN83 nie ma żadnego lens shiftu, nawet pionowego.
Zważywszy cenę to troszkę groteskowe ;) .
 

Deimos

Banned
Wyglada na to, że nie ma. Ale ja już poprosiłem znajomka o sprawdzenie w niemczech ceny na Sim2 Domino D80 EVO, te co ja znalazłem są identyczne z ceną JVC DLA-HD100 - troche poniżej 7000 euro (oficjalna w sklepie), ale licze, że jeszcze coś mi z niej urwie.:)
Nie wiem jeszcze jak w Simie z gwarancją na lampe, bo u nas tylko 90 dni:(
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Pozwoliłem sobie zajrzeć na serwis "Kina domowego".
Przynajmniej oficjalnie mają inne zdanie nt. TW1000, cytat:
...
Generowany przez urządzenie obraz jest krystalicznie czysty, z rewelacyjnym kontrastem, bardzo plastyczny, z dobrze nasyconymi kolorami i głęboką czernią. Gdy sygnał źródłowy jest wysokiej jakości (np. z dysków Blu-ray/HD DVD czy HDTV), obraz jest całkowicie pozbawiony szumów.
...
W werdykcie projektor uzyskał maksymalną ilość punktów.
Ogólnie przejrzałem sobie archiwum i nie powiedziałbym, że te recenzje są profesjonalne napisane. Raczej tandeta.
 

Deimos

Banned
Ja też kiedyś nie bardzo wierzyłem w recenzje kina domowego.
Zadałem pytanie jednemu z redaktorów, dlaczego ich recenzje są w sumie dosyć krótkie i mało szczegółowe. Odpowiedział mi, że testują sprzęt bardzo szczegółowo i umieszczają na łamach magazynu już tylko wnioski końcowe... Natomiast absolutnie odradzili mi czytanie recenzji w brytyjskim What-HI-Fi w temacie projektorów, bo o testowaniu ich nie mają żadnego pojęcia...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Wg mnie najgorsze recenzje czytałem w brytyjskim "Home Video Choice"...
Bardzo interesujące recenzje można znaleźć w amerykańskich miesięcznikach.
Zajrzyj także na forum avsforum. Kopalnia wiedzy i opinii. m.in. o projektorach...
 
Do góry