Projektor ASK Proxima C160 (InFocus LP540) obsługa HDTV

njam

New member
Witam

Kupiłem niedawno na Allegro za grosze projektor jak w temacie.
W specyfikacji ma obsługę HDTV w tym 1080p !!!!
Planowałem używać go głównie do współpracy z telewizją N
Przez component (bez HDCP).To mój pierwszy projektor w życiu .Przed kupnem naczytałem się o malowaniu sufitów na czarno "cudownych"ekranów za ciężkie pieniądze i innych nie gniewajcie sie proszę -bzdetów.Jakie było moje zdumienie gdy nawet w jasnym pokoju w dzień na ścianie uzyskalem zadawalający ostry obraz.Problem jest w czymś innym.Okazalo się że projektor prze component nie "widzi" zupełnie 720p a
1080i wyświetla przesunięty w lewo tak że widać tylko 2/3 obrazu przy wszystkich dostępnych regulacjach ustawionych na maxa.Po gruntownym przeryciu internetu wyszlo szydło z worka, okazało się że projektor po komponencie obsługuje tylko maksymalne 576p co sie zgodziło z obserwacją Pozostałe rozdzielczości 720p,1080i,1080p obsługiwane sa przez przejściówkę z istniejącego gniazda M1-D(podobne do DVI tylko większe)na HDMI .No i mamy przez HDCP sytuację jak w ruskim banku "nie wypłacisz i nie przepadnie".
Czy ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam serdecznie

Njam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>gdy nawet w jasnym pokoju w dzień na ścianie uzyskalem zadawalający >>ostry obraz.

Wierz mi - nie widziałeś dobrego obrazu z projektora.
Czy ludzie rzeczywiście w dzisiejszych czasach nie mają za grosz subiektywizmu? Jakość stała się pustym słowem...
 

njam

New member
Meloman69 napisał:
>>gdy nawet w jasnym pokoju w dzień na ścianie uzyskalem zadawalający >>ostry obraz.

Wierz mi - nie widziałeś dobrego obrazu z projektora.
Czy ludzie rzeczywiście w dzisiejszych czasach nie mają za grosz subiektywizmu? Jakość stała się pustym słowem...


Drogi Melomanie69

Pomyliłeś trochę pojęcia.Rzeczywiście nie widziałem zbyt wiele projektorów
w akcji więc moja ocena może a nawet musi być SUBIEKTYWNA .Czysto OBIEKTYWNIE mogą "patrzeć"Tylko przyrządy pomiarowe.Zbliżyć się do OBIEKTYWNEJ oceny mogą doświadczeni testerzy.Człowiek z natury jest SUBIEKTYWNY bo każdy jest inny.Jednak jak przegladam te fora to za bardzo mi pachnie
marketingiem i snobizmem.Tutaj jeszcze jest względnie ale co się dzieje
u kolegów audiofilów to dopiero horror ,te kable do głośników po 1000 dolarów za metr itp.Gdybym miał nadmiar pieniędzy to rzeczywiście zamiast zadawać szpanu podpalaniem papierosa przy pomocy zwitka banknotów może bym kupił taki kabel i się nim chwalił.
Wracając do tematu,myślałem że może ktoś posiada podobny projektor i podzieli się doświadczeniem i to wszystko.

Pozdrawiam

njam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
njam napisał:
Drogi Melomanie69

Pomyliłeś trochę pojęcia.Rzeczywiście nie widziałem zbyt wiele projektorów
w akcji więc moja ocena może a nawet musi być SUBIEKTYWNA .Czysto OBIEKTYWNIE mogą "patrzeć"Tylko przyrządy pomiarowe.Zbliżyć się do OBIEKTYWNEJ oceny mogą doświadczeni testerzy.Człowiek z natury jest SUBIEKTYWNY bo każdy jest inny.Jednak jak przegladam te fora to za bardzo mi pachnie
Pozdrawiam

njam

Powiedz mi dlaczego kupowanie czegoś ponad standard w tym kraju uważane jest od razu za snobizm?
Podjąłeś taką decyzję o zakupie i użytkujesz taki, a nie inny projektor. Szanuję to. Jak również to, że jakość obrazu jest dla Ciebie satysfakcjonująca.
Ale nie pisz proszę o zbędnych "pierdołkach". Są ludzie, którym zależy na jakości. Wtedy zaczynają się liczyć właśnie takie pierdołki.
Jeżeli chodzisz do kina, to zastanawiałeś się kiedyś dlaczego gaśnie światło przed seansem? Bynajmniej nie po to, aby móc obmacywać partnerkę :D .
Zwróciłeś na jakość obrazu reklam puszczanych przed seansem przy półmroku?
Uważam, że dalsza dyskusja jest bez celowa.
 
Do góry