Ekran Suprema ?

lipa_ml

New member
witam. jestem przed zakupem proja i ekranu , proja juz wybrałem benq w500 i ekran w sumie juz tez projekte hc , ale zastanawiam się czy przy takiej klasie projektora wydanie 1300 zł na ekran ma sens i czy np. nie wystarczyło by cos takiego http://www.allegro.pl/item301859083_ekran_scienny_suprema_203x114_matt_gray_16_9_sklep.html

problem w tym ze jest to moj pierwszy projektor i ekran i nie wiem czy róznica miedzy ekranem za 700 a ekranem za 1300 bedzie na tyle duza zeby dokładac jeszcze raz tyle. moze ktos kto posiada w500 wypowie sie jaki ma ekran i moze ktos mi poleci alternatywnie jakis ekran 600-800 do projecty ? czy np ta suprema bedzie na tyle gorsza ze warto dopłacic do projecty ? oglądam w dosc ciemnym pomieszczeniu 99% filmy hd
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie mam doświadczenia z Supremą, ale wydaje się być solidną kanadyjsko-amerykańską (?) firmą.
Można by zadać pytanie czy materiał do ekranów dostarcza im Da-Lite?
Na pewno jest to produkt dedykowany do KD, ale jak już pisałem - sprawa ekranu to bardzo indywidualna sprawa.
Zauważ, że ten ekran ma współczynnik gain=0,8. Może być troszkę niewystaczająco do BenQ W500, zwłaszcza jeżeli będziesz używał trybu LOW lampy.
 

guti

New member
ekran

ja mam projektor Benq w500 i ekran 100" firmy AVERS Classic 210/160 z czarnymi ramkami i od razu nie polecam Tobie tego ekranu bo ma czarne ramki przez, które zawija się po bokach ekran i to na tyle, że nachodzi zawinięcie na biały obszar co powoduje zniekształcenie i rozjaśnienie ekranu po bokach na odcinku kilkunastu cm. Zareklamowałem go i jutro ma przyjść nowy z serwisu, bo dziś dzwonili ale facet powiedział, że rozpakował 5 ekranów i wszystkie są mniej lub bardziej zagięte. Wybrał ponoć dla mnie ten najmniej i wysłał, więc jutro zobaczymy. Powiedział, że to przez proces robienia tych czarnych ramek, ale niewiem jak jest w innych firmach, choć podejrzewam, że do 1,5 tys. to wszystko może być made in china i podobnie robione, ale polecam ci sprawdzić lub zadzwonić do serwisu w Polsce i porozmawiać z kimś kumatym o konkretnym modelu Cię interesującym. A jeszcze jedno mam ekran Matt White i wiem, że przy szarym w słabo zaciemnionym pokoju ten projektor będzie słabo sobie radził.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
guti napisał:
ja mam projektor Benq w500 i ekran 100" firmy AVERS Classic 210/160 z czarnymi ramkami i od razu nie polecam Tobie tego ekranu bo ma czarne ramki przez, które zawija się po bokach ekran i to na tyle, że nachodzi zawinięcie na biały obszar co powoduje zniekształcenie i rozjaśnienie ekranu po bokach na odcinku kilkunastu cm. Zareklamowałem go i jutro ma przyjść nowy z serwisu, bo dziś dzwonili ale facet powiedział, że rozpakował 5 ekranów i wszystkie są mniej lub bardziej zagięte. Wybrał ponoć dla mnie ten najmniej i wysłał, więc jutro zobaczymy. Powiedział, że to przez proces robienia tych czarnych ramek, ale niewiem jak jest w innych firmach, choć podejrzewam, że do 1,5 tys. to wszystko może być made in china i podobnie robione, ale polecam ci sprawdzić lub zadzwonić do serwisu w Polsce i porozmawiać z kimś kumatym o konkretnym modelu Cię interesującym. A jeszcze jedno mam ekran Matt White i wiem, że przy szarym w słabo zaciemnionym pokoju ten projektor będzie słabo sobie radził.
To jest problem większości ekranów rozwijanych. Zasada jest prosta. Ekran jest podgumowany, żeby był sztywny i nie przepuszczał światła i w temperaturze pokojowej zaczyna zmieniać kształt. Stąd nigdy żaden ekran bez specjalnego naciągu nie będzie miał idealnie płaskiego kształtu. Jedyny ratunek to ekran ramowy.

Meloman69 napisał:
Rozwiń proszę tą myśl bo nie bardzo łapię... Chodzi Ci o lokalizację fabryk?
Materiał jest stamtąd sprowadzany. Możliwe, że klejone i składane są gdzie indziej.

Nie trzeba jakiejś wiedzy tajemnej żeby dowiedzieć gdzie są produkowane ekrany. Po pierwsze cena. Po drugie składniki, które są trujące dla środowiska zarówno na etapie produkcji i użytkowania. Ekran składa się głównie z polichlorku winylu czyli popularnego PCV, a cała reszta to już tylko kosmetyka (utwardzanie, specjalna farba etc.). Proces produkcyjny PCV to katastrofa dla środowiska (dioksyny), więc jak sądzisz, gdzie umiejscowione są zakłady tych "ekologicznych" produktów, które na dodatek trzeba wyprodukować w ilościach kilometrowych?
 
Ostatnia edycja:

kptzbik

New member
Ekrany Suprema – ostrzeżenie !!!
Witam, chciałbym ostrzec przed współpracą z firmą Suprema Polska, w której na początku grudnia zamówiłem ekran Polaris rozwijany elektrycznie, do zabudowy w istniejącym suficie podwieszanym.
Za pierwszym razem firma wysłała do mnie ekran ze złą powierzchnią (white zamiast grey matt). Po kolejnym tygodniu oczekiwania nastąpiła wymiana na ekran z odpowiednią powierzchnią grey matt. Podczas montażu ekranu przez ekipę okazało się, że ma on głębokość różną od tej jakie firma podaje w specyfikacji produktu na swojej stronie i jaka została zamówiona. W rozmowie telefoniczej firma Suprema przyznała, że inny typ ekranu oferuje na stronie, a inny typ wysyła do swoich klientów. Na pytanie czy i kiedy Suprema będzie w stanie dostarczyć zamówiony ekran padła odpowiedź, że nie wiadomo – być może za pół roku (!!!)
Jako sposób rozwiązania problemu zaproponowano mi reklamację albo wymianę za kolejny tydzień na jeszcze inny ekran, z dobrymi wymiarami, ale złą powierzchnią projekcyjną. W wyniku czego święta spędziłbym z salonem w remoncie i dziurą w suficie, ale bez ekranu. Ostatecznie zrezygnowałem z usług Supremy i zamówiłem ekran w innej firmie, która wyprodukowała go i dostarczyła w mniej niż tydzień.
Podsumowując: firma Suprema ma bałagan w wysyłkach, bałagan na stronie www, nie ma pojęcia o produktach, które sprzedaje oraz ma w głębokim poważaniu swoich klientów. NIE POLECAM !
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ekrany Suprema – ostrzeżenie !!!
Witam, chciałbym ostrzec przed współpracą z firmą Suprema Polska, w której na początku grudnia zamówiłem ekran Polaris rozwijany elektrycznie, do zabudowy w istniejącym suficie podwieszanym.
Za pierwszym razem firma wysłała do mnie ekran ze złą powierzchnią (white zamiast grey matt). Po kolejnym tygodniu oczekiwania nastąpiła wymiana na ekran z odpowiednią powierzchnią grey matt. Podczas montażu ekranu przez ekipę okazało się, że ma on głębokość różną od tej jakie firma podaje w specyfikacji produktu na swojej stronie i jaka została zamówiona. W rozmowie telefoniczej firma Suprema przyznała, że inny typ ekranu oferuje na stronie, a inny typ wysyła do swoich klientów. Na pytanie czy i kiedy Suprema będzie w stanie dostarczyć zamówiony ekran padła odpowiedź, że nie wiadomo – być może za pół roku (!!!)
Jako sposób rozwiązania problemu zaproponowano mi reklamację albo wymianę za kolejny tydzień na jeszcze inny ekran, z dobrymi wymiarami, ale złą powierzchnią projekcyjną. W wyniku czego święta spędziłbym z salonem w remoncie i dziurą w suficie, ale bez ekranu. Ostatecznie zrezygnowałem z usług Supremy i zamówiłem ekran w innej firmie, która wyprodukowała go i dostarczyła w mniej niż tydzień.
Podsumowując: firma Suprema ma bałagan w wysyłkach, bałagan na stronie www, nie ma pojęcia o produktach, które sprzedaje oraz ma w głębokim poważaniu swoich klientów. NIE POLECAM !
Przykro to słyszeć, kilka osób na tym forum posiada ekrany Supremy, inne modele i sobie chwalą. Napisz coś o ekranie który zamówiłeś, nie ukrywam mocno się zastanawiam nad ekranem do zabudowy sufitowej. Dzięki.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To jak zamontujesz to daj znać czy z ekranem było wszystko ok bo z tego co czytam to na ekran ludzie nie narzekają tylko na serwis ewentualnie pomyłkę w przesyłce.... ;-)
 

komanch

Member
Moja Suprema Drako przyjechała bez żadnych opóźnień, i w stanie idealnym, z ekranu jestem bardzo zadowolony. Więc chyba nie ma co od razu uogólniać.
 

Manky

New member
W sobotę robię montaż to zdam relację w wolnej chwili czy wszystko ok z ekranem.

I jak ekran wisi ? W niedługim czasie muszę kupić ekran, albo suprema (wolę ze wzlgędu na cenę) albo ka.uber na zamówienie ...
Od razu zapytam, wisi na ścianie czy na suficie ? Jeśli na ścianie to jaka jest rzeczywista odległość od ściany do ekranu ?
 

Blowy

New member
Witam,

Ekran przy pierwszym rozwinięciu wyglądał jak wyjęty prosto z pralki, i tak wygląda do tej pory. Ja rozumiem, że jest to ekran bez napinaczy i boki ekranu mogą się po czasie podwijać i ekran może za rok czy dwa nie wyglądać tak jak nowy ale ten ekran wygląda jak najtańszy Chiński ekran z allegro za 800zł z którym miałem do czynienia wcześniej. Kupując ekran i wydając na niego kwotę 2600zł liczyłem na naprawdę dobrą jakość.

link do zdjęcia:

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 462feb0059323.jpg

Wysłałem zapytanie do Suprema czy to jest standard jakościowy tej firmy czy akurat trafiłem na felerny egzemplarz, zobaczymy jak się ustosunkują.

Jeśli chodzi o opinię na forach na temat ekranów to chyba każdy zauważył, że pełno tu marketingowców z różnych firm którzy podszywają się za forumowiczów i zachwalają swoje produkty, więc zdrowy rozsądek wskazany przy zakupie, ja niestety podjąłem złą decyzję, no chyba, że Suprema stanie na wysokości zadania i coś poradzi, chodź jak czytamy wcześniej kontakt z tą firmą może być średnio udany. Przy tej kwocie zakupu mogłem dołożyć już kilka stówek do ekranu Adeo.

P.S.

Ekran śmierdzi jak Chińskie dętki do taczki, więc jak ktoś ma małe dzieci to radzę rozwinąć ekran, otworzyć okno i wyjść z domu na cały dzień. Chodź z tego co wiem tą przypadłość ma większości ekranów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry