Czy jest sens kupowania Benq 612c?

Stasjo

New member
Nie mam wysokiego budzetu, tzn okolo 2000zł na projektor i ok. 400zl na ekran.
Pokoj mam 5 m x 4 m. Projektor planuje ustawic w odleglosci 3,5 m lub 4 m od ekranu.
Zastanawiam sie czy obraz z tego projektora nie bedzie zbyt slaby aby wyswietlac go na ekranie o szerokosci 200 cm.
Mial w ogole ktos stycznosc z tym projektorem i widzial jaki obraz on generuje?
Ja niestety nie mam tego gdzie sprawdzic i musze sie zdecydowac na zakup w ciemno.
Bede wdzieczny za pomoc
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Stasjo napisał:
Nie mam wysokiego budzetu, tzn okolo 2000zł na projektor i ok. 400zl na ekran.
Pokoj mam 5 m x 4 m. Projektor planuje ustawic w odleglosci 3,5 m lub 4 m od ekranu.
Zastanawiam sie czy obraz z tego projektora nie bedzie zbyt slaby aby wyswietlac go na ekranie o szerokosci 200 cm.
Mial w ogole ktos stycznosc z tym projektorem i widzial jaki obraz on generuje?
Ja niestety nie mam tego gdzie sprawdzic i musze sie zdecydowac na zakup w ciemno.
Bede wdzieczny za pomoc

To nie jest projektor dedykowany do KD. Odradzam zakup - szkoda pieniążków.
Niestety za 2000 zł trudno będzie znaleźć coś nowego o w miarę rozsądnych parametrach.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
bardzo mnie to ciekawi czy obraz taki sam jak w500 , bo po pierwsze rozdziałaka nizsza nie hd a po drugie inna technologia dlp a nie 3lcd wiec wątpie bardzo ze obraz taki sam, druga sprawa pomijajac fakt ze nie jest 16:9 to jak podłączysz cos po cyfrowym wejsciu jak 612 go nie ma ? nie bardzo niestety ten proj nadaje sie do KD ale moze sie myle

Z całym wielkim szacunkiem dla wszystkich właścicieli projektorów. Ale już mi się troszkę słabo od tych superentuzjastycznych recenzji budżetowych modeli, często w ogóle nie dedykowanych do KD.
Opinie ludzi pewnie wynikają z trudności do obiektywizmu lub po prostu nie wiedzy.
Wiem jak świeci nasz BenQ w pracy. Wiem jak świeci mój TW1000 i jak świecił AE900.
Jeżeli już to tylko BenQ W500.
W projektorze nie liczy się moc lampy, aby można było oglądać filmy przy świetle dziennym, ale kontrast, odwzorowanie kolorów, czerń!
Tego nie da się uzyskać w rozsądnej jakości na projektorze do przenetacji!
 

salp

New member
benq 612c

ja posadam taki projektor i jestem bardzo zadowolony jest bardzo dorbry obraz taki sam jak na benq w500 tyle ze 612c jest jaśniejszy wypalone 550 h
 

lipa_ml

New member
salp napisał:
ja posadam taki projektor i jestem bardzo zadowolony jest bardzo dorbry obraz taki sam jak na benq w500 tyle ze 612c jest jaśniejszy wypalone 550 h

bardzo mnie to ciekawi czy obraz taki sam jak w500 , bo po pierwsze rozdziałaka nizsza nie hd a po drugie inna technologia dlp a nie 3lcd wiec wątpie bardzo ze obraz taki sam, druga sprawa pomijajac fakt ze nie jest 16:9 to jak podłączysz cos po cyfrowym wejsciu jak 612 go nie ma ? nie bardzo niestety ten proj nadaje sie do KD ale moze sie myle
 
Ostatnia edycja:
Do góry