Optoma HD73 component progressive (challenge?)

bast3k

New member
Witam serdecznie,
Mam problem z podlaczeniem projektora Optoma HD73 z odwarzaczem Primare DVD26 po zlaczu component w trybie progressive - po prostu projektor nie widzi zadnego zrodla. To samo dzieje sie przy probie polaczenia poprzez kabel VGA video output progressive. W trybie interlaced wszystko smiga.
Po stronie odtwarzacza DVD ustawiam video out -> YUV, progressive mode YUV, ktore domyslnie przyjmuje 1080I.
Czy po stronie projektora musze "cos" ustawic?
aha, uzywam "defaultowego" kabla component, czyli od kompletu Optomy. Czy mozliwe jest aby tenze kabel byl w stanie przeslac jedynie sygnal interlaced?

Bardzo licze na Wasza pomoc w rozwiazaniu problemu.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
To na pewno nie wina kabla. Być może rzeczywiście coś należy zmienić w opcjach albo odtwarzacza, albo projektora. Masz możliwość podpięcia hdmi?
 

bast3k

New member
w odtwarzaczu niestety nie mam hdmi, w projektorze jak najbardziej.
czy mozliwa jest sytuacja, ze component po stronie projektora nie obsluguje progressive scan?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
bast3k napisał:
w odtwarzaczu niestety nie mam hdmi, w projektorze jak najbardziej.
czy mozliwa jest sytuacja, ze component po stronie projektora nie obsluguje progressive scan?

Wg mnie to mało prawdopodobne, ale spróbuj zapytać w Intertype (na stronie www jest chyba kontakt mailowy lub na pewno telefoniczny). Pan Krzysztof to miły gościu, od lat handluje Optomą. Na pewno odpowie, doradzi.
 

bast3k

New member
Meloman69 - dzieki za informacje. "Wyprodukowalem" tez email do Optomy, bo w serwisie telefonicznie nie udzielono mi informacji. Natomiast w miejscu, gdzie kupowalem DVD powiedziano mi, iz zapewne component po stronie projektora nie obsluguje progressive. Aby zestawic takie polaczenie potrzebne bedzie urzadzenie (najlepiej ampli) ktore skonwertuje mi analog na cyfre. Sam kabel tego nie zrobi:-(
 

Buti

New member
Witam.
>>bast3k
To, że component po stronie projektora nie obsługuje component progressive jest raczej nieprawdą.
Strona 17 instrukcji do optomy hd73.

Postaraj sie wykryć źródło zgodnie z instrukcją.
 

bast3k

New member
Meloman69 napisał:
>>Buti
Czyli wynika, że w opcjach sterowania projektora (menu) jest wybór - progresywny czy z przeplotem!

no wlasnie nie moge takiej opcji znalezc:-(

otrzymalem odpowiedz od intertype.pl:

Witam, nie ma potrzeby ustawiania trybu progressive, projektor ma tryb progresive ustawiony w swoim scalerze Faroudja DCDiŸ.
I włączanie dodatkowo na DVD nic nie daje.
Projektor przyjmuje takie sygnały:
480i - NTSC/NTSC 4.43
576i - PAL/PAL-M/PAL-N/SECAM
Zgodny z HDTV (480p, 576p, 720p, 1080i)
Deinterlacer (układ usuwania przeplotu) Faroudja DCDiŸ
 
Do góry