jaki projektor??

nishima

New member
witam. na wstepie napisze ze nie mam zbyt glebokiej wiedzy na teamt projektorow :( tzn po tygodniu przegladania neta zdazylem zapoznac sie z podstawami:D a wiec interesuje mnie kupno projektora do kina domowego i gier na ps3/ lub x-360... (kupno konsoli bedzie zalezec od jakosci obrazu na projektorze...) no wiec do sedna projektor bedzie uzywany w dosc duzym pokoju mieszkalnym z duzymi otworami okiennymi(oczewiscie beda zaluzje ale jak wiadomo jakies swiatlo zawsze wpada:() pokoj ok 6m x 8m. Po zamontowaniu zaluzji mocno przyciemniony lecz nie czarny. po spedzeniu tygodnia na przeszukiwaniu internetu znalazlem oto takie interesujace modele i chcial bym zasiegnac opini ktory z nich bedzie najlepszy wmoim przypadku, mozna dodac swoja opcje:p , jesli ktos by doradzil ekran od razu bylo by super, za wszelka pomoc bardzo dziekuje i obiecuje jak sie zdecyduje to opisze i dodam foty:D dodam tylko ze granica moich funduszy wynosi max 4000 zl (oczewiscie im taniej ty lepiej) i ze nie musi byc cichy...

oto modele:
LG DX130 - http://elektronicznyswiat.pl/index.php/,,1750
Acer PD527W - http://sklep.pchelp.pl/go/_info/?id=579
ACER P5260E
Dell™ 2400MP Projecto -http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/projectors?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs&ST=projectors&dgc=ST&cid=5186&lid=121454
Dell™ 1800MP Projector- http://www1.euro.dell.com/content/p...=dhs&ST=projectors&dgc=ST&cid=5186&lid=121454

co sadzicie?
 

timonek

Member
Bez reklam
projektor

Witaj zaczne nie od projektora zawsze jest najlepiej jak pomiesczenie jest dobrze zaciemnione jak masz zamiar wydac tyle na sprzet to i nie powinno byc problemu z kasa na rolety do okien zamiast posiadanych zaluzji kupisz rolety w pelni zaciemniajace i nie bedizesz mial zadnego swiatla bo zaluzje nie sa tak szczelene i przepuszczaja swiatlo, teraz co do projektora te projektory nie sa przeznaczenia do kina domowego i sa to projektory dlp nie wiem czy widziales jak dziala taki projektor czy widzisz moze efekt teczy bo moze to nie dla ciebie technologia to wtedy wybierz lcd jak bys dobrze wpislal w przegladarke projektory do kina domowego to napewno by ci inne wyskoczyly a nie takie jak znalazles popatzr np. na epsona tw680 lub tw700 , benqw500, lub inne np, mitsubishi, panasonic , optoma, sa to projektory i dlp i lcd ceny zaleznosci gdzie beda napewno rozne nie drogimi a dobrymi sa projektory epson tw680 lub benq w500 ja osobiscei wolalbym epsona to sa oczywiscie lcd jak nie zauwazasz np. efektu teczy to mozesz sie rozejzec za dlp ale czy w cenie podobnej znajdziesz to nei wiem poniewaz si enie rozgladalem za dlp jakie sa ceny poniewaz mam zamiar kuypic lcd i najprawdopodobniej epsona w najblizszym czasie wybor oczywiscie nalerzy do ciebie najlepiej jak bys mogl sobie zobaczyc na bierzaco jak odbiera,to chyab tyle bedzie moze ci cos pomoglem jak bedziesz mial pytania to pisz a mozesz i czytac co tutaj uzytkownicy pisza tu tez jest spora baza wiedzy i opini.
 

paprykarz18

New member
Masz 4 tys. zł.
Kup projektor za trzy z kawałkiem, a resztę wydaj na ekran, zaciemienie pokoju, kable, UPS i inne rzeczy w tym guście.
Na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy trzema modelami: Epson TW-680, BenQ W500 i Sanyo Z5.
 

nishima

New member
dzieki za odpowiedz :D mysle ze najlepszym wyjsciem jest kupienie epsona tw 680 ceny sa juz od 3300 do tego mata ok 300 - 400 pare kabli i ups co daje ok 4000 tys z kawakiem teraz jesli ktos mogl by mi pomoc z wyborem odpowiedniej maty, przypominam pokoj6 x8 m... z kalkulatora wychozi ok 150 x 270 cm powierzchni obrazu, ale jesli generalnie chodzi o maty to nie mam pojecia jaka kupic szara biala z obwodka czy bez?? no i jakie kable do polaczenia z lapkiem i x-360 lub ps3?? a zapomnail bym o ups-ie :p tu chce pociac po kosztach tzn szybki czas reakcji ale nie musi byc mocy wystarczajacy dla schlodzenia go w razie braku dostawy radu:D no i to tyle na razie jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje projektorow to z checia poslucham... :D
 

paprykarz18

New member
nishima napisał:
dzieki za odpowiedz :D mysle ze najlepszym wyjsciem jest kupienie epsona tw 680 ceny sa juz od 3300 do tego mata ok 300 - 400 pare kabli i ups co daje ok 4000 tys z kawakiem teraz jesli ktos mogl by mi pomoc z wyborem odpowiedniej maty, przypominam pokoj6 x8 m... z kalkulatora wychozi ok 150 x 270 cm powierzchni obrazu, ale jesli generalnie chodzi o maty to nie mam pojecia jaka kupic szara biala z obwodka czy bez?? no i jakie kable do polaczenia z lapkiem i x-360 lub ps3?? a zapomnail bym o ups-ie :p tu chce pociac po kosztach tzn szybki czas reakcji ale nie musi byc mocy wystarczajacy dla schlodzenia go w razie braku dostawy radu:D no i to tyle na razie jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje projektorow to z checia poslucham... :D

Jak daleko będziesz siedział od ekranu? Na podstawie tej danej ustalić można optymalną wielkość ekranu.
Najlepsze połączenie to HDMI lub komponent. Laptopa podłączyłbym kablem d-sub a ps3 kablem HDMI.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
nishima napisał:
siedziec bede ok 5 m od maty, a pozatym juz luknelem lapka podlacze hdmi tez:d bo mam wyjscie :D a teraz jaka mata ?? i ups??

Na serwisie projectorcentral.com znajdziesz dla wybranego modelu kalkulator odległości, który pozwoli na sucho oszacować jakiej wielkości otrzymasz obraz.
LCD raczej nie grzeszą wysoką jasnością, więc i tak proponuję obraz, maksymalnie o przekątnej 100 cali. W dobrze przygotowanej salce można pokusić się nawet o ciut więcej (120 cali?).
Co do ekranu - z obwódką wyjdzie drożej, a widzę, że liczy się budżet.
Radzę rozważyć wyłącznie propozycje polskiego VizArta i holenderskiej Projecty. Obie firmy korzystają z materiałów D-Lite.
W zależności od preferencji - powierzchnia Matt White lub High Contrast. Pierwsza przeważnie lepiej nadaje się do jasnych pomieszczeń i przy większym obrazie. Druga zapewnia lepszą czerń, ale wg mnie troszkę kosztem białego.
UPS - koniecznie z szybkim czasem reakcji. Pojemność nie jest aż tak ważna. Przy zaniku prądu WAŻNYM jest. aby urządzenie podtrzymało pracę projektora i pozwoliło bez stresu wyłączyć go.
Tutaj nie ma reguły. U mnie lepiej sprawował się polski EVER niż amerykański APC. Ten drugi w ogóle nie zdał egzaminu, pierwszy nie potrafił podtrzymać obrazu (projektor się wyłączał), ale na szczęście zawsze dalej pracował wiatraczek (a to najważniejsze!).
 

nishima

New member
ok bylem juz na stronce Ever z ups-ami no nie zaskoczyly mnie ceny od 230 hmmm wiedzialem ze upsy to drogie rzeczy ale zeby az tak:p oki to mam stronke: http://www.ever.com.pl/pl/prod.php?prod=duo_parameters
czy ktorys z nich sie nada tzn max 15 min pracy dla lampy po stracie pradu i do tego niski czas reakcji?? tzn nie wiem jaki jest wolny :p wiec pojecie wzgledne dla mnie tu jest 3ms zgaduje ze git... tzn ja nawet tego nie spostrzegne:p a mate to chyba white wybiore ok 2m jeszcze przekalkuluje jak dostane w swoje lapska rolety ktore juz zamowilem, to zamontuje i zobacze jak ze swiatlem... wsumie to bym z checia pomalowal sciany na czrno ale matka by mnie zabila chyba juz mowi ze mam w pokoju ciemnie przy niebieskim koloze:p i zaslonietymi zaluzjamiXD wiec z jej wypowiedzi wnioskuje ze nie jest tak zle.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
nishima napisał:
ok bylem juz na stronce Ever z ups-ami no nie zaskoczyly mnie ceny od 230 hmmm wiedzialem ze upsy to drogie rzeczy ale zeby az tak:p oki to mam stronke: http://www.ever.com.pl/pl/prod.php?prod=duo_parameters
czy ktorys z nich sie nada tzn max 15 min pracy dla lampy po stracie pradu i do tego niski czas reakcji?? tzn nie wiem jaki jest wolny :p wiec pojecie wzgledne dla mnie tu jest 3ms zgaduje ze git... tzn ja nawet tego nie spostrzegne:p a mate to chyba white wybiore ok 2m jeszcze przekalkuluje jak dostane w swoje lapska rolety ktore juz zamowilem, to zamontuje i zobacze jak ze swiatlem... wsumie to bym z checia pomalowal sciany na czrno ale matka by mnie zabila chyba juz mowi ze mam w pokoju ciemnie przy niebieskim koloze:p i zaslonietymi zaluzjamiXD wiec z jej wypowiedzi wnioskuje ze nie jest tak zle.

Wszystko zależy jak czuły jest projektor. 2ms to wg minimum, a najlepiej by było oczywiście 0 ms (nawet nie wiem czy są takie UPSy).
Uziemienie w gniazdku to podstawa. Poza tym z doświadczenia wiem, że nie ma reguły. Niestety trzeba się samemu doświadczalnie przekonać czy UPS podtrzyma projektor. Wiem, że to ryzykowne.
Najlepiej sprawdzić kiedy lampa nie jest jeszcze mocno nagrzana, a więc dokonać symulacji zaniku napięcia, zaraz po włączeniu projektora, w ciągu pierwszych kilkunastu sekund pracy.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Wszystko zależy jak czuły jest projektor. 2ms to wg minimum, a najlepiej by było oczywiście 0 ms (nawet nie wiem czy są takie UPSy).
Uziemienie w gniazdku to podstawa. Poza tym z doświadczenia wiem, że nie ma reguły. Niestety trzeba się samemu doświadczalnie przekonać czy UPS podtrzyma projektor. Wiem, że to ryzykowne.
Najlepiej sprawdzić kiedy lampa nie jest jeszcze mocno nagrzana, a więc dokonać symulacji zaniku napięcia, zaraz po włączeniu projektora, w ciągu pierwszych kilkunastu sekund pracy.
Są modele UPSów co są non stop zasilane z akumulatora
i jednocześnie doładowywane. Nie ma więc przerwy w napięciu.
Druga sprawa to trwałość akumulatorów.
Na ogół po 2-3 latach są do wymiany.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
W zależności od preferencji - powierzchnia Matt White lub High Contrast. Pierwsza przeważnie lepiej nadaje się do jasnych pomieszczeń i przy większym obrazie. Druga zapewnia lepszą czerń, ale wg mnie troszkę kosztem białego.
Jeśli chodzi o te jasne pomieszczenia to czy nie jest odwrotnie ??
Przy jasnych pomieszczeniach na ogół zaleca się ekrany szare HC.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Jeśli chodzi o te jasne pomieszczenia to czy nie jest odwrotnie ??
Przy jasnych pomieszczeniach na ogół zaleca się ekrany szare HC.

Mea culpa! Oczywiście - regułą jest, że do jaśniejszych pomieszczeń zaleca się powierzchnię HC (chodzi o to, aby ograniczyć wtórne odbicia światła).
Szkoda, że sprzedawcy nie oferują testowych próbek. Można by wtedy optymalnie dobrać materiał do pomieszczenia i sprzętu.
Ekran może diametralnie poprawić, jak i zniszczyć jakość obrazu.
To bardzo indywidualna sprawa.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
nishima napisał:
znalazlem na allegro cos takiego co o tym sadzicie i czy jest to hc czy wm??

Nie podałeś linka kolego.
HC ma wyraźnie szarą powierzchnię.
MW też wpada w lekki odcień szarości.
Absolutnie nie kupowałbym jasnych, całkiem białych ekranów. Sprawdzają się przy prezentacji, nie w KD.
 

Meloman69

New member
Bez reklam

nishima

New member
ostatnio wpadl mi jakos do glowy inny projektor firmy optoma hd70 moge sobie go zalatwic po dosc okazjonalnej cenie 3000zl i nie wiem co by generowalo lepszy obraz optoma hd70 czy epson tw680?? wiem ze to sa dwa rozne projektory dlp i lcd ale mnie osobiscie nie robi efekt teczy i chodzi mi tylko o lepsza jakosc obrazu:D:D:D ??
 

tomek67

New member
nishima napisał:
ostatnio wpadl mi jakos do glowy inny projektor firmy optoma hd70 moge sobie go zalatwic po dosc okazjonalnej cenie 3000zl i nie wiem co by generowalo lepszy obraz optoma hd70 czy epson tw680?? wiem ze to sa dwa rozne projektory dlp i lcd ale mnie osobiscie nie robi efekt teczy i chodzi mi tylko o lepsza jakosc obrazu:D:D:D ??
Poprzednio miałem DLP, teraz właśnie tego Epsona.
Jestem teraz dozgonnym fanem LCD i Epsona ;)
Kolory są jednak wciąż moim zdaniem lepsze na LCD.
Optoma ma też chyba 8 bitowy przetwornik w tym modelu,
a Epson 10 bitowy.
Podobno wtedy są mniej płynne przejścia między kolorami.
(osobiście nie widziałem tej Optomy)
 
Do góry