Mitsubishi HC1500 vs Panasonic PT-AX200

kristo1

New member
Witam,

proszę o poradę, rozważam zakup jednego z wymienionych w temacie projektorków. HC1500 nie jest dostępny w sprzedaży w kraju, ale z moich kalkulacji wynika, że ze sprowadzeniem ze stanów, z cłem, vatem powinno się zamknąć w kwocie ok. 3000 zł (cena -825 USD). W specyfikacji projektora jest, że wyświetla w PAL, proszę o wypowiedź czy wszystko z dźwiękiem będzie też ok, trochę się naczytałem, że różnie to jest ze sprzętem z USA, raz to obrazu nie ma, innym razem dźwięku. Link do specyfikacji http://www.mitsubishi-presentations.com/products/projectors/HC1500.html
Wiadomo, że ta opcja pozbawiona jest gwarancji w Polsce.

Drugi projektor to zapewne znany wszystkim panas, cena ponad 1000 zł więcej, no i opinie o awaryjności poprzednika ax100.

Projektor będzie wykorzystywany głównie do grania i oglądania filmów ze źródeł hd, sporadycznie do oglądania telewizji, pomieszczenie częściowo zaciemnione. Co będzie najlepszym wyborem? Ewentualnie proszę o inne typy projektorów, ale nie chciałbym wydać więcej niż ok. 4000 zł.
 

tomek67

New member
kristo1 napisał:
Witam,

proszę o poradę, rozważam zakup jednego z wymienionych w temacie projektorków. HC1500 nie jest dostępny w sprzedaży w kraju, ale z moich kalkulacji wynika, że ze sprowadzeniem ze stanów, z cłem, vatem powinno się zamknąć w kwocie ok. 3000 zł (cena -825 USD). W specyfikacji projektora jest, że wyświetla w PAL, proszę o wypowiedź czy wszystko z dźwiękiem będzie też ok, trochę się naczytałem, że różnie to jest ze sprzętem z USA, raz to obrazu nie ma, innym razem dźwięku. Link do specyfikacji http://www.mitsubishi-presentations.com/products/projectors/HC1500.html
Wiadomo, że ta opcja pozbawiona jest gwarancji w Polsce.

Drugi projektor to zapewne znany wszystkim panas, cena ponad 1000 zł więcej, no i opinie o awaryjności poprzednika ax100.

Projektor będzie wykorzystywany głównie do grania i oglądania filmów ze źródeł hd, sporadycznie do oglądania telewizji, pomieszczenie częściowo zaciemnione. Co będzie najlepszym wyborem? Ewentualnie proszę o inne typy projektorów, ale nie chciałbym wydać więcej niż ok. 4000 zł.
Dźwiękiem to bym sie akurat nie przejmował. Większość projektorów nie ma po prostu głośników. Na rynek europejski są robione inne wersje HC1100 i HC3100. Mają one inne koło kolorów DLP, bez białego. Dzięki temu jest większy kontrast. http://www.cine4home.com/reviews/projectors/MitsuHC3100-1100/HC3100-1100Review.htm
 

Buti

New member
Witam.
kristo1,
Co do panasonica to się nie wypowiem choć opinie innych na temat tego projektora wywołują obawy czy jest to dobry wybór. Od dwóch dni jestem posiadaczem Hc1100, wiec za jakiś czas będę mógł coś konkretnie o nim napisać. Na dzień dzisiejszy mam kilka takich spostrzeżeń:
- w trybie ekonomicznym jest cichy jednak jest wyraźnie słyszalny i nie chodzi tu o pracę wentylatora ale jak przypuszczam dzwięk wirującego koła barwnego. Nie jest to dzwięk uciążliwy ale ma swoje specyficzne brzmienie. W trybie jasnym włącza się wentylator i wówczas jest już głośniej. Projektor znajduje sie nade mną w odległości ok 80cm.
- nie ma mapowania 1:1 przez wejście vga po połączeniu do komputera, tzn. nie wyświeta rozdzielczości 1280x720 pixel w pixel. To samo ma model hc1500, hc3100 i td. Po podłączeniu przez hdmi mapuje idealnie 1:1 - tak wypowiadają sie użytkownicy i sam to niebawem sprawdzę.

Z punktu widzenia przeznaczenia do jakiego będziesz wykorzystywał projektor (gry) mapowanie może tu mieć znaczenie. Nie wiem jak sobie z tym radzi konsola do gier ale z moich obserwacji przy połączeniu hc1100 do komputera (vga) wnioskuję, że przy rozdzielczości 1280x720 (rozdzielczość dodana przy użyciu programu powerstrip) na 1280 pikselach ekranu jest wyświetlane 1278 pikseli obrazu źródłowego i stąd lekki efekt "rozmycia" minimalnego ale jednak. Mimo wszelkich prób (zmiana częstotliwości odświerzania i innych dostępnych parametrów) nie mogłem uzyskać mapowania 1:1.

Moje inne spostrzeżenia zamieszczę w wątku "HC1100 czy efekt tęczy jest intensywny" - już podpowiem, że tu mnie HC1100 nie rozczarował ;).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Witam.
Dziś sprawdziłem połączenie hc1100 z komputerem po kablu hdmi (przejściówka dvi/hdmi) i potwierdzam bezbłędne mapowanie 1:1. Obraz żyletka.
pozdro.
 
Do góry