To jaki projektor 1080p do 30tys zl

bulas

New member
Witam wszystkich serdecznie to moj pierwszy raz na tym forum :) . Jestem jak i wiekszosc z was na tym forum MANIAKIEM FULL HD. Co za tym idzie uwielbial obraz na wielkim ekranie. Mialem kiedys Panasonic PT-AE700E calkim dobry lecz nie full hd. Ostatnio zakupilem Epsona EMP-TW100 super projektor polecam wszystkim jestem przekonany ze nie ma lepszego projektora w tej cenie.
Teraz zamowilem Epsona EMP-TW2000, juz nie moge sie doczekac kiedy wkoncy go stestuje. Pytanie moje czy ktos z was testowal moze sprzed z najwyzszej polki jak Sony VPL-VW200, JVC DLA-RS2 czy chociazby Panasonic PT_AE2000U lub Sony VPL-VW60 ktory z nich jest jelepszy lub jak to sie mniewa cena do jakosci poniewaz niektore z nich sa warte naprawde koszmarne pieniazki tyle tylko czy naprawde sa o tyle lepsze od pozostalych.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
bulas napisał:
Witam wszystkich serdecznie to moj pierwszy raz na tym forum :) . Jestem jak i wiekszosc z was na tym forum MANIAKIEM FULL HD. Co za tym idzie uwielbial obraz na wielkim ekranie. Mialem kiedys Panasonic PT-AE700E calkim dobry lecz nie full hd. Ostatnio zakupilem Epsona EMP-TW100 super projektor polecam wszystkim jestem przekonany ze nie ma lepszego projektora w tej cenie.
Teraz zamowilem Epsona EMP-TW2000, juz nie moge sie doczekac kiedy wkoncy go stestuje. Pytanie moje czy ktos z was testowal moze sprzed z najwyzszej polki jak Sony VPL-VW200, JVC DLA-RS2 czy chociazby Panasonic PT_AE2000U lub Sony VPL-VW60 ktory z nich jest jelepszy lub jak to sie mniewa cena do jakosci poniewaz niektore z nich sa warte naprawde koszmarne pieniazki tyle tylko czy naprawde sa o tyle lepsze od pozostalych.

High-end to co najwyżej Sim2 lub Runco.
Technologia SXRD (Sony) wcale mnie nie powala jakością obrazu.
Nie widziałem I-DLA (JVC), więc się nie wypowiadam. We wszelkich ostatnich testach projektory te jednak zdobywają nagrody. Zważywszy na dość słaby kontrast ANSI, wydaje mi się to troszkę dziwne.
Bardzo bym chciał kiedyś zobaczyć tą technologię w akcji - czy high-endowo zachowuję się zarówno w ciemnych, jasnych, jak i dynamicznych scenach.
Epson TW1000 to rzeczywiście najlepszy projektor LCD jaki w życiu widziałem.
Myślę, że TW2000, pomimo deklarowane kontrastu 50000:1 nie będzie dużym skokiem technologicznym.
LCD jednak wciąż sporo brakuje do rozwiązań DLP z górnej półki.
 

Deimos

Banned
Niemieccy testerzy sprawdzali już możliwości JVC DLA-HD100 (RS2)
i zaliczyli go do klasy HI-End http://www.cine4home.de/Specials/HD100Preview/HD100Preview.htm

Osobiście jestem zainteresowany tym modelem, ale ciekawią mnie wrażenia Kolegi jak już będzie miał Epsona TW2000.
Ci co ostatnio byli na IFA i widzeli w akcji JVC DLA-HD100 (redaktor kina domowego) napisali o nim - obraz marzenie, ponadto testerzy niemieccy link powyżej stwierdzili, że jego parametry przekraczają sporo te podane w specyfikacji i byli zachwyceni jego obrazem. To dobrze świadczy o tej firmie.
 

ipkiss

New member
Jeśli jesteś prawdziwym maniakiem to projektory LCD szybko sobie odpuścisz. Musisz zobaczyć dobrej klasy projektor DLP. Osobiście używam Sim2 D80 i co tu dużo mówić - przepaść...
 

Deimos

Banned
Tylko, Kolega napisał w temacie do 30000pln, a Sim 2D80, chyba przekracza ten parametr cenowy, niestety;)
No, ale jakby ten Sim był za jakieś dwie dychy, to bym się do niego pewnie szybciej przekonał...:) Na Ebay cena kup teraz US $6 350,00
Chociaż premiera Sima 2d80 miała miejsce w roku 2006, a od tego czasu JVC poczyniło olbrzymi krok do przodu, co widać na przykładzie DLA-HD100...
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
ipkiss napisał:
Jeśli jesteś prawdziwym maniakiem to projektory LCD szybko sobie odpuścisz. Musisz zobaczyć dobrej klasy projektor DLP. Osobiście używam Sim2 D80 i co tu dużo mówić - przepaść...

1. D80 to nie high-end, ale projektor z wyższej półki.
2. Widziałem go w akcji w Cinematicu. Zważywszy oferowanę cenę - 38 tys. jakość obrazu wg mnie pozostawiała wiele do czynienia.
3. Sim2 niedługo będzie musiał zejść na ziemię z cenami. To dobrze, że inni robią coraz lepsze projektory.
4. Gdybym kupił tego D80 na wiosnę, to pewnie plułbym sobie teraz w brodę, że nie poczekałem na HT380. Choć i tak uważam, że ten projektor nie powinien kosztować więcej niż 25 tysięcy.
5. Nie przesadzałbym z tą dominacją technologii DLP. Ma też swoje wady. Poza tym tak podobno rewelacyjna Optoma H79, uważana za wzorzec projektora klasy średniej jakością obrazu odstaje od Epsona TW1000.
Nie widziałem w akcji D10, ale żaden oglądany przeze mnie projektor DLP w przedziale do 15 tysięcy (Infocus IN78, Mitsubishi HC3100, Optoma H79, HD73) nie świeciły lepiej.
 

Deimos

Banned
http://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?kalkulator=<>250<>1<>&angabe=jvcdlahd100&wid

A tutaj można sobie podpatrzeć i porównać Sim 2D80 z JVC DLA-HD100.
Co ciekawe pomimo sporej różnicy cenowej oba otrzymały łącznie w testach te same ilości punktów po 75. A co istotniejsze, JVC znalazł się w ogólnym rankingu (top 100) na 10 miejscu a Sim 2 D80 dopiero na 31 ! A najbardziej zaskakujące:http://www.projektoren-datenbank.co...e=jvcdlahd100&mseite=&sseiten=&eseite=&angabe
gdzie Epson TW 2000 ZNALAZŁ SIĘ NA 2 MIEJSCU Z MAX. ILOŚCIĄ 100 PUNKTÓW! A za bardzo DOBRĄ cene w stosunki do możliwości (75 punktów) liderem okazał się Panasonic PT-AE 2000 !
Więc po co przepłacać za Sima?
Można tam także zobaczyć całą mase innych projektorów...
 
Ostatnia edycja:

bulas

New member
Bardzo milo sie to czyta zwlaszcza ze Epsona TW2000 moge miec za ok 11000zl:D . A dotego drugie miejsce w takim tescie czyni go raczej nie do pobicia:krol:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
http://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?kalkulator=<>250<>1<>&angabe=jvcdlahd100&wid

A tutaj można sobie podpatrzeć i porównać Sim 2D80 z JVC DLA-HD100.
Co ciekawe pomimo sporej różnicy cenowej oba otrzymały łącznie w testach te same ilości punktów po 75. A co istotniejsze, JVC znalazł się w ogólnym rankingu (top 100) na 10 miejscu a Sim 2 D80 dopiero na 31 ! A najbardziej zaskakujące:http://www.projektoren-datenbank.co...e=jvcdlahd100&mseite=&sseiten=&eseite=&angabe
gdzie Epson TW 2000 ZNALAZŁ SIĘ NA 2 MIEJSCU Z MAX. ILOŚCIĄ 100 PUNKTÓW! A za bardzo DOBRĄ cene w stosunki do możliwości (75 punktów) liderem okazał się Panasonic PT-AE 2000 !
Więc po co przepłacać za Sima?
Można tam także zobaczyć całą mase innych projektorów...

Znam ten ranking i niewiele on ma wspólnego z prawdziwą jakością obrazu.
Oczywistym jest, że D80 świeci lepiej niż TW1000, tyle tylko, że różnica nie jest tak duża, aby wydawać aż 35 tysięcy.
Żałuję, że JVC są takie ciężkie i kobylaste. W moim pomieszczeniu raczej nie do wykorzystania...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ktoś może mnie oświecić, jak przyznawany jest ranking na tej niemieckiej stronie? Próbowałem znaleźć jakiś klucz, ale nie za bardzo mi pasuje...:confused:
 

tomek67

New member
Mam teraz Epsona EMP-TW680.
Ja to miałbym ochotę na EMP-TW2000.
Mam nadzieję, ze szybko on potanieje.
Gdzieś czytałem, że przy wyłączonej dynamicznej przysłonie
ten nowy model ma kontrast 4500, stary miał 1500.
Czyli różnica powinna być całkiem duża.
Nawet na trudnych scenach tzn. ciemnych z jasnymi elementami.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Mam teraz Epsona EMP-TW680.
Ja to miałbym ochotę na EMP-TW2000.
Mam nadzieję, ze szybko on potanieje.
Gdzieś czytałem, że przy wyłączonej dynamicznej przysłonie
ten nowy model ma kontrast 4500, stary miał 1500.
Czyli różnica powinna być całkiem duża.
Nawet na trudnych scenach tzn. ciemnych z jasnymi elementami.

Podobno nowy JVC HD100 ma pomierzony kontrast on/off na poziomie ok. 25000:1 (sic!)
Ciekawe jak wypada kontrast ANSI.
Poziom czerni w nowym Epsonie jest przeszło trzy razy lepszy niż w TW1000 (0.03 lumena przy dynamicznej przesłonie).
Z kolei HD100 (nie korzysta z przesłony) osiąga tutaj niesssamowitą wartość 0.01 lumena!
Dla przypomnienia - TW1000 - 0.1, AE900 bodajże 0.2 lumena.
 

ipkiss

New member
Meloman:
widziałes obrazy z Epsona i Sima ? Dla mnie Epson (nawet 2000) swiecil jak "nierozgrzany", swiezo wlaczony sim... ;-) zbyt ciemny.
Co do HT380 - cena jeszcze wyzsza, a chodza glosy ze ludzie podatni na efekt teczy wlasnie ten model wskazuja jako "denerwujacy"

Nie wspomne jak istotna role ogrywa ekran...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
ipkiss napisał:
Meloman:
widziałes obrazy z Epsona i Sima ? Dla mnie Epson (nawet 2000) swiecil jak "nierozgrzany", swiezo wlaczony sim... ;-) zbyt ciemny.
Co do HT380 - cena jeszcze wyzsza, a chodza glosy ze ludzie podatni na efekt teczy wlasnie ten model wskazuja jako "denerwujacy"

Nie wspomne jak istotna role ogrywa ekran...

Oczywistym, że D80 jest lepszy od TW1000, ale kosztuje też przeszło 2,5 razy tyle (Cinematic). Osobiście uważam, że w cenie prawie 40 tys. powinno się kupić model high-end o jakości obrazu bez zastrzeżeń.
D80 takim projektorem nie jest.
HT380 widziałem tylko krótko, ale obraz bardzo mnie zadziwił.
Mnie od technologii DLP odpycha nie sam efekt tęczy, ale zamiania obrazu czrno-białego na kolorowy, poprzez obrotowe segmentowe kółko. Po 3-4 godzinach seansu mam zawsze murowany ból głowy.
TW1000 jest ciemniejszy i czasami tej mocy troszkę mi brakuje.
Nie widziałem TW2000 w akcji, ale wg specyfikacji podnieśli jasność. Ciekawe jak to ma się w praktyce.
Kiedy TW1000 wchodził na rynek, nie było lepszego projektora za 15 tysięcy.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Mnie od technologii DLP odpycha nie sam efekt tęczy, ale zamiania obrazu czrno-białego na kolorowy, poprzez obrotowe segmentowe kółko. Po 3-4 godzinach seansu mam zawsze murowany ból głowy.
Na LCD w pierwszych dniach to oglądałem nawet 3 filmy pod rząd. Na DLP to jak dla mnie było nieosiągalne.
 

ipkiss

New member
a siedziales przy jakims sensownym DLP ?
ja siedze czasem caly dzien i nie mam problemow. Nie namawiam - kazdy decyzje musi podjac sam - to powazna kasa i trzeba wiele zobaczyc. Dla mnie najwieksze minusy projektorow LCD ktore widzialem to:
- ciemnosc ;-)
- tempota (brak dynamiki)
- pikselowa siatka (przy 1080p juz mniej widoczne)
- nierówne podświetlenie ekranu
Co do ceny - zawsze patrze na najnizsza mozliwa cene - autor topicu chcial cos do 30k, a w tej cenie jak poszuka importera z USA to kupi i D80 i ekran Stewarta ;-)

nie za bardzo rozumiem "zamiania obrazu czrno-białego na kolorowy"

Na koniec zostaja nam jeszcze DLP z 3 chipami - hmmm..... ale te 30k to byloby za malo ;-)
 
Do góry