Co warto wiedzieć przy zakupie projektora

gural.guru

New member
Wilekkość napisów

Jeśli chcesz zmieniać wielkość napisów to polecam odtwarzacz SubEdit ma on wiele opcji do ingerencji wyświetlanego filmu.Aby w tym programie zmienić wielkość napisów to musisz je mieć w oddzielnym pliku o rozszerzeniu txt.
 

hd man

New member
Witam
Mam zamiar kupic optomę gt750 i ekran optika 240x135
czy mial ktos kontakt z tym sprzętem jak się spisuje?
pozdrawiam
 

Łuk@$z

New member
Przyłączam się do Twojego pytania, tez mieszkam w Poznaniu i nie bardzo jest gdzie obejrzeć projektory przed zakupem, tak wiec pozostaja chyba liczyć na dobre porady uzytkowników forum.
Pozdrawiam.
Rozwązaniem tego problemu może być zakup projektora przez internet. Kupujemy testujemy bezkarnie przez pare dni i jak coś nam nie pasi pakujemy i zwracamy. Do 10 dni możemy tak zrobić i sklep musi przyjąć towar bez marudzenia i oddać kase to taki fajny plus zakupów przez internet.
 

malagena

New member
Jaki projektor do wyświetlania zdjęć?

Witam,
potrzebuję projektora głównie do projekcji zdjęć w warunkach domowych.
Panasonic PT-LB1E wydaje się atrakcyjny ze względu na cenę, ale czy się sprawdzi?
Nie za bardzo wiem jak taki projektor działa, tzn. w jaki sposób musi być podłączony i do czego aby wyświetlić zdjęcia?
Czy brak wejścia USB i HDMI ma znaczenie?
A może dobry byłby jakiś inny model.
Kompletnie się na tym nie znam a bardzo potrzebuję projektora, pomocy, plis... :)
 

Alkor

New member
Bez reklam
Trochę mało informacji, gdzie i w jaki sposób będziesz wykorzystywać projektor do wyświetlania zdjęć.
Podejrzewam, że chodzi o jakieś profesjonalne prezentacje. Moje zdanie jest następujące - każdy, absolutnie każdy projektor służy do wyświetlania obrazów w zaciemnionych salach - nie istnieją rzutniki do pracy w jasnych pomieszczeniach. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zobaczyć "projekcję" w sali konferencyjnej lub biurze. Dosłownie nic nie widać, a widzowie oszukują sami siebie, że jest inaczej. Może trzeba sobie dać spokój z projektorem i kupić np. 80-calowego LCD Sharpa. To tak tytułem wstępu.

Praktycznie każdy projektor wyświetli zdjęcia, chodzi tylko o to, jak dobrze. Według mnie w roku 2012, do zastosowań domowych na ekranach do 100"-120" warto brać pod uwagę tylko modele Full HD. Właśnie przy wyświetlaniu zdjęć korzyść matrycy 1920X1020 pikseli będzie największa - na ekranie 100" z odległości 3.8-4 m obraz będzie bardzo szczegółowy i jednocześnie gładki, spójny.

Najtańsze, warte zainteresowania projektory Full HD to DLP: Samsung A600, BenQ W1100, Optoma HD230X/23, Mitsubishi HC 3200 oraz z obozu LCD Epson TW3200. Ceny 3000-4000 zł.
Oczywiście są to również dobre projektory do kina domowego.

Zdjęcia można wyświetlać na wiele sposobów:

- odtwarzacz Blu-ray z USB połączony kablem HDMI lub Component,
- odtwarzacz multimedialny połączony HDMI,
- komputer z kartą graficzną ustawioną 1920X1080 połączony HDMI.

Innymi wejściami niż HDMI nie należy się już obecnie przejmować, chociaż czasami się przydają, np. BenQ W1100 ma wejście USB, bardzo rzadkie w projektorach do kina domowego.

Pozdrawiam.
 

malagena

New member
Zawodowo zajmuję się malarstwem. Potrzebuję urządzenia, które umożliwi wyświetlenie zdjęć na płótnie:), tak aby można je było "odrysować", jakość nie musi być więc idealna. Możliwość oglądania filmów i inne funkcje byłyby dodatkowym bonusem, ale nie są priorytetem.
Mogę ustawić projektor w odległości 1-3m, zależy mi na przekątnej od kilkunastu cali do powiedzmy -1,5m (byłoby super).
Najbardziej zastanawia mnie strona praktyczna - czyli mówiąc najprościej - jak moje zdjęcie trafi z aparatu do projektora; im mniej kabli tym lepiej, chyba, że jest opcja wykorzystania kart pamięci aparatu albo pendrive'a?
 

jdivision

New member
Zawodowo zajmuję się malarstwem. Potrzebuję urządzenia, które umożliwi wyświetlenie zdjęć na płótnie:), tak aby można je było "odrysować", jakość nie musi być więc idealna. Możliwość oglądania filmów i inne funkcje byłyby dodatkowym bonusem, ale nie są priorytetem.
Mogę ustawić projektor w odległości 1-3m, zależy mi na przekątnej od kilkunastu cali do powiedzmy -1,5m (byłoby super).
Najbardziej zastanawia mnie strona praktyczna - czyli mówiąc najprościej - jak moje zdjęcie trafi z aparatu do projektora; im mniej kabli tym lepiej, chyba, że jest opcja wykorzystania kart pamięci aparatu albo pendrive'a?

od jakiegoś czasu również "choruje" tematem projektorów. z tego co udało się już sprawdzić, wyszukać, dowiedzieć się - technologia LEDowa ma wiele do zaoferowania ... myśle że w twojej artystycznej sytuacji przydałoby się właśnie takie urządzenie: Acer K330NEC, NEC NP-L50W, Optoma ML500, LG HW300G, Dell M110
one umożliwiają odtwarzanie niemal wszystkich plików z pndrive'a lub nawet z karty SD
charakterystyczną cechą tych projektorów jest ustawienie właśnie w bliskiej odległości - ok 3 m aby zachować odpowiednią jasność obrazu...
wszystkie one posiadają również rozdzielczość hd więc do filmów również jak najbardziej [FONT=&quot]:popcorn:
[/FONT]
 

malagena

New member
O! Dziękuję bardzo, czuję, że jestem na tropie:). Przejrzałam na razie na szybko; NEC NP-L50W wydaje się interesujący - parametry do przyjęcia (na ile mogę ocenić porównując z innymi), jest USB i czytnik kart pamięci - super! cena też w granicach akceptowalnych.
Będę się jeszcze rozglądać, ale ten model wstępnie bardzo mi się spodobał...
 

jdivision

New member
O! Dziękuję bardzo, czuję, że jestem na tropie:). Przejrzałam na razie na szybko; NEC NP-L50W wydaje się interesujący - parametry do przyjęcia (na ile mogę ocenić porównując z innymi), jest USB i czytnik kart pamięci - super! cena też w granicach akceptowalnych.
Będę się jeszcze rozglądać, ale ten model wstępnie bardzo mi się spodobał...

acer k330 też byłby:eek:k:
 

balekk

New member
witam
mam pytanie odnośnie technologii DLP i ew. bólu głowy występującego u niektórych

otóż przymierzałem się do zakupu projektora Benq W1070, nawet wstępnie umówiłem się na pokaz w jednym z warszawskich salonów, tylko nie chcę wydać 200 zł na marne bo nie wiem czy przypadkiem nie dotyczy mnie ww. problem (a na projektor 3d full hd w technologii LCD mnie jeszcze nie stać)

moje wątpliwości pojawiły się, bo tak ze 2 razy do roku firma wysyła mnie na szkolenia, które prowadzone są głównie z wykorzystaniem ekranów projekcyjnych; zauważyłem, że bardzo często (prawie zawsze) po szkoleniach tych (czasami jeszcze podczas szkolenia) boli mnie głowa lub/i oczy;
nie wiem czy takie projektory "biznesowe" są właśnie w tej technologii DLP?; bo jeśli tak to moje bóle głowy mogą wynikać z tego że nie toleruje tej technologii a tym samym nie mam się co przymierzać do takiego projektora
czy ktoś mógłby potwierdzić moje obawy?
 

norbi7807

New member
Witam wszystkich. Prosiłbym o pomoc przy wyborze projektora HD Ready do kina domowego do 2000zł. Moja wiedza na temat projektorów opiera się głównie na czytaniu i oglądaniu recenzji, a chciałbym poznać opinię samych użytkowników. Obraz wyświetlany z odległości 3-6m od białej ściany (docelowo ekran). LED czy DLP? Chciałbym raczej LED (ponieważ mają długą żywotność lampy) chociaż rozważam też DLP, ? Mam kilka typów:

Acer k132 , Acer H5370BD
Optoma h180x, hd600x-lv,w290,

Benq gp10, w750, mw523,

Lg pb60g

Wolałbym usłyszeć fachową opinię ludzi którzy mają na co dzień styczność takimi projektorami. Czy można prosić o polecenie w miarę przyzwoitego projektora w tym przedziale cenowym. W kilku sklepach polecono mi Optoma h180x oraz BenQ mw523 jako najkorzystniejszą ofertę. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy kupowanie projektora za 2 tys. ma sens? czy nie lepiej kupić w tej cenie telewizor 35-40 calowy?

Wedlug mnie to zalezy od tego na czym Ci bardziej zalezy... czy wielksoc to ma dla Ciebie znaczenie czy tez nie koniecznie... z projektora na pewno obarz bedziesz mial wiekszy, choc na pewno projektor za 2 tys to nie bedzie jakis szal...
 
Do góry