Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Projektor to nie wszystko
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Mar 2006
05-01-2008, 11:43
Domyślnie

Ja z swojej strony dorzucę jedną bardzo ważną rzecz. Środek ekranu powinien wypadać na wysokości oczu oglądającego. Jak oczy to także uszy, które powinny znajdować się na wysokości głośnika wzsokotonowego waszych głośników.
Wszyscy piszą o obrazie, ale gdzie scena dźwiękowa? Za wysoko powieszony ekran czy telewizor powodują, że dźwięk ucieka od obrazu. Ja mój ekran powiesiłem na ścianie w takiej odległości by zakrywał telewizor.
A co do ścian to ta na której wisi ekran musi być ciemna resztę można sobie darować na okna rolety jak na zdjęciach.
Pozdrawiam.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Projektor to nie wszystko-a1.jpg   Projektor to nie wszystko-b2a.jpg   Projektor to nie wszystko-c1.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
rafi jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Oct 2007
05-01-2008, 17:35
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafi
A co do ścian to ta na której wisi ekran musi być ciemna resztę można sobie darować na okna rolety jak na zdjęciach.
Pozdrawiam.
Hmmm, z tymi ścianami to ja bym powiedział akurat odwrotnie.
Tz. lepiej żeby inne ściany nie były zbyt jasne zwłaszcza przy niewielkim pomieszczeniu.
Po prostu inne ściany mogą odbijać światło i obniżać kontrast.
Odpowiedź z Cytatem
tomek67 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2006
08-01-2008, 12:13
Domyślnie

Witam pytanie do rafi-ego moze bys jakies zdjecia zrobil w ciemnosci podczas projekcji .
Odpowiedź z Cytatem
timonek jest offline
reklama

Junior Member

09-01-2008, 21:40
Domyślnie

A proszę DVD i HD.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Projektor to nie wszystko-advd.jpg   Projektor to nie wszystko-bdvd.jpg   Projektor to nie wszystko-chd.jpg   Projektor to nie wszystko-dhd.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
rafi jest offline
Wspiera forum

10-01-2008, 12:36
Domyślnie

Dzieki rafi jak bys mogl to jescze jakies zdjecia z dvd ale ze scenami ciemnymi jaka jest rozroznialnosc podczas sceny ciemnej i jescze jakiej masz wiekosci obraz i z jakiej odelglosci go ogladasz.
Odpowiedź z Cytatem
timonek jest offline
Junior Member

10-01-2008, 22:26
Domyślnie

Pzrekątna to 82" a oglądam z około 3 m. Weekend idzie, to zrobię kilka zdjęć. Projektor mam LCD, sam jestem ciekawy ocen. Może jakiś typ na scenę z filmu? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
rafi jest offline
Wspiera forum

11-01-2008, 13:35
Domyślnie

Witam dzieki za odpowidz rafi i jescze jaki to model masz projektora bo jakos nie wiem juz mi sie myli kto jaki posiada a z tymi scenamiz filmow to moze i moglbym cos ci zaproponowac ale nie wiem jakie posiadasz filmy, zebym mial cos zaproponowac moge trafic ze moze nie bedziesz mial takiego filmu chyba ze masz bardzo duzo fimow jak bede mogl ale nie wiem to moze cos zaproponuje jak nie wyjade na weekend jak nie to sam cos wybierz jakies ciemne sceny jedna mi sie przypomniala np. jest taka scena w filmie spideramn 3 prawie na poczatku ale nie zupelnie chodzi mi o moment tuz przed tym jak spiderman i jego dziewczyna leza na pajeczynie ciut wczesniej jets taka scena gdzie w tle dalej widac most jak sie nie myle jak nie zabardzo dobrze wytlumaczylem to niewazne sam cos moze znajdziesz jakies moze i lepsze sceny, co do wielkosci sam mialem namysli 80 cali i odleglosc mam wlasnie 3metry zastanawialem sie jak to by bylo ale widze ze tak masz z jakiej odleglosci widzisz piksele w obrazie i jaki masz ekran bialy czy szary .
Odpowiedź z Cytatem
timonek jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania