Projektor to nie wszystko

thesunrises

New member
You are right but I am thinking in some different way. In some cases of meeting or some official work we really need projector and nothing can replace it. ultimately we have two different point of views.
 

PiotrPiatek

New member
starą i sprwadzoną metodą do wytłumiania wnętrza jest rozłożenie w nim pustych tekturowych pojemników po jajkach ;-))) choć na pewno mało urodziwą ;-) innym polecam pianki akustyczne do wytłumienia i żaluzje do zasłonięcia światła...
 

Qube23

New member
a propo położenia wytłaczanek. Zamierzam właśnie to zrobić (cała sciana za ekranem i plecami) i na nie naciągnąć jakiś czarny cienki materiał, co by "troszkę" ładniej wyglądało Czy przez ten materiał zniweluję działanie wytłaczanek jeśli chodzi o akustykę ? Czy może trzeba je zostawić przyklejone do ściany, ew pomalować sprayem ?

btw szukałem dzisiaj jakiejś czarnej matowej fabry do pomalowanie sufitu i ścian co by nie obijała światła i się rozczarowałem, bo każdy rozkładał ręce, mają tylko błyszczące. W sklepie na spróbowanie poradzono mi spróbować z farbą do metalu. Zakupiłem 0,5l neokor i zobaczę. W między czasie dowiedziałem się, że może trochę śmierdzieć.
Poda ktoś namiary na dobrą czarną farbę do pokoju kinowego ?
 

Piotrek1989

New member
ja wcześniej przy starym projektorze miałem ściany jasna zieleń teraz wymieniałem sprzęcik i pomalowałem cały pokój na czarno mat zero odbić światła jest 100 razy lepiej jak przy ścianach zielonych a i pokój wygląda ciekawie myślałem że będzie paskudnie ale jest ładnie :) farba to dekoral czarna kupiona w castoramie
 

holden1212

New member
Witam,



Chciał bym mieć tylko takie problemy jak wybór odpowiedniego sprzętu AV ale są też inne dlatego też po przedczytaniu kilkudziesięciu postów, testów i opini jak również testach sprzętu zaproponowanego przez sprzedawców w salonie( nie jednym) jestem głupszy niż przed decyzją że chce mieć własne kino domowe oparte na projektorze i czas zakończyć temat i zająć się innymi problemami niestety mniej przyjemnymi .

Jednak żeby zakończyć temat potrzebuje waszej pomocy i ostatkami sił proszę was o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu.



odległość od ekranu 4,5m

wysokość pokoju 260

max.szerokość ekranu zramką 240-250 cm

Sygnał sporadycznie N

PS3 gry filmy itd.

sprzęt podłączony do amplitunera



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł







Proponowane mi ekrany elektryczne:

- Optika Electric 240x135

- Taga Harmony Karbonada KR 2 203x114

Cena 1540 zł

- Kauber White Label 220x124 + czarny pas + ramka

White Label (+czarny pas)

Jest to ekran wykonywany na zamóienie, dlatego możemy dobrać najbardziej odpowiednią wielkość, czarną ramkę oraz górny margines. Dobrej klasy ekran

Cena ekranu dobranego odpowiednio do potrzeb : 2450 zł

Akcesoria:

Uchwyt do projektor 180 zł

Kabel Hdmi 15m od 190 zł

Usługa montażu 850 zł netto!!

Roździelacz sygnału hdmi 290 zł



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł

- Epson lcd już nie pamiętam jaki



Zdecydowanie najlepiej wypadła Optoma jednak pytanie brzmi czy w tej cenie nie dostane lepiej świecącego projektora full HD bez 3D które niekoniecznie mnie interesuje. I jaki ekran wybrać czy dopłaćić 1000zł i zrobić na zamówienie ? warto ? Bo i tak robią się z tego gigantyczne koszty.

POMOCYYYY !!!!!!
 

marekhoffman

New member
Witam,



Chciał bym mieć tylko takie problemy jak wybór odpowiedniego sprzętu AV ale są też inne dlatego też po przedczytaniu kilkudziesięciu postów, testów i opini jak również testach sprzętu zaproponowanego przez sprzedawców w salonie( nie jednym) jestem głupszy niż przed decyzją że chce mieć własne kino domowe oparte na projektorze i czas zakończyć temat i zająć się innymi problemami niestety mniej przyjemnymi .

Jednak żeby zakończyć temat potrzebuje waszej pomocy i ostatkami sił proszę was o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu.



odległość od ekranu 4,5m

wysokość pokoju 260

max.szerokość ekranu zramką 240-250 cm

Sygnał sporadycznie N

PS3 gry filmy itd.

sprzęt podłączony do amplitunera



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł







Proponowane mi ekrany elektryczne:

- Optika Electric 240x135

- Taga Harmony Karbonada KR 2 203x114

Cena 1540 zł

- Kauber White Label 220x124 + czarny pas + ramka


Jest to ekran wykonywany na zamóienie, dlatego możemy dobrać najbardziej odpowiednią wielkość, czarną ramkę oraz górny margines. Dobrej klasy ekran

Cena ekranu dobranego odpowiednio do potrzeb : 2450 zł

Akcesoria:

Uchwyt do projektor 180 zł

Kabel Hdmi 15m od 190 zł

Usługa montażu 850 zł netto!!

Roździelacz sygnału hdmi 290 zł



Testowałem

- Optoma HD 300X Cena 4150 zł

- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł

- Epson lcd już nie pamiętam jaki



Zdecydowanie najlepiej wypadła Optoma jednak pytanie brzmi czy w tej cenie nie dostane lepiej świecącego projektora full HD bez 3D które niekoniecznie mnie interesuje. I jaki ekran wybrać czy dopłaćić 1000zł i zrobić na zamówienie ? warto ? Bo i tak robią się z tego gigantyczne koszty.

POMOCYYYY !!!!!!

Postaram się pomóc:
1. Optoma to całkiem przyzwoite urządzenie w tej cenie i zostałbym przy tym.
2. Ekran: Z tego co wymieniłeś, to Kauber jest najlepszym produktem. Nie tylko ze względu na to że jest wykonywany na zamówienie, ale tez dlatego, że ma dobre powierzchnie. No i wykonywany jest w Polsce, z gwarancją więc jakby coś się działo np. falowała powierzchnia, to jest firma odpowiedzialna za to żeby to naprawić.
3. Instalacja: Cena całkiem przyzwoita. Zalety są takie, że Płacisz = wymagasz i wszystko musi być idealnie. Jeśli zdecydujesz się na montaż samemu (bardziej techniczne osoby sobie poradzą), to musisz wiedzieć, że: a) Błędne podłączenie elektryczne może spowodować spalenie silnika w ekranie (koszty), a spalić jest go łatwo. b) ekran powieszony musi być bardzo dokładnie w POZIOMIE. Jeśli będzie chociaż lekki odchył, pojawią się fale i ekran z czasem się rozciągnie.
4. Akcesoria: Wszystko wygląda ok, tylko ten kabel HDMI 15m za 150zł jakiś podejrzanie tani.
Jeśli nie będzie on montowany na stałe gdzieś w tynku lub zabudowie, to ok. Ale jeśli jego ewentualna wymiana będzie wymagała remontu, to zainwestuj w coś lepszego typu Lindy czy supra.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.

Pozdrawiam
 

Amorek22

Banned
Wybór projektora w dużej mierze zależy od tego jak często i gdzie będziemy go używać. Jeśli mało go będziemy używać, to nie ma sensu jakiegoś wielkiego sprzętu kupować.
 

martinxxx.ma

New member
Nie wiem skąd macie pomysły żeby kupować kable po kilkaset złotych skoro HDMI wykorzystuje przekaz cyfrowy a nie analogowy więc jakość przewodu ma tu nie wiele do rzeczy, jedynie co można to dokupić wzmacniacz sygnału do kabli od 10m wzwyż za parę złotych, zresztą polecam lekturę i testy
Wszystkie kable HDMI są takie same? Dowiedz się dlaczego nie warto przepłacać - Kino Full HD
Jesli taki taniutki kabelek idzie na zewnatrz to można sie bawić w wymianę gdyby coś uległo uszkodzeniu..... ale gdy kabel idzie gdzieś w scianach i jest narazony na uszkodzenia mechaniczne to raczej nalezy inwestować w lepszy kabel, który ma dużo lepsze ekranowanie i dużo bardziej jest wytrzymały mechanicznie.... ja mam lindy 41406 podwójnie ekranowany i jego srednica to 10mm... nie był bym zadowolony gdybym musiał pruć sciane bo pożałowałem na kabelek kilka stówek... oczywiście duzo tez zależy jakiego proja posiadamy... te droższe są bardziej wybredne co do przesyłu.... znajomy ma jakiegoś taniego benka i u niego tani kabelek smiga bez problemu, przy moim sony nawet nie chciał zagadac, a z lindy nawiazał dialog od razu....

...i wszystkie kable hdmi nie sa takie same, a mianowicie różnią się wieloma cechami m.innymi szybkościa przesyłu co przy materiale 3D i dźwieku dts hd master audio i dolby true hd ma bardzo duże znaczenie, bo gdy kabel bedzie zbyt niskiej specyfikacji to nie przesle powyzszych sygnałów....
np. hdmi 1.1 nie prześle dźwięku hd.... natomiast hdmi 1.3 nie ma z tym problemu.... a do obrazu 3D niestety potrzebne sa już hdmi 1.4....
 
Ostatnia edycja:

cypo

New member
Hej, moglibyście podpowiedzieć jakich maskownic do kabli używacie? Przeglądam już od jakiegoś czasu allegro/castorame/ikee i tam są głównie krótkie maskownice (około 50cm) do zakrycia kabli od tv, a mi chodzi o zamaskowanie kabla zasilającego i hdmi od projektora zamontowanego pod sufitem do podłogi, czyli około 2,5m. Dzięki!
 

darekguma

New member
Bez reklam
Hej, moglibyście podpowiedzieć jakich maskownic do kabli używacie? Przeglądam już od jakiegoś czasu allegro/castorame/ikee i tam są głównie krótkie maskownice (około 50cm) do zakrycia kabli od tv, a mi chodzi o zamaskowanie kabla zasilającego i hdmi od projektora zamontowanego pod sufitem do podłogi, czyli około 2,5m. Dzięki!
Korytka kablowe, maskownice chyba max 2metry, ja się z innymi nie spotkałem.
 

nokinomaniak

New member
Czesc Koledzy i Kolezanki . Tak troche z innej beczki , poszedlem po Tv i wrocilem z nowym projektorem .I teraz proboje znalezc jakies plansze do kalibracji dobrej(super)jakosci , FullHD-4K(cos co by na 106" pomoglo w ustawieniu ).Moje stare sciagniete z gdzies tam lipa straszna .Moze poratujecie jakim linkiem , cos sprawdzonego .
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ja wspomagałem się jedynie youtubem i jakimiś obrazkami z neta.....ale chętnie sprawdziłbym coś co jest polecane.
 

tabula.rasa

New member
Tak to sobie czytam i się zastanawiam - czy projektor w domu to rozwiązanie tylko dla videofilów i to w dodatku tych przy kasie? Bo jak tak czytam o tym wszystkim co trzeba zrobić i jak przygotować pomieszczenie do jednego projektora, to jestem w szoku :)
 

zibi_pl

New member
nie. kwestia kompromisów i wymagań. Wydatki też też mit - da radę osiągnąć zadowalające efekty dość niskim kosztem (wiadomo projektor to największy koszt) a reszta to już własne chęci (adaptacja pomieszczeń, własne ekrany, rodzaj nagłośnienia) Są tacy co odpowiada im projektor w cenie 2 tyś zł, noc oraz kawałek białej ściany. A są i tacy dla których cena nie gra roli (w granicach rozsądku :p) ot takie moje zdanie i przemyślenia.

Ps. projekcja kinowa w domu wciąga - a apetyt rośnie w miarę jedzenia ;P
 

bokciu

Banned
Dokładnie. Za kilka tysięcy można mieć już przyzwoity zestaw (projektor plus ekran) i cieszyć się namiastką kina w domu. Nijak ma się to do telewizorów które kosztuję niebotyczne pieniądze. Dobrze zaciemnione pomieszczenie, relatywnie nisko ekran z czarnym topem, jakieś czarne zasłony...to powinno wystarczyć.
 
Do góry