Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Projektor to nie wszystko
Odpowiedz

Member

Meldunek: Dec 2014
16-05-2015, 13:57
Domyślnie

Nie wiem skąd macie pomysły żeby kupować kable po kilkaset złotych skoro HDMI wykorzystuje przekaz cyfrowy a nie analogowy więc jakość przewodu ma tu nie wiele do rzeczy, jedynie co można to dokupić wzmacniacz sygnału do kabli od 10m wzwyż za parę złotych, zresztą polecam lekturę i testy
Wszystkie kable HDMI są takie same? Dowiedz się dlaczego nie warto przepłacać - Kino Full HD

Ostatnio edytowane przez flo333 ; 16-05-2015 o 14:07
Odpowiedź z Cytatem
flo333 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Apr 2015
19-05-2015, 13:40
Domyślnie

Cytat:
Napisał flo333 Zobacz post
Nie wiem skąd macie pomysły żeby kupować kable po kilkaset złotych skoro HDMI wykorzystuje przekaz cyfrowy a nie analogowy więc jakość przewodu ma tu nie wiele do rzeczy, jedynie co można to dokupić wzmacniacz sygnału do kabli od 10m wzwyż za parę złotych, zresztą polecam lekturę i testy
Wszystkie kable HDMI są takie same? Dowiedz się dlaczego nie warto przepłacać - Kino Full HD
Jesli taki taniutki kabelek idzie na zewnatrz to można sie bawić w wymianę gdyby coś uległo uszkodzeniu..... ale gdy kabel idzie gdzieś w scianach i jest narazony na uszkodzenia mechaniczne to raczej nalezy inwestować w lepszy kabel, który ma dużo lepsze ekranowanie i dużo bardziej jest wytrzymały mechanicznie.... ja mam lindy 41406 podwójnie ekranowany i jego srednica to 10mm... nie był bym zadowolony gdybym musiał pruć sciane bo pożałowałem na kabelek kilka stówek... oczywiście duzo tez zależy jakiego proja posiadamy... te droższe są bardziej wybredne co do przesyłu.... znajomy ma jakiegoś taniego benka i u niego tani kabelek smiga bez problemu, przy moim sony nawet nie chciał zagadac, a z lindy nawiazał dialog od razu....

...i wszystkie kable hdmi nie sa takie same, a mianowicie różnią się wieloma cechami m.innymi szybkościa przesyłu co przy materiale 3D i dźwieku dts hd master audio i dolby true hd ma bardzo duże znaczenie, bo gdy kabel bedzie zbyt niskiej specyfikacji to nie przesle powyzszych sygnałów....
np. hdmi 1.1 nie prześle dźwięku hd.... natomiast hdmi 1.3 nie ma z tym problemu.... a do obrazu 3D niestety potrzebne sa już hdmi 1.4....

Ostatnio edytowane przez martinxxx.ma ; 19-05-2015 o 13:50
Odpowiedź z Cytatem
martinxxx.ma jest offline
Junior Member

Meldunek: Jun 2009
22-05-2016, 17:38
Domyślnie

Hej, moglibyście podpowiedzieć jakich maskownic do kabli używacie? Przeglądam już od jakiegoś czasu allegro/castorame/ikee i tam są głównie krótkie maskownice (około 50cm) do zakrycia kabli od tv, a mi chodzi o zamaskowanie kabla zasilającego i hdmi od projektora zamontowanego pod sufitem do podłogi, czyli około 2,5m. Dzięki!
Odpowiedź z Cytatem
cypo jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Nov 2008
23-05-2016, 23:26
Domyślnie

Cytat:
Napisał cypo Zobacz post
Hej, moglibyście podpowiedzieć jakich maskownic do kabli używacie? Przeglądam już od jakiegoś czasu allegro/castorame/ikee i tam są głównie krótkie maskownice (około 50cm) do zakrycia kabli od tv, a mi chodzi o zamaskowanie kabla zasilającego i hdmi od projektora zamontowanego pod sufitem do podłogi, czyli około 2,5m. Dzięki!
Korytka kablowe, maskownice chyba max 2metry, ja się z innymi nie spotkałem.
Senior Member

Meldunek: Mar 2012
26-02-2017, 09:49
Domyślnie

Czesc Koledzy i Kolezanki . Tak troche z innej beczki , poszedlem po Tv i wrocilem z nowym projektorem .I teraz proboje znalezc jakies plansze do kalibracji dobrej(super)jakosci , FullHD-4K(cos co by na 106" pomoglo w ustawieniu ).Moje stare sciagniete z gdzies tam lipa straszna .Moze poratujecie jakim linkiem , cos sprawdzonego .
Epson ETHW6000 , ekran Optoma 106"PS4,PS3 FAT 80GB
TV Samsung UE46D6500 nc+premium
Odpowiedź z Cytatem
nokinomaniak jest offline
Full HD

Meldunek: Mar 2014
28-02-2017, 17:08
Domyślnie

ja wspomagałem się jedynie youtubem i jakimiś obrazkami z neta.....ale chętnie sprawdziłbym coś co jest polecane.
Odpowiedź z Cytatem
buldoggg jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania