Dylemat przy wyborze projektora,Pomozcie pls!

Jacko83

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
Tato moj chce sprawic sobie prezent na swieta w postaci nowego projektora.Interesują go szczegolnie dwa modele;
1;Epson emp tw-680 oraz
2;Sanyo plv-z5

Bede Wam bardzo wdzieczny ,jezeli postaracie sie nam pomoc i wybrac ten własciwy produkt.Wszelkie uzasadnienia mile widziane.

Dzieki z gory za kazda mozliwa odpowiedz. :rolleyes:
 

tomek67

New member
Jacko83 napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.
Tato moj chce sprawic sobie prezent na swieta w postaci nowego projektora.Interesują go szczegolnie dwa modele;
1;Epson emp tw-680 oraz
2;Sanyo plv-z5
Dzieki z gory za kazda mozliwa odpowiedz. :rolleyes:

Wg PC
Epson EMP-TW700 Optoma HD72 Panasonic AX100 Sanyo Z5
Czystość obrazu/szumy 9 9 9 10
Ostrość 10 10 9 10
Naturalność koloru 10 9 9 9
Głębia czerni 9 9 7 8
Kontrast 9 10 7 8
Szczegółowość obrazu 9 9 9 9
Głośność 9 7 10 10

Epson EMP-700 to praktycznie identyczny model jak 680 tylko z większym zoomem.
Epson jest jaśniejszy jak Sanyo.
Z tego co słyszałem to w Sanyo możesz sam czyścić panele LCD,
ma on specjalne otwory w obudowie.
 

Jacko83

New member
Wobec tego empson jest w tej sytuacji godniejszy uwagi???
Do wieczora musze poinformowac ojca ,a sam jestem zielony:confused: :p ,jezeli chodzi o te projektory.
 

tomek67

New member
Jacko83 napisał:
Wobec tego empson jest w tej sytuacji godniejszy uwagi???
Do wieczora musze poinformowac ojca ,a sam jestem zielony:confused: :p ,jezeli chodzi o te projektory.
Wiesz ja mam Epsona, Sanyo nie widziałem osobiście.
W firmie w której kupowałem sprzedają duże ilości obu.
Sprzedawca mi powiedział, że jak jest całkowicie ciemny pokój to ludziom na ogół bardziej podoba się Sanyo. Jak jest ciut widniej lub masz duży ekran to Epson, bo jest wyraźnie jaśniejszy.
Przypuszczam, że różnice w jakości obrazu nie są duże i jaki byś nie kupił z tych dwu to będzie OK.
Pamiętaj, żebyś miał DVD z wyjściem cyfrowym (HDMI lub DVI) lub chociaz komponent. Teraz markowe modele od około 300 zł maja już wyjścia HDMI.
Z komputera też bardzo dobrze odtwarza się filmy.
Daj znać co kupiłeś i jak Ci się sprawuje.
 

paprykarz18

New member
ja bym wziął Epsona
- trzy lata gwarancji na lampę
- japońska firma od lat specjalizująca się w produkcji projektorów; producent ok. 80% matryc LCD, które zamieszczane są w innym modelach

jednak Sanyo jest znacznie cichszy
 

techno-media

New member
Sanyo PLV-Z5

Mam ten projektor od 3 tygodni i jestem bardzo zadowolony. Super obraz, dużo wejść, mechaniczna regulacja położenia obrazu w dużym zakresie, rozbudowane menu. Bardzo cichy i duży kontrast. Trzy lata gwarancji na projektor i lampę (lub 2000 godzin).

Polecam
 

witekkedziora

New member
a dlaczego takie typy :confused:
ja np.kupiłem sony bravia aw15 jest jak dla mnie super zakup za 3.5tys.w niemczech ,
analizowałem przez miesiąc jaki kupić i rozumiem cię .
plusy dizayn ,jasnosc,kontrast,jest bardzo cichy oglądam go od 20 dni ale dla mnie bomba już niechcę chodzic do kina . Zal mam tylko do siebie ze takiego zakupu nie dokonałem conajmniej rok dwa lata wstecz .
jezeli bede mógł coś bardziej podpowiedziec to sie odezwe:krol:
 

Deimos

Banned
Jak ktoś nie ma projektora to próbuje być dowcipnym, bo co mu innego pozostaje, jak nie potrafi doradzić (zawsze to jakieś punkty sobie nabije, nawet plotąc tego typu bzdury);)
Osobiście poleciłbym Ci Epsona, widziałem swego czasu ten model w akcji i za niewielkie pieniądze i z tak dobrą gwarancją to warto...
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
pogratulowac poczucia humoru !

a "kolega" daimos poza "lanserka" co to on nie widzial,
gdzie nie byl i jak to nie on w swojej waskiej piwnicy
i obrazaniem "innych" i ich sprzetu - tez jest bardzo przydatny :/

edit..
sanyo ma lepszy poziom czerni od epsona
jasnosc wypada identycznie jak w500 od benq wiec ok
sanyo ma wiecej przydatnych wejsc (2x HDMI 2x component)
mniejsze gabaryty od epsona i jest mniej pradorzerny
ma zoom 2.0 (epson niecale 1.5)
na dobitke:
halas epson 26db w eco
sanyo 22db eco!
ponadto 12bitowe przetwarzanie koloru!!!
w testach tez sanyo wypada wyzej niz tw680
sa tez bajery typu elektryczna oslona obiektywu
(ale sanyo jest ok 500zl drozsze - warto)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
shinay napisał:
sanyo ma lepszy poziom czerni od epsona
jasnosc wypada identycznie jak w500 od benq wiec ok
sanyo ma wiecej przydatnych wejsc (2x HDMI 2x component)
mniejsze gabaryty od epsona i jest mniej pradorzerny
ma zoom 2.0 (epson niecale 1.5)
na dobitke:
halas epson 26db w eco
sanyo 22db eco!
ponadto 12bitowe przetwarzanie koloru!!!
w testach tez sanyo wypada wyzej niz tw680
sa tez bajery typu elektryczna oslona obiektywu
(ale sanyo jest ok 500zl drozsze - warto)
Tylko Epson jest jaśniejszy. Sanyo to fajny projektor, ale ja wolałem zaoszczędzić te 500 zł ...na kolejny. Pewni za półtora roku kupię Full HD ;)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
shinay napisał:
pogratulowac poczucia humoru !

a "kolega" daimos poza "lanserka" co to on nie widzial,
gdzie nie byl i jak to nie on w swojej waskiej piwnicy
i obrazaniem "innych" i ich sprzetu - tez jest bardzo przydatny :/

edit..
sanyo ma lepszy poziom czerni od epsona
jasnosc wypada identycznie jak w500 od benq wiec ok
sanyo ma wiecej przydatnych wejsc (2x HDMI 2x component)
mniejsze gabaryty od epsona i jest mniej pradorzerny
ma zoom 2.0 (epson niecale 1.5)
na dobitke:
halas epson 26db w eco
sanyo 22db eco!
ponadto 12bitowe przetwarzanie koloru!!!
w testach tez sanyo wypada wyzej niz tw680
sa tez bajery typu elektryczna oslona obiektywu
(ale sanyo jest ok 500zl drozsze - warto)

Sanyo ma lepszą czerń kosztem gubienia szczegółów w ciemnych scenach.
 

Buti

New member
z-5 - wydaje się nie taki dobry jak o nim piszą...

Witam.
Jeśli chodzi o projektor z-5, to miałem okazję go testować na prezentacji, gdzie obraz był rzucany na ekran złożony z czterech pasów demonstracyjnych (od perllistego, przez biały, szary i ciemno szary). Wydaje się, że mowa o dobrej czerni a nawet satysfakcjonującej czerni w tym wypadku jest nie na miejscu. Raz, że wpada ona w odcień niebieskiego (zgroza) to jej poziom na białym ekranie mat white jest moim zdaniem słaby nawet po ręcznej regulacji przysłony, którą ten model posiada. Dodam, że test przeprowadzany był w trybie kino twórcze. Skoro wśród cenowo zbliżonych proj. lcd ten ma być najlepszy to całą resztę omijam dużym łukiem.

W z-5 przy ustawieniach z pudełka na planszy testowej z gradacją szarości wyraźnie widać jej zaczerwienienie. W dodatku opierając sie na zagranicznej stronce z recenzjami projektorów sugerowano, że efektu tego nie udało się uniknąć nawet mimo czasochłonnej kalibracji.

Inna ciekawostka, zupelnie dla mnie niezrozumiała to taka, że podłączając mojego lapka (t43, grafika x300, d-sub) do róznych projektorów zawsze kończyło się sukcesem a gdy podłączyłem do z-5 to na początku super - mapowanie 1:1 pulpit żyletka a jak próbowałem odpalić filmik demko 720p to wyświetlany zostawał "blu screen" i konieczny był reset. Czy ktoś miał problem z takim zachowaniem podczas połączenia z z-5 tką? Testowany przed z-5 infocus In76 wyświetlił filmik bez najmniejszych problemów, więc to nie wina karty graf.
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

shinay

New member
Buti napisał:
Skoro wśród cenowo zbliżonych proj. lcd ten ma być najlepszy to całą resztę omijam dużym łukiem.
no tak to wyglada ale nie jez zle i nie popadajmy w skrajnosci przypomnijmy jak wygladalo to kilka lat temu czarny byl oficjalnie - szary


Buti napisał:
Inna ciekawostka, zupelnie dla mnie niezrozumiała to taka, że podłączając mojego lapka (t43, grafika x300, d-sub) do róznych projektorów zawsze kończyło się sukcesem a gdy podłączyłem do z-5 to na początku super - mapowanie 1:1 pulpit żyletka a jak próbowałem odpalić filmik demko 720p to wyświetlany zostawał "blu screen" i konieczny był reset. Czy ktoś miał problem z takim zachowaniem podczas połączenia z z-5 tką? Testowany przed z-5 infocus In76 wyświetlił filmik bez najmniejszych problemów, więc to nie wina karty graf.
Pzdr.
ja na lap M70 nie mialem problemu (moze cos nie tak z twoim egzemparzem z5)
pozdr
 

michalczar

New member
bierz epsona, wujek ma, obraz zyleta, kolory super, naprawde jakosc powala tylko ze obraz ma 60 cali nie wiem jak to sie ma np przy 100 i w gore
 
Do góry