Tani projektor

seba29

New member
Dzięki tomek 67 ale przeczytaj dokładnie moje pytanie

A na koniec UPS. Wydaje mi się że warto wydać pare złoty dla bezpieczeństwa lampy. Tylko na co zwracać uwage przy zakupie UPSa. Potrzebuje taki który tylko zdoła wychłodzić lampe, czyli na ok 2 min. UPSY różnią się mocą. Czy potrzebuje taki o mocy maksymalnej projektora czy wystarczy najsłabszy i na nim zdoła się wychłodzić lampa np. czy UPS o mocy ok 200W włączy wogóle projektor o mocy max 320W.
 

tomek67

New member
seba29 napisał:
Czy potrzebuje taki o mocy maksymalnej projektora czy wystarczy najsłabszy i na nim zdoła się wychłodzić lampa np. czy UPS o mocy ok 200W włączy w ogóle projektor o mocy max 320W.
Szczerze mówiąc bałbym sie takiej kombinacji. Przypuszczam, że UPS w najlepszym razie będzie piszczał, że jest przeciążony, a całkiem prawdopodobne, że nie pozwoli na włączenie projektora lub się wyłączy w jakimś momencie nawet gdy jest prąd. Jeśli już się kupuje UPS to chyba po to, żeby zwiększyć poziom bezpieczeństwa a nie zwiększać ryzyko.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
seba29 napisał:
Dzięki tomek 67 ale przeczytaj dokładnie moje pytanie

A na koniec UPS. Wydaje mi się że warto wydać pare złoty dla bezpieczeństwa lampy. Tylko na co zwracać uwage przy zakupie UPSa. Potrzebuje taki który tylko zdoła wychłodzić lampe, czyli na ok 2 min. UPSY różnią się mocą. Czy potrzebuje taki o mocy maksymalnej projektora czy wystarczy najsłabszy i na nim zdoła się wychłodzić lampa np. czy UPS o mocy ok 200W włączy wogóle projektor o mocy max 320W.

Liczy się szybki czas reakcji i moc UPS. Z doświadczenia wiem, że są UPSY 500 Watowe, które nie potrafi uciągnąć mojego poprzedniego Panasonica AE900.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
yaro29 napisał:
Obejrzałem kilka modeli - Epson TW1000, Infocusa IN78, Optomę HD73, Optomę H79, Mitsubishi HC3100, Mitsubishi HC5000, Sim2 D80.
Poza D80, który jakościowo był niedościgniony, to jednak kosztował trochę drogo, okazało się, że DLP wcale nie zawsze posiadają lepszą dynamikę obrazu od LCD.

co prawda moze nie do konca w temacie ale skoro miałęs oglądac optomę H79 to jestem ciekaw opini na jej temat ale opinie w porównaniu do nowych obecnie produkowanych projektorów. Wiem, bo przeczytałem sporo testów i opini ta jej temat i wiem z nich ze był/jest to dobry porjektor.
Natomiast jak wiadomo jest ju znie produkowany a pierwszy model wyszedł na początku 2005 roku. Zastanawia mnie więc fakt jak technologia z tegop czasu ma się do projektorów produkowanych obecnie a w szczegolnosci do takich modeli jak panasonic ax100 czy tym podobne. Wiem ze to oczywiscie lcd ale cały czas kusi mnie jedank funkcjonalnosc tej technologii.

Pozdr.

Testowałem Optomę H79 bezpośrednio z Mistubishi HC5000 i Epsonem TW1000.
Optoma wygrywała z MItsu zwłaszcza w ciemnych scenach, ale różnice nie były powalające. Niemniej H79 wg mnie była lepsza.
Z kolei Epson pomimo, ze skonstruowany na tych samych panelach (D6) co Mitsu generował wyraźnie lepszy obraz. Na pewno z tej trójki był najlepszy.
AX200 nie jest wg mnie lepszy od HC5000.
 
Do góry