To wkoncu Epson czy Benq?

timonek

Member
Bez reklam
Witam pisze do ciebie tomek ciekawa strona duzo zdjec porownawczych tylko tyle ze nic z tego nie rozumiem i jak mam dowiedziec sie co ma jakei zalety lub wady.
 

tomek67

New member
timonek napisał:
Witam pisze do ciebie tomek ciekawa strona duzo zdjec porownawczych tylko tyle ze nic z tego nie rozumiem i jak mam dowiedziec sie co ma jakei zalety lub wady.
Dlatego trochę napisałem. W rozwinięciu. Epson ma bardzo wierne i fajne kolory takie ciut "pokazowe" (nie wiem jak to przetłumaczyć). Tzn. silnie nasycone. Fabrycznie ma też stosunkowa bardzo dobrą kalibrację kolorów. Kontrast oceniają na taki jak u wszystkich innych LCD (myślałem, że będzie liderem bo na to wskazują dane techniczne). W trybie Eco głośność oceniają pozytywnie, przy pełnej jasności ciut gorzej, wtedy jest tak jak u przeciętnych DLP. Dobry obraz w ciemnych scenach. Jasność jako wyraźnie lepszą od Sanyo Z5 i ogólnie powyżej średniej, tylko Panasonic ma lepszą. Ostrość obrazu oceniają jako najlepszą w klasie, wyraźnie lepszą jak Panasonica i DLP. Nie porównywali go do Benqa. Fotki porównaj sam :) A tak przy okazji po 2 miesiącach oczekiwania wreszcie dotarł mój nowy ekran Projecta HC. Jutro będę montować, bardzo jestem go ciekaw.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam wszystkich pytanie do tomka jak juz bedziesz ogladal na ekranie to napisz jaka jest roznica a co do tego opisu to sa tam takie cztery zdjecia ze scena z clintem moze zle zrozumialem ale patrzac to wdlug tego co skojarzylem to to jakby najgorsze zdjecie na gorze ma byc z epsona potem nizej po kolei jvc ,panasonic i mitsubishi, to by wyhcodzilo ze nie jest taki dobry co ty na to powiesz czy zel t zrozumialem .
 

barthez24

New member
Witam ponownie

Otóź jestem szczęśliwym! posiadaczem benq w500, pierwsze wrażenia?

Nie mam porównania do innych produktów tego typu, ale jedno mogę powiedzieć, nie wiem jakie cechy mają inne sprzęty, ale to co oferuje Benq W500 z zupełności mi wystarcza.
Obraz o rozdzielczościach HD ready -rewela, zero pikseli, ogląda się naprawde bardzo dobrze. DVD - także obraz jak dla mnie rewelacyjny.
No wg mnie telewizory LCD w sklepach typu Media Markt itp porównania do obrazu nie mają. Projektor u mnie jest oddalony od ekranu ok 2,5 metra, a obraz mam ponad 70 calowy.
Jednym słowem zakup udany jak nic. Teraz bawię się jeszcze ustawieniami itp.
Ktoś tam miał kłopoty z geometrią obrazu. Mi ustawienie zajęło z 30 min, gdyż projektor mocowany nie jest centralnie i pochylony w dół, ale ustawić można (też już się trochę poddawałem)

No jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem projektora Benq W500, polecam zdecydowanie.
Zaprosiłem kilku kumpli na film, to po projekcji zastanawiali się skąd trochę kaski uzbierać na coś takiego, bo wrażenia są niesamowite.
:D :D
 

lipa_ml

New member
barthez24 napisał:
Witam ponownie

Otóź jestem szczęśliwym! posiadaczem benq w500, pierwsze wrażenia?

Nie mam porównania do innych produktów tego typu, ale jedno mogę powiedzieć, nie wiem jakie cechy mają inne sprzęty, ale to co oferuje Benq W500 z zupełności mi wystarcza.
Obraz o rozdzielczościach HD ready -rewela, zero pikseli, ogląda się naprawde bardzo dobrze. DVD - także obraz jak dla mnie rewelacyjny.
No wg mnie telewizory LCD w sklepach typu Media Markt itp porównania do obrazu nie mają. Projektor u mnie jest oddalony od ekranu ok 2,5 metra, a obraz mam ponad 70 calowy.
Jednym słowem zakup udany jak nic. Teraz bawię się jeszcze ustawieniami itp.
Ktoś tam miał kłopoty z geometrią obrazu. Mi ustawienie zajęło z 30 min, gdyż projektor mocowany nie jest centralnie i pochylony w dół, ale ustawić można (też już się trochę poddawałem)

No jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem projektora Benq W500, polecam zdecydowanie.
Zaprosiłem kilku kumpli na film, to po projekcji zastanawiali się skąd trochę kaski uzbierać na coś takiego, bo wrażenia są niesamowite.
:D :D
witam.to mam do ciebie jedno pytanie odnośnie hałasu , jak twoim zdaniem wygląda ta sprawa? jak daleko masz zamontowanego proja od głowy? bo w zasadzie co do obrazu pewnie nie bede miał obiekcji ale przeczytałem post chyba paprykarz18 i napisał ze wyje a w eco jest głosny wiec sam juz nie wiemja miał bym go ok 1m nad głową i nie wiem czy przy takiej odległosci da sie oglądac w nocy film nie za gośno a wrecz nawet cicho (słuchawki odpadają :)

przeraza mnie troche opinia z http://twojepc.pl/artykuly.php?id=tanie_projektory&strona=8 cytat "Zamontowany w projektorze BenQ wentylator nie oszczędzi naszych uszu. Według producenta hałas powinien kształtować się na poziomie 28dB w trybie ekonomicznym lampy oraz 32dB podczas normalnej pracy. Liczby nie wyglądają źle, jednak w praktyce okazuje się, że szum wydobywający się z wnętrza projektora jest spory i stanowczo za duży jak na model przeznaczony do kina domowego. O ile poziom hałasu w trybie ekonomicznym można zaakceptować (choć z trudem) to już wycie wentylatora przy maksymalnej jasności lampy po prostu przeszkadza podczas oglądania filmów. "

nie wygląda to kolorowo
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Wszystko zależy jak daleko będzie widz od projektora. Naprawdę cichym projektorem jest HC5000, którego trudno usłyszeć nawet z odległości 1,0 m.
Infocusa IN78, którego testowałem w sklepie, praktycznie nie słyszałem, choć leżał na stoliczku jakiś metr przede mną. Po przyjściu do domu okazało się, że już nie jest tak różowo.
Myślę, że można pomyśleć o instalacji projektora pod sufitem, wtedy oddalasz potencjalne źródło hałasu, jakim jest wentylator chłodzący lampę.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
to moze inaczej , czy przy tak zamontowanym proju w500 jak ponizej na linku da sie oglądac komfortowo ? czy z takiej odległosci bedzie w miare cicho czy jednak lepiej na sufit zasadzic? a czy jak wisi na suficie i podaje obraz w dół nie ma jakis zniekształecen obrazu ?

http://img177.imageshack.us/img177/8510/projns8.jpg

Jeżeli projektor będzie zamontowany poziomo to nie ma mowy o zniekształceniach. Pod sufitem projektor musi być tylko odwrócony do góry nogami i zmieniona jedna opcja w menu.
Wydaje się, analizując zdjęcie, że głośność pracy wentylatora z projektora nie powinna być dyskomfortem w oglądaniu filmów. Niemniej podczas cichych scen, projektor będzie lekko słyszalny.
 
Do góry