To wkoncu Epson czy Benq?

paprykarz18

New member
Avalancher napisał:
Na pixmanii Epson TW680 kosztuje z ekranem 80'' 3 257zl, natomiast Benq W500 kosztuje 3466zł, nie wiem jak ci wyszło 700 zł różnicy :hmm:

Jak uda ci się na pixmanii kupić Epsona TW680 za 3257 zł, który dotrze do ciebie na czas i w całości, to postawię ci pól litra ;)
Popatrz na gwiazdki w ofercie, koszt dostawy (185 PLN* z Vatem) oraz na komentarze tego sklepu :)

Ceny brałem ze skąpca. Przez ostatnie kilka dni Epson faktycznie sporo potaniał, ale i tak jest znacznie droższy od Benq, który chodzi już za 3058 zł.
 

barthez24

New member
Witam wszystkich.
Również mam dość sporą zagwozdkę czy wybrać BenQ W500 czy Epsona TW 680

Forum obserwuję od dobrych kilku miesięcy, zakup planuje na drugą połowę stycznia, ceny na bank pospadają.
No po tej kilkumiesięcznel lektórze w wolnym czasie skłaniam się bardziej w stronę W500

Mam pytanie do posiadaczy tego projektora:

Czy w scenach dynamicznych projektor BenQ W500 radzi sobie dobrze?? (smużenie itp)
 

tomek67

New member
barthez24 napisał:
Witam wszystkich.
Również mam dość sporą zagwozdkę czy wybrać BenQ W500 czy Epsona TW 680
Czy w scenach dynamicznych projektor BenQ W500 radzi sobie dobrze?? (smużenie itp)
Na Epsonie EMP-TW680 smużenia nie zauważyłem.
 

paprykarz18

New member
barthez24 napisał:
Czy w scenach dynamicznych projektor BenQ W500 radzi sobie dobrze?? (smużenie itp)

nic takiego nie zaobserwowałem
wszystko chodzi równie dobrze, jak w scenach statycznych


wady tego projekotra to:
- lens shift
- poziom hałasu
- ciemne sceny (ale to chyba wada wszystkich LCD)

poza tym, świetna maszynka :)
 

barthez24

New member
Dzięki za odpowiedź.
Raczej zostaję przy W500, rzeczywiście na Pixmania ceny są niezłe, ale to wielki europejski sklep, a tam wiadomo, że o klienta się tak nie dba co w mniejszych sklepach. Cena BenQ w500 jest poza ww sklepem znacznie niższa, a jakość projektorów bardzo zbliżona.

Mała rada dla kupujących na odległość projektor.

Ostatnio zaciągnąłem porady na temat pamiętnej ustawy, która umożliwia zwrot sprzętu zakupionego na odległość w ciągu bodajże 10 dni.
Wiadomo, że duża część sklepów nie uznaje jej m.inn. w stosunku do projektorów, tłumacząc iż zużywa się tam lampa i sprzęt przez to nosi ślady użytkowania czy też został rozpakowany.
Otóż porady udzielił mi pracownik Inspekcji Handlowej, który oznajmił iż w ustawie nie ma nic na temat używania sprzętu itp, a więc zwrot jest możliwy. Sklepy po prostu w niektórych przypadkach tej ustawy nie przestrzegają. Jest tam pare jeszcze warunków jakie muszą być spełnione więc zachęcam do lektury.

Dzięki za pomoc. Przekonany jestem w 99% za BenQ W500
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
wady tego projekotra to:
- lens shift
- poziom hałasu
- ciemne sceny (ale to chyba wada wszystkich LCD)
poza tym, świetna maszynka :)
1.Jeśli chodzi o lens shift to i w Epsonie chciałbym mieć większy zakres regulacji.
2.Z poziomu hałasu jestem zadowolony w trybie Eco,
ale to może to kwestia indywidualnej wrażliwości a nie dużej różnicy między tymi modelami.
3.Jeśli chodzi o ciemne sceny to sprawdzałeś obraz na jakiejś planszy testowej ??
Na naszym forum gdzieś były linki do obrazów płyt z takimi podstawowymi planszami.
Ustawienie jasności i kontrastu to wtedy łatwizna.
W www.projectorcentral.com testowali tego Benqa i amerykański model Epsona (o parametrach ciut gorszych jak EMP-TW680).
Według nich jeśli chodzi o kontrast to Epson miał przewagę.
Ja w tej chwili jestem bardzo zadowolony z jakości w ciemnych scenach.
Fakt, ze ja już miałem kilka projektorów a każdy natępny ma o wiele lepszy kontrast, po prostu postęp technologiczny.
Pierwszy projektor jaki widziałem miał kontrast 150, a pierwszy jaki kupiłem 400. Ten obecny mój Epson jest bez porównania lepszy.

Tak swoją drogą to marzy mi się, żeby jakaś firma organizowała choćby parę razy do roku PORZĄDNE prezentacje najpopularnieszych na rynku projektorów w dobrych warunkach.
Ja osobiście chciałbym zobaczyć obok siebie Epsona, Sanyo, Mistsubishi i Panasonica
 
Ostatnia edycja:

barthez24

New member
Z drugiej strony wiadomo, że jakieś tam wady w porównaniu z droższymi modelami będą. Jak by nie było są to projektory z tych tańszych. A czy czasami nie szuka się dziury w całym?

Korzystając z okazji może ktoś mi poradzi dobre i w miare tanie kable połączeniowe?

Dwa muszę kupić szybko, tj. DVI-HDMI i SCART (euro)-S-Video

myślę też o UPS
 

barthez24

New member
No dzisiaj przyszalałem, zakupiłem Benq W500, UPS Ever, Ekran 180x200, Kabelek DVI-HDMI, no mam nadzieję, że będę zadowolony. Jest to mój pierwszy projektor, ale sądzę że nie ostatni. Podziękowania wszystkim forumowiczom za czas poświęcony na rady i opisy praktyczne. Na pewno podzielę się wrażeniami, ale tydzień niestety muszę czekać na realizację
 

tomek67

New member
barthez24 napisał:
No dzisiaj przyszalałem, zakupiłem Benq W500, UPS Ever, Ekran 180x200, Kabelek DVI-HDMI, no mam nadzieję, że będę zadowolony. Jest to mój pierwszy projektor, ale sądzę że nie ostatni. Podziękowania wszystkim forumowiczom za czas poświęcony na rady i opisy praktyczne. Na pewno podzielę się wrażeniami, ale tydzień niestety muszę czekać na realizację
Ja ekran Projecty HC czekam już ponad miesiąc, miałem obiecany na koniec ...listopada :(
 

paprykarz18

New member
barthez24 napisał:
No dzisiaj przyszalałem, zakupiłem Benq W500, UPS Ever, Ekran 180x200, Kabelek DVI-HDMI, no mam nadzieję, że będę zadowolony. Jest to mój pierwszy projektor, ale sądzę że nie ostatni. Podziękowania wszystkim forumowiczom za czas poświęcony na rady i opisy praktyczne. Na pewno podzielę się wrażeniami, ale tydzień niestety muszę czekać na realizację


Jak tylko przyjdzie zamówiony sprzęt to podłącz tym kablem projektor do kompa, projektor przełącz na tryb ekonomiczny, włącz jakiś filmik demonstracyjny HD (np. ten http://download.microsoft.com/downl...438-d0f60da6fb54/Coral_Reef_Adventure_720.exe ). Gdy już obejrzysz, to podziel się wrażeniami na forum :D
 

Meloman69

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Jak tylko przyjdzie zamówiony sprzęt to podłącz tym kablem projektor do kompa, projektor przełącz na tryb ekonomiczny, włącz jakiś filmik demonstracyjny HD (np. ten http://download.microsoft.com/downl...438-d0f60da6fb54/Coral_Reef_Adventure_720.exe ). Gdy już obejrzysz, to podziel się wrażeniami na forum :D

Dlaczego tryb ekonomiczny? Powinien wybrać tryb, który lepiej będzie mu odpowiadał.
Też wydawało mi się kiedyś, że pomiędzy trybami jest tak niewielka różnica, że nie warto eksploatować lampy.
Dziś po kalibracji, jestem odmiennego zdania. Są sceny, w których różnice potrafią być całkiem spore.
 

barthez24

New member
Jasne że się podzielę.

Podłączając kompa z projektorem w kompie ustawienia trzeba zmieniać?? (tak jak np przy tv -out?)
Czy od razu po podłączeniu powinien obraz iść?

Co do filmów HD -mam słabą kartę graficzną (Radeon 6800XT) Kiedyś jakiś film próbowałem odpalić i cią niemożliwie. Ale coś pokombinuje
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Dlaczego tryb ekonomiczny? Powinien wybrać tryb, który lepiej będzie mu odpowiadał.
Też wydawało mi się kiedyś, że pomiędzy trybami jest tak niewielka różnica, że nie warto eksploatować lampy.
Dziś po kalibracji, jestem odmiennego zdania. Są sceny, w których różnice potrafią być całkiem spore.

Bo w trybie normalnym ten projektor jest zdecydowanie za głośny :D
Nie chcę żeby się od razu przestraszył (tak, jak ja).

I przy okazji BenQ W500 zapytuje.
Dlaczego, gdy joystick przesunę w poziomie, obraz wyświetlany przez projektor zostaje zdeformowany?!?
Biorę lens shift maksymalnie w lewo, a obraz ma kształt prostopadłościanu. Nie znalazłem żadnej możliwości cyfrowej poprawy tego efektu?
Pionowy lens shift nie zniekształca obrazu, a poziomy pochyla krawędzie boczne. Dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
I przy okazji BenQ W500 zapytuje.
Dlaczego, gdy joystick przesunę w poziomie, obraz wyświetlany przez projektor zostaje zdeformowany?!?
Biorę lens shift maksymalnie w lewo, a obraz ma kształt trapezu. Nie znalazłem żadnej możliwości cyfrowej poprawy tego efektu?
Pionowy lens shift nie zniekształca obrazu, a poziomy pochyla krawędzie boczne. Dlaczego?
To pewnie jakieś drobne niedoskonałości optyki. Wydaje mi się, że lekkie pochylenie projektora do góry lub do doły rozwiąże problem. Ewentualną cyfrową korektę (jeśli by była taka opcja) to zostawiłbym w spokoju. Cyfrowy keystone przy projektorach pogarszał ostrość, przez to się wprowadziło optyczny lens shift. W Epsonie działa całkiem ok ten lens shift, ale jego użyteczność jest mniejsza niż się spodziewałem. Po prostu regulacja w pionie ogranicza regulację w poziomie. Chyba wszystkie projektory tak mają.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
To pewnie jakieś drobne niedoskonałości optyki. Wydaje mi się, że lekkie pochylenie projektora do góry lub do doły rozwiąże problem. Ewentualną cyfrową korektę (jeśli by była taka opcja) to zostawiłbym w spokoju. Cyfrowy keystone przy projektorach pogarszał ostrość, przez to się wprowadziło optyczny lens shift. W Epsonie działa całkiem ok ten lens shift, ale jego użyteczność jest mniejsza niż się spodziewałem. Po prostu regulacja w pionie ogranicza regulację w poziomie. Chyba wszystkie projektory tak mają.

To nie jest jakieś minimalne odchylenie.
Obraz mam kompletnie wykrzywiony i nie da się go oglądać.
Powstaje po prostu prostopadłośnian o bardzo dużym kącie.
 

rccg

New member
paprykarz18 napisał:
To nie jest jakieś minimalne odchylenie.
Obraz mam kompletnie wykrzywiony i nie da się go oglądać.
Powstaje po prostu prostopadłośnian o bardzo dużym kącie.


INSTRUKCJE czytamy instrukcje obsługi, masz w benq tyle tych ustawien że nie ma bata zebys niemógł czegos ustawic, masz ustawienia trapezowe lewo prawo góra dół, beczkowate , poduszkowate, itp, przeczytaj dokładnie instrukcje tak od deski do deski.


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
rccg napisał:
INSTRUKCJE czytamy instrukcje obsługi, masz w benq tyle tych ustawien że nie ma bata zebys niemógł czegos ustawic, masz ustawienia trapezowe lewo prawo góra dół, beczkowate , poduszkowate, itp, przeczytaj dokładnie instrukcje tak od deski do deski.


pozdrawiam


Już wiem, o co chodzi.
Biorę lens shift do góry, ustawiam projektor na nóżki, włączam korekcję trapezową pionową i jak wezmę lens shift w lewo albo prawo to powstaje prostopadłościan.
Nic na to nie poradzę. Po prostu za dużo kombinuję.
 

pisk

New member
-Słuchaj! Fama głosi, że udajesz inteligenta i używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz.
-To powiedz Famie, że jest głupia i vice versa…


No offense ;)
Tak mi się nasunął ten dowcip po tym, jak przeczytałem Twoje opisy uzyskiwanego prostopadłościanu za pomocą projektora.

Prostopadłościan, jak sama nazwa wskazuje, posiada prostopadłe ŚCIANY.
Wiedza na poziomie szkoły podstawowej (6 klasa?) prostopadłościan - to figura przestrzenna a nie płaska.

Może chciałeś użyć słowa prostokąt? Chociaż w przypadku gdy obraz jest zdeformowany (brak kątów prostych) to otrzymujemy inny czworokąt (foremny lub nie).
 

tomek67

New member
http://www.projectorreviews.com/epson/powerlite-home_cinema_720/index.php Całkiem fajny test Epsona. Ten model to jest amerykański odpowiednik EMP-TW700 i prawie identyczny z EMP-TW680. Podsumowując chwalą Epsona za najlepszą ostrość w klasie, bardzo dobre kolory, jasność tylko Panasonic ma większą. Tak swoją drogą to na tej witrynie testowali też Benqa W500. Jakby ktoś miał ochotę to może sobie porównać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry