Problem z poobcinanym obrazem z PC

bartur

Member
Witam,

Mam projektor BENQ W100 i telewizor LCD podlaczony do komputera przez COMPONENT (karta nvidia 8600 - wystawia component bezposrednio).

Telewizor dziala spoko, caly obraz ladnie wpasowuje sie na matryce, musze tylko ustawic jeden z trybow 'underscan'.

Problem mam z projektorem - w jakiejkolwiek rozdzielczosci zawsze obcina kilkadziesiat pikseli obrazu z kazdej strony.

W sterownikach jest opcja skalowania obrazu wychodzacego na COMPONENT ale mozliwe jest to tylko w trybie dual-view, tzn. projektor jest rozszerzeniem ekranu monitora. Przy filmach to pol biedy, bo mozna overlay puscic na secondary screen i po klopocie, ale juz np. gry odpalaja sie tylko na monitorze.

A jak robie tylko wyjscie na component lub opcje klonowania - to zakladka skalowania znika i nie mam jak posciskac ekranu.

Zrobilem glupote, ze nie pociagnalem pod podloga kabla DVI albo VGA bo mialbym teraz spokoj, ale coz...

Zna ktos jakies 'triki' na rozwiazanie tego? Podejrzewam, ze moglaby pomoc korekta wartosci synchronizacji H i V, ale nie jestem pewien czy to cos da i nie wiem, czym to zrobic (powerstrip na to nie dziala).

Pozdrawiam
bartur
 
Do góry