To HD or not to HD?

Herbie

New member
Witam,
Przymierzam się do zmiany mieszkania i nakręcam się, żeby w nowym miejscu zainstalować w salonie projektor podłączony do kompa. Ponieważ innych wydatków jest bez liku, chciałbym to zrobić możliwie najtaniej, przy zachowaniu jako takiego efektu, ale raczej low endowe rozwiązania są w moim zasięgu.
Koledzy namawiają mnie, żebym kupił projektor HD - w tej chwili jakiś niedrogi model można kupić już za 3000 PLN (z ekranem niechby kosztował 3500), ale mam pewne wątpliwości, czy warto ich posłuchać, bo:
1. Nie mam na razie źródła sygnału HD - Mój komp nie jest w stanie odtwarzać takich filmów, a żeby dał radę, muszę go wymienić na nowy (nie wystarczy np. wymienić kartę grafiki i dodać RAMu). Raczej go nie wymienię wcześniej niż za rok. Nie mam też, i raczej nie zamierzam wcześniej niż za rok, odtwarzacza HD, bo dostępnych filmów na płytach jest jak na lekarstwo.
Przez ten pierwszy rok, o ile nie dłużej, będę więc oglądał głównie zwykłe DivXy i pogrywał w gierki - nie potrzebuję do tego rozdzielczości wyższej niż 1024x768, bo i tak ich moja grafika nie da rady obsłużyć.
2. Zanim uzyskam jakieś źródło sygnału HD, projektory zdążą dość mocno stanieć, więc później będę mógł albo kupić lepszy za tyle samo, albo taki sam za mniej.
Dlatego rozważam opcję zakupu na razie jakiegoś projektora XGA i ewentualnie późniejszej wymiany na coś mocniejszego, gdy ten przestanie wystarczać, a HD bardziej się upowszechni.
Ale może to zły pomysł, sam już nie wiem.
Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam
Herbie
 

tomek67

New member
Herbie napisał:
Witam,
Dlatego rozważam opcję zakupu na razie jakiegoś projektora XGA i ewentualnie późniejszej wymiany na coś mocniejszego, gdy ten przestanie wystarczać, a HD bardziej się upowszechni.
Ale może to zły pomysł, sam już nie wiem.
Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam
Herbie
Projektor XGA ma zupełnie wystarczającą ostrość przy normalnych materiałach DVD, DivX itp.
Tylko XGA to są projektory prezentacyjne.
Mają mniejszy kontrast jak projektory do kina domowego.
Miałem taki XGA poprzednio, dokładnie DLP Optomy i byłem całkiem zadowolony.
Duży obraz robił wrażenie.
W przyszłym tygodniu kupię Epsona HD-Ready EMP-TW680.
Zamówiełem juz też ekran Projecta ProCinema HC 139x240
To już jest projektor dedykowany do kina domowego.
Ciekaw jest czy będzie duża różnica. Jak go dostanę zdam relację ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry