Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2007

31-10-2007, 22:02
Domyślnie Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Witam! Użytkowników projektorów coraz więcej,może użytkownicy wypowiedzieli by swoje opinie na temat posiadanych ekranów żeby można było wybrać ten najbardziej odpowiedni ceny do jakości żeby nie trzeba było kupować w ciemno. Właśnie zamówiłem w ciemno Projecta SlimCinema Matte White 200cm x117cm(16:9) rozwijany ręcznie .Kupiłem bo cena była przystępna ale o jakości tego ektranu niewiele wiem tylko dane techniczne .Projektor mam Epson EMP TW 700 odległość od ekranu 3,5m .Prosze o wasze opinie.Prosze nie odsyłać do linków i opisów ze sklepów tylko o sugestie użytkowania .Każda wada powinna być opisana żeby następny klijent był zadowolony z wydanej kasy. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytatem
Leeonsjo jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Oct 2007
01-11-2007, 16:55
Domyślnie

Pierwszy mój ekran był firmy Sopar. 155cmx160 biały matowy. Jakość obrazu była odczuwalnie lepsza jak na białej ścianie. Wady to dość słaby mechanizm zwijania a druga o wiele gorsza to ...zapach. Miałem ten ekran ponad rok a po każdym jego rozwinięciu w CAŁYM pokoju czuć było silny zapach tworzywa.
Drugi ekran to był 3M 180x180cm też biały. Pierwszy egzemplarz miał wadliwy mechanizm zwijania. Drugi już był ok. Jakość obrazu oceniam tak sobie, tylko ciut lepsza od białej ściany.
Trzeci ekran kupowałem gdy miałem ograniczone fundusze.
Za ciut ponad 200 zł kupiłem ekran o szerokości 240 cm na allegro.
Rozwijany ręcznie nawet bez kasety.
Dzięki temu, ze nie ma mechanizmów zwijającyh jest na 100% niezawodny.
Powierzchnia okazała się lepsza od tych dwu tanich markowych.
Aczkolwiek na allegro jest sporo sprzedawców takich ekranów i zastanawiam się czy one mają takie same parametry powierzchni.
Ogólnie jak na taką cenę to byłem z niego bardzo zadowolony.
Teraz mam chęć na markowy ekran szary o szerokości ponad 2 metry.
Tylko muszę poszukać miejsca gdzie mozna zobaczyć go w akcji.
Nie wydam kasy w ciemno.
Wbrew pozorom obraz wyrażnie się różni pomiędzy różnymi ekranami.
Odpowiedź z Cytatem
tomek67 jest offline
Wspiera forum

03-11-2007, 00:19
Unhappy projekta slim klapa

Ekran doszedł .Przed zamontowaniem sprawdzilem mechanizm i się okazało że ekran się nie zwija .Niewiem czy reklamować go czy całkowicie zrezygnować i tu mam pytanie do Tomka 67 co jest z tymi mechanizmami czy w ten drugi Twój ekran był inny całkiem czy po reklamacji ten sam i czy dobrze się zwijał. Boję się że jak odeślę to następny będzie niewiele lepszy .Zapach nieprzyjemny też jest niewiem czy z czasem znikinie .Myślałem że ekrany firmy PROJEKTA to będą OK a tu klapa.Niestety nie mieszkam w wielkim mieście zobaczyć jakiś ekran w sklepie to sztuka.
Zapłaciłem 800zł za ten ekran
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Leeonsjo ; 03-11-2007 o 00:22
Odpowiedź z Cytatem
Leeonsjo jest offline
reklama

Full HD

Meldunek: Oct 2007
03-11-2007, 06:38
Domyślnie

W tym ekranie marki Sopar to sam naprawiałem ten mechanizm bo czasem szwankował i nie chciał zwijać.
Ten 3M też nie chciał zwijać. Zawiozłem go do serwisu.
Już nie pamiętam dokładnie (było to parę lat temu) czy go wymienili czy naprawili. Tak czy siak to był identyczny ekran 3M.
W każdym razie potem było ok.
Widzę, że często się jednak zdarzają problemy z tymi mechanizmami zwijania
Ten ekran z allegro ma zasadę działania jak ...roleta. 0% możliwości awarii.
Odpowiedź z Cytatem
tomek67 jest offline
Banned

Meldunek: Apr 2006
03-11-2007, 11:43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leeonsjo
Ekran doszedł .Przed zamontowaniem sprawdzilem mechanizm i się okazało że ekran się nie zwija .Niewiem czy reklamować go czy całkowicie zrezygnować i tu mam pytanie do Tomka 67 co jest z tymi mechanizmami czy w ten drugi Twój ekran był inny całkiem czy po reklamacji ten sam i czy dobrze się zwijał. Boję się że jak odeślę to następny będzie niewiele lepszy .Zapach nieprzyjemny też jest niewiem czy z czasem znikinie .Myślałem że ekrany firmy PROJEKTA to będą OK a tu klapa.Niestety nie mieszkam w wielkim mieście zobaczyć jakiś ekran w sklepie to sztuka.
Zapłaciłem 800zł za ten ekran
Pozdrawiam.
Witaj nie panikuj i spokojnie zamontuj ekran (tylko solidnie). Projecta na początku tak sie dziwnie zachowuje, trzeba troche czasu i troche rozwijania i zwijania, aby zaczął prawidlowo działać (mocna sprężyna mechanizmu zwijania). Co do zapachu to jest to normalne zjawisko, u mnie zniknął całkowicie po ok. miesiącu intensywnego wietrzenia pomieszczenia.
Ekran mam już prawie 3 lata i spisuje się bez zarzutu. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
Deimos jest offline
Wspiera forum

03-11-2007, 14:14
Domyślnie

Ja nie panikuje poprostu ekran po rozwinięciu się nie chce zwinąć.Musiałem go rozebrać żeby go zwinąć Nie przykręcałem go ponieważ po co robić dziury w suficie jak się okaże że ekran jest zepsuty .Ten mechanizm to jakiś shit.
Odpowiedź z Cytatem
Leeonsjo jest offline
Banned

Meldunek: Apr 2006
04-11-2007, 09:30
Domyślnie

Zapewne próbowałeś zwijać ekran w pozycji leżącej i stąd Twoje problemy. Po zamontowaniu ekran znajdzie się we właściwym położeniu, a zwija się w ten sposób, że najpierw należy go nieco pociągnąć do dołu i działa bezproblemowo...

Ostatnio edytowane przez Deimos ; 04-11-2007 o 09:34
Odpowiedź z Cytatem
Deimos jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania