Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam! Użytkowników projektorów coraz więcej,może użytkownicy wypowiedzieli by swoje opinie na temat posiadanych ekranów żeby można było wybrać ten najbardziej odpowiedni ceny do jakości żeby nie trzeba było kupować w ciemno. Właśnie zamówiłem w ciemno Projecta SlimCinema Matte White 200cm x117cm(16:9) rozwijany ręcznie .Kupiłem bo cena była przystępna ale o jakości tego ektranu niewiele wiem tylko dane techniczne .Projektor mam Epson EMP TW 700 odległość od ekranu 3,5m .Prosze o wasze opinie.Prosze nie odsyłać do linków i opisów ze sklepów tylko o sugestie użytkowania .Każda wada powinna być opisana żeby następny klijent był zadowolony z wydanej kasy.:eek:k: Pozdrawiam!
 

tomek67

New member
Pierwszy mój ekran był firmy Sopar. 155cmx160 biały matowy. Jakość obrazu była odczuwalnie lepsza jak na białej ścianie. Wady to dość słaby mechanizm zwijania a druga o wiele gorsza to ...zapach. Miałem ten ekran ponad rok a po każdym jego rozwinięciu w CAŁYM pokoju czuć było silny zapach tworzywa.
Drugi ekran to był 3M 180x180cm też biały. Pierwszy egzemplarz miał wadliwy mechanizm zwijania. Drugi już był ok. Jakość obrazu oceniam tak sobie, tylko ciut lepsza od białej ściany.
Trzeci ekran kupowałem gdy miałem ograniczone fundusze.
Za ciut ponad 200 zł kupiłem ekran o szerokości 240 cm na allegro.
Rozwijany ręcznie nawet bez kasety.
Dzięki temu, ze nie ma mechanizmów zwijającyh jest na 100% niezawodny.
Powierzchnia okazała się lepsza od tych dwu tanich markowych.
Aczkolwiek na allegro jest sporo sprzedawców takich ekranów i zastanawiam się czy one mają takie same parametry powierzchni.
Ogólnie jak na taką cenę to byłem z niego bardzo zadowolony.
Teraz mam chęć na markowy ekran szary o szerokości ponad 2 metry.
Tylko muszę poszukać miejsca gdzie mozna zobaczyć go w akcji.
Nie wydam kasy w ciemno.
Wbrew pozorom obraz wyrażnie się różni pomiędzy różnymi ekranami.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
projekta slim klapa

Ekran doszedł .Przed zamontowaniem sprawdzilem mechanizm i się okazało że ekran się nie zwija .Niewiem czy reklamować go czy całkowicie zrezygnować i tu mam pytanie do Tomka 67 co jest z tymi mechanizmami czy w ten drugi Twój ekran był inny całkiem czy po reklamacji ten sam i czy dobrze się zwijał. Boję się że jak odeślę to następny będzie niewiele lepszy .Zapach nieprzyjemny też jest niewiem czy z czasem znikinie .Myślałem że ekrany firmy PROJEKTA to będą OK a tu klapa.Niestety nie mieszkam w wielkim mieście zobaczyć jakiś ekran w sklepie to sztuka.
Zapłaciłem 800zł za ten ekran
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
W tym ekranie marki Sopar to sam naprawiałem ten mechanizm bo czasem szwankował i nie chciał zwijać.
Ten 3M też nie chciał zwijać. Zawiozłem go do serwisu.
Już nie pamiętam dokładnie (było to parę lat temu) czy go wymienili czy naprawili. Tak czy siak to był identyczny ekran 3M.
W każdym razie potem było ok.
Widzę, że często się jednak zdarzają problemy z tymi mechanizmami zwijania :(
Ten ekran z allegro ma zasadę działania jak ...roleta. 0% możliwości awarii.
 

Deimos

Banned
Leeonsjo napisał:
Ekran doszedł .Przed zamontowaniem sprawdzilem mechanizm i się okazało że ekran się nie zwija .Niewiem czy reklamować go czy całkowicie zrezygnować i tu mam pytanie do Tomka 67 co jest z tymi mechanizmami czy w ten drugi Twój ekran był inny całkiem czy po reklamacji ten sam i czy dobrze się zwijał. Boję się że jak odeślę to następny będzie niewiele lepszy .Zapach nieprzyjemny też jest niewiem czy z czasem znikinie .Myślałem że ekrany firmy PROJEKTA to będą OK a tu klapa.Niestety nie mieszkam w wielkim mieście zobaczyć jakiś ekran w sklepie to sztuka.
Zapłaciłem 800zł za ten ekran
Pozdrawiam.
Witaj nie panikuj i spokojnie zamontuj ekran (tylko solidnie). Projecta na początku tak sie dziwnie zachowuje, trzeba troche czasu i troche rozwijania i zwijania, aby zaczął prawidlowo działać (mocna sprężyna mechanizmu zwijania). Co do zapachu to jest to normalne zjawisko, u mnie zniknął całkowicie po ok. miesiącu intensywnego wietrzenia pomieszczenia.
Ekran mam już prawie 3 lata i spisuje się bez zarzutu. Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ja nie panikuje poprostu ekran po rozwinięciu się nie chce zwinąć.Musiałem go rozebrać żeby go zwinąć Nie przykręcałem go ponieważ po co robić dziury w suficie jak się okaże że ekran jest zepsuty .Ten mechanizm to jakiś shit.
 

Deimos

Banned
Zapewne próbowałeś zwijać ekran w pozycji leżącej i stąd Twoje problemy. Po zamontowaniu ekran znajdzie się we właściwym położeniu, a zwija się w ten sposób, że najpierw należy go nieco pociągnąć do dołu i działa bezproblemowo...:)
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Nie oddałem ekranu .Przerobiłem go na taki jak na allegro za 100zł system koralikowy.Na razie chodzi mam nadzieję że będzie długo chodził,trochę się namęczyłem ale efekt pozytywny .Jeszcze nie mam projektora zainstalowanego czekam na amplituner.Jedna żecz co mnie dziwi to, to że materiał przepuszcza światło .Zapach powoli ustępuje.Pozdrawiam:eek:k:
 

tomek67

New member
Leeonsjo napisał:
Nie oddałem ekranu .Przerobiłem go na taki jak na allegro za 100zł system koralikowy.Na razie chodzi mam nadzieję że będzie długo chodził,trochę się namęczyłem ale efekt pozytywny .Jeszcze nie mam projektora zainstalowanego czekam na amplituner.Jedna żecz co mnie dziwi to, to że materiał przepuszcza światło .Zapach powoli ustępuje.Pozdrawiam:eek:k:
Jak przerobiłeś ten ekran ??
Wczoraj założyłem nową Projectę 240 cm.
Też nie chce mi się zwijać :(
Na poprzednie 3 ekrany w dwóch miałem taki sam problem.
Myślałem, że za 1360 zł to już powinno działać.
Kurcze jedynie elektryczne i takie koralikowe działąją pewnie :(
Obraz jest super, ale zapach jest nie do wytrzymania na razie,
w dodatku nie mogę go zwinąć.
Będę musiał dziś spać w innym pokuju chyba, bo w tym z ekranem to się po prostu nie da.
Będę reklampował to zwijanie u sprzedawecy.
Ogólnie na razie to jestem niezadowolony z tej Projecty.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Większość nowych ekranów dość intensywnie pachnie. Przejdzie.
Projecta ma dość nietypowy system zwijania, ale nie nazwałbym tego wadą. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Większość nowych ekranów dość intensywnie pachnie. Przejdzie.
Projecta ma dość nietypowy system zwijania, ale nie nazwałbym tego wadą. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.
Zapach już jest wyraźnie mniejszy.
Zwijać już mi się zwija, tylko nawet za szybko, sprężyna jest mocna.
Nie udało mi się go złapać i tak mocno uderzył,
że ...wypadł mi z tego mocowania na ścianie.
Na szczęście udało mi się go złapać.
Na tydzień wyjeżdżam do pracy,
kolejne projekcje dopiero za tydzień.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Projecta ma dość nietypowy system zwijania, ale nie nazwałbym tego wadą. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.

Czy Ty jak pociągniesz ekran energicznie w dół to potem go całkiem puszczasz ??
U mnie tak mocno się rozpędza i wali o kasetę, że za pierwszym razem to spadła zaślepka z dolnej części ekranu, a za drugim razem cały ekran.
Z kolei jak go przytrzymuję w czasie zwijania to on się zatrzymuje.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Dobrze jest przymocować do uchwytu ekranu sznurek. Projecta nawet dostarcza takowy w zestawieniu.
Przy zwijaniu dobrze jest ten sznurek delikatnie przytrzymywać. Na tyle mocno, aby ekran nie zwijał się "z hukiem", ale też na tyle słabo, aby nie zablokować zwijania.
Większość ekranów ręcznie rozwijana, w tym i modele Projecty można rozwijać skokowo - w module co kilkanaście centymetrów.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Dobrze jest przymocować do uchwytu ekranu sznurek. Projecta nawet dostarcza takowy w zestawieniu.
Przy zwijaniu dobrze jest ten sznurek delikatnie przytrzymywać. Na tyle mocno, aby ekran nie zwijał się "z hukiem", ale też na tyle słabo, aby nie zablokować zwijania.
Większość ekranów ręcznie rozwijana, w tym i modele Projecty można rozwijać skokowo - w module co kilkanaście centymetrów.
Ten sznurek też mi przyszedł dziś do głowy.
A tak z zupełnie innej beczki,
dziś na pixmanii widziałem odtwarzacze HD-DVD Toshiby poniżej 600 zł z przesyłką.
Czuję, że się skuszę ;)
Chociaż Pixmania ma u mnie takie sobie notowania.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Wg mnie beż tego sznurka trudno jest rozwinąć i zwinąć ekran. Drobna rzecz, a jednak nieodzowna.
Pomyśleć, że ja w maju kupiłem za ok. 5 tysiaków Denona DVD-3930, na którym może obejrzałem z kilka filmów. Odkąd zobaczyłem jakość HD na filmach x264 (kontener matroska) nawet nie mogę spojrzeć na obraz z DVD, nawet upscalowany przez tego Denona.
To najgorzej wydane pieniądze w moim życiu.
Nie wiem tylko czy jest sens pchania się w odtwarzacz HD DVD. Ostatnio szumnie w internecie, że to jednak BD wygrywa (i to znacząco) wojnę.
Poza tym tytułów z polskimi napisami jak na lekarstwo, a przy okazji kosztują prawie 2x co na Zachodzie. Złodziejscy dystrybutorzy i handlarze.
 

lipa_ml

New member
też zdecydowałem się chyba juz ostatecznie na projecte procinema HC mam tylko nadzieje ze za długo nie bedzie śmierdziec bo mnie zona z tym ekranem z domu wywali, a czy jak jest zwinięty w kasecie to też brzydko pachnie ? ze zwijanie tez czytalem ze sa problemy ale w sumie mam na tym oglądac to wole lepsza jakosc obrazu niz łatwe zwijanie kosztem gorszej jakosci ekranu .
 

tomek67

New member
lipa_ml napisał:
też zdecydowałem się chyba juz ostatecznie na projecte procinema HC mam tylko nadzieje ze za długo nie bedzie śmierdziec bo mnie zona z tym ekranem z domu wywali, a czy jak jest zwinięty w kasecie to też brzydko pachnie ? ze zwijanie tez czytalem ze sa problemy ale w sumie mam na tym oglądac to wole lepsza jakosc obrazu niz łatwe zwijanie kosztem gorszej jakosci ekranu .
Jak jest zwiniety to nie śmierdzi.
Tylko uprzedzam na początku ten zapach jest wręcz zabójczy.
Po prostu jakbyś pomalował np. drzwi olejną farbą (podobny zapach).
W niedziele filmy oglądałem przy cąły czas uchylonym oknie a i tak zapach był wyraźny.
Dobrze, że ta zima łagodna.
 

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Nie wiem tylko czy jest sens pchania się w odtwarzacz HD DVD. Ostatnio szumnie w internecie, że to jednak BD wygrywa (i to znacząco) wojnę.
Poza tym tytułów z polskimi napisami jak na lekarstwo, a przy okazji kosztują prawie 2x co na Zachodzie. Złodziejscy dystrybutorzy i handlarze.
Z tym złodziejstwem dystrybutorów to prawda (a potem narzekają na piractwo).
Ceny na amazon.com są zupełnie inne jak na europejskiej wersji tego serwisu.
Mam już dwa ulubione filmy na HD-DVD (oryginalne) tylko nie mam ciągle odtwarzacza. Niestety duża część filmów co mnie interesuje jest tylko na HD-DVD.
W sumie 600 zł to przeżyję nawet jak HD-DVD padnie w boju z Bluerayem.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Z tym złodziejstwem dystrybutorów to prawda (a potem narzekają na piractwo).
Ceny na amazon.com są zupełnie inne jak na europejskiej wersji tego serwisu.
Mam już dwa ulubione filmy na HD-DVD (oryginalne) tylko nie mam ciągle odtwarzacza. Niestety duża część filmów co mnie interesuje jest tylko na HD-DVD.
W sumie 600 zł to przeżyję nawet jak HD-DVD padnie w boju z Bluerayem.

Na pewno wojna formatów nie jest jeszcze rozstrzygnięta. W Europie HD DVD trzyma się mocno. A i rzeczywiście - kilka stówek to nie majątek.
Czy filmy HD sprowadzane z Australii mają polskie napisy? Z DVD tak często podobno bywało...
 
Do góry