Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Stelvio clear vision w K.a.u.b.e.r to powierzchnia referencyjna biała o 1.0 gain. Mamy wraz z Henrym dokładnie takie powierzchnie tylko inne obudowy... :)
W końcu ktoś to powiedział. No to wszystko jasne. A ja dalej szukałem referencyjnego. [emoji1787]
Dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Idąc dalej tropem ekranu idealnego to czy warto dołożyć do czegoś dodatkowo. Trigger, pilot, cichy mechanizm, malowanie pod kolor czy coś innego. Z czegoś żeście skorzystali? Sprawdziło się czy okazało się zbędne? Bo koszta dodatkowe nie małe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli to ma być elektryczny ekran to ja brałem:
- cichszy silnik niż w standardzie z dohamowaniem na końcach zwijania i rozwijania (w standardzie jest głośniejszy silnik bez cichego wyhamowania)
- napinacze( w standardzie brak)
- malowanie na czarny mat kasety, listwy obciążeniowej oraz uchwytów,(w standardzie jest srebna kaseta)
- sterowanie z pilota, bez pilota ściennego tak, że z ekranu wychodzi tylko kabel zasilający.(w standardzie jest pilot ścienny). Minus tego wszystkiego jest cena która jak sam zauważyłeś jest duża, ale wygoda kosztuje... :)
Mój pierwszy ekran kupowałem z dodatkami oraz drugi również bo one ułatwiają obsługę...wiec ja ze swojej strony polecam.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za wytłumaczenie. Z drugiej strony jak zdecyduję się już na nie budżetowy ekran (bo taki mi chodzi po głowie na początek) to coś dołożę do wyposażenia już w tym lepszym.W końcu to będzie zakup na parę lat. Ciężki temat. Jeszcze raz dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli to ma być elektryczny ekran to ja brałem:
- cichszy silnik niż w standardzie z dohamowaniem na końcach zwijania i rozwijania (w standardzie jest głośniejszy silnik bez cichego wyhamowania)
- napinacze( w standardzie brak)
- malowanie na czarny mat kasety, listwy obciążeniowej oraz uchwytów,(w standardzie jest srebna kaseta)
- sterowanie z pilota, bez pilota ściennego tak, że z ekranu wychodzi tylko kabel zasilający.(w standardzie jest pilot ścienny). Minus tego wszystkiego jest cena która jak sam zauważyłeś jest duża, ale wygoda kosztuje... :)
Mój pierwszy ekran kupowałem z dodatkami oraz drugi również bo one ułatwiają obsługę...wiec ja ze swojej strony polecam.

Moim zdaniem przy większych ekranach (rozmiar powyżej 100 cali) podstawą są napinacze. Reszta to już niuanse. Cichy silnik-fajny, ale dopłata prawie 1000 zł. Czarna kaseta - to ADEO i Ka.ub.er mają chyba w cenie. Sterowanie radiowe - to też można rozwiązać taniej jeśli Stelvio szukasz oszczędności - zewnętrzny zestaw do sterowania radiowego. Zamiast modułu wbudowanego w kasetę ekranu masz moduł przy gniazdku elektrycznym, więc w zasadzie to samo. Ja mam taki i sobie chwalę
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem przy większych ekranach (rozmiar powyżej 100 cali) podstawą są napinacze. Reszta to już niuanse. Cichy silnik-fajny, ale dopłata prawie 1000 zł. Czarna kaseta - to ADEO i Ka.ub.er mają chyba w cenie. Sterowanie radiowe - to też można rozwiązać taniej jeśli Stelvio szukasz oszczędności - zewnętrzny zestaw do sterowania radiowego. Zamiast modułu wbudowanego w kasetę ekranu masz moduł przy gniazdku elektrycznym, więc w zasadzie to samo. Ja mam taki i sobie chwalę
Dokładnie,
Nie dopłacałem do cichego silnika i nie odczuwam dyskomfortu, sterowanie radiowe nie wbudowane w kasetę ma sens jeśli ma się zabudowę sufitową.
Bipo nie ma więc w jego przypadku napęd ukryty w kasecie ma sens, czarna kaseta bez dopłaty jest w Adeo, K.auber dodatkowo płatna.
Jak Zochu napisał- napinacze to podstawa, a z resztą można żyć, lepiej dopłacić do porządnego uchwytu i lepszego projektora ;)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
U mnie nie będzie zabudowy sufitowej. Ekran przykręcony bezpośrednio do sufitu. Nie za bardzo kumam tego modułu do gniazdka ( jakaś konkretna nazwa/firma?). Czy wtedy zjeżdżający ekran można zatrzymać czy on sam decyduje? Czyli czy są dwa położenia czy w każdym momencie można zatrzymać? Pewnie to nie ma większego znaczenia. I chyba w trigger też nie ma co się bawić? Kolega wyżej wspominał że przez USB łączą. Ale ja się na tym nie znam. Wchodząc w taki towar nie chciał bym przepłacać ale również co jest warte to dołożyć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na instrukcję:
http://******************.eu/assets/uploads/Red_Label_manual_ver1.0_PL_8.pdf
w schemacie B kable wychodzące z kasety wpinasz do zasilania.
U mnie jest natomiast jest zewnętrzny moduł -takie "jajo" ( http://******************.eu/serie/seria/17/43/zdalne-sterowanie-rc-02 ) ukryte w zabudowie sufitowej, a kable z kasety wpinam do niego, jest tam gotowa wtyczka, następnie sparowanie z pilotem (http://******************.eu/serie/seria/17/63/pilot-slim ) i wszystko śmiga.
Masz tam ustawione krańcówki, czyli ekran rozwija i zwija się do końca, nic nie trzeba dodatkowo regulować/ ustawiać.

w miejsce kropek wpisz k auber bez spacji... albo naszego nadwrażliwego admina poproś o usunięcie tej marki z blokowanych... nie wiedzieć czemu...
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jak wrócę do domu to sprawdzę to sobie.
Z ka.uberkiem forum się nie lubi. I z pewnymi nazwiskami. Dla nas to śmieszne, a dla nich sprawa życia i śmierci.[emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie za bardzo kumam tego modułu do gniazdka ( jakaś konkretna nazwa/firma?). Czy wtedy zjeżdżający ekran można zatrzymać czy on sam decyduje? Czyli czy są dwa położenia czy w każdym momencie można zatrzymać? Pewnie to nie ma większego znaczenia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Niczym nie różni się od sterowania wbudowanego w ekran. Pierwszy lepszy przykład z netu:

https://e-tablice.com/pl/p/System-sterowania-pilotem-na-fale-radiowe/2245

Z Ekranu masz 4 przewody wyprowadzone: przewód PE (uziemiający), N (neutralny), Faza 1 i Faza 2.
Po podaniu napięcia na przewody fazowe ekran będzie się zwijał albo rozwijał.
Moduł który Ci wkleiłem ma 4 styki/przewody połączeniowe, podpinasz do nich przewody wychodzące z ekranu, podłączasz moduł do gniazda elektrycznego i masz sterowanie radiowe. Cała filozofia :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wielkie dzięki chłopaki za wszystkie podpowiedzi. [emoji106]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Miejsce na ekran jest ograniczone. Teraz pytanie. Z napinaczami można wybrać około 95". Ale bez napinaczy może nawet 110". Czy warto czy to jeszcze bezpieczne? Powiedzmy że chodzi o renomowane firmy. Ceny około 2/2,5tyś.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

P-U-M-A

New member
Panowie może ktoś ma do sprzedania jakiś ekran 130" elektryczny dobrej jakości bo planuję przesiadkę na większy to chętnie odkupię.
 
Do góry