Sanyo z5 problem

Alek08

New member
Witam od wczoraj jestem posiadaczem sanyo z5-ki... i wystpil problem...
dvd cambridge dobre wyjscie component kabel za 200 zl wiec dobry a przy ogladaniu dvd kolor ciemo czerwony tylko i wylacznie jest jakby zlozony z bardzo zauwazalny pixeli nie ma przejscia jak w innych kolorach prosze o pomoc... (obraz puszczony na stary ekran.)
ps do poniedzialku musze sie zdecydowac czy matt white lub high contrast projecta procinema doradzcie
 

mirzaw

New member
Pytanie może nie na miejscu... ale może źle podłączyłeś kabelki?
A może w ustawieniach sanyo należy zmienić rodzaj sygnału na tym wejściu - rgb, component itp? U mnie w SOny tak jest. Jak zmienie to mam obraz albo go nie mam. A jak kabelki źle to też możesz mieć obraz w niepodpowiednich barwach - brak jednej składowej.
 

Alek08

New member
wszystko podlaczone ok na 100 % bo kolory sie zgadzaja tylko sa jakies dziwnie wielkie piksele, ogladalem dzis inny film bylo o wiele lepiej
Jak z tym ekranem doradzicie cos ??? i czy da sie jakos zwiekszyc il pikseli (moze glupie pytanie :) ) w moim dvd dorzucic skaler w jakis sposob nowy soft lub cos podobnego ??? za dvd ( cambridge audio 77)dalem 750 zl wiec niehcce zmieniac jeszcze:???:
 

mirzaw

New member
A czy ten Twój Cambridge posiada PS?
Co do ekranu - to on w najmniejszym wstopniu wpływa na pikselozę jaką masz u siebie.
A sprawdzałeś może jaki jest obraz po compozycie?
Jeśli jest lepszy lub podobny, to pewnie masz coś z obróbką sygnału albo w DVD albo w projektorze.
 

Galczych

New member
Alek08 napisał:
Tak ma ps, i jak ? da sie dorzucic skaler lub zmienic soft bo niechce wykorzystywac swojego projektora na polowe jego mozliwosci...

W niektorych odtwarzaczach trzeba wlaczyc progresiv scan w menu, (i potem wył i właczyc zasilanie- to juz zaslyszane) - najlepiej to pozycz od kogos dvd player innej firmy i porownaj.
Zawsze mozesz podlaczyc na krotkim jakims innym componencie i zobaczyc czy nie odbiera (np taki 20zl z allegro, a moze jakis w domu posiadasz) lepiej.
u mnie roznica pomiedzy odbiorem przy palaczeniu HDMI i component jest malorozpoznawalna - sprawdzalem na N-ce - DVD mam bez HDMI.

Natomiast najwiekszy wplyw na jakosc obrazu z DVD ma samo wydanie plyty - i tu monolithy wygladaja gozej niz tvp1, a np sony zazwyczaj odbieraja super (ostatnio ogladalem film Zamachowiec i naprawde byla wysoka jakosc odbioru)
 

techno-media

New member
Mam Sanyo PLV-Z5 i odtwarzacz Wiwa podłączony po componencie i ustawiony na 720p i wszystko działa ok. Zależy od jakości filmu. Jeśli jest to słabej jakości divx to widać artefakty i pikselozę.

Pozdrawiam
 
Do góry