Panasonic PT-AX100 czy Epson EMP-TW700

DeNavarro

New member
Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem projektora do kina domowego, czyli z przeznaczeniem oglądania filmów w zacienionym pomieszczeniu.
Poszukiwałem sprzętu do ok. 5 tys., więc odpadły raczej konstrukcje DLP.
Po przeszukaniu sieci, przeczytaniu testów na placu boju pozostały 2 urządzenia: Epson EMP-TW700 i Panasonic PT-AX100E. Obecnie bardzo potaniały, więc chyba zaraz będą następcy.
Może ktoś testował te dwa projektory lub widział je w akcji i potrafi podpowiedzieć, który wybrać lub zna ich ew. słabe i dobre strony?
Projektor będzie wykorzystywany w raczej ciemnym pokoju, ekran ok. 4 metry od urządzenia.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Witaj, z tym typem Panasonica to daj sobie spokój, ten model wyjątkowo japońcom się nie udał, informacje te mam bezpośrednio od jednego z redaktorów poczytnego miesięcznika zajmującego się testowaniem projektorów... Pozdrawiam
 

DeNavarro

New member
To dziwne, bo większość testów i opinii użytkowników jest bardzo pozytywna.
Wolałbym więc bardziej pomocy osób, które osobiście miały doczynienia z tymi urządzeniami niż takie informacje z "zasłyszenia"...
 

Deimos

Banned
Kolego pisk, a co to za porównanie projektor za 1200 euro i za prawie 4000 euro? Przecież chodziło o Panasa 100 a nie 1000! Przy Panasie 1000 Epson 700 to nieporozumienie, inna klasa! Epson wytwarzany w fabryce w Chinach, a Panasonic 1000 to oryginalny japończyk i do tego full HD!!!
Kolego DeNavarro jeżeli nie wierzysz redaktorowi który przetestował ok. 400 projektorów, to najlepiej idź do sklepu i sam dokonaj wyboru. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz daj znać na priv podam Ci kontakt do specjalisty od projektorów.
Nie wiem co Ci poleci bo ja je tylko oglądam.
 

DeNavarro

New member
Deimos napisał:
Kolego pisk, a co to za porównanie projektor za 1200 euro i za prawie 4000 euro? Przecież chodziło o Panasa 100 a nie 1000! Przy Panasie 1000 Epson 700 to nieporozumienie, inna klasa! Epson wytwarzany w fabryce w Chinach, a Panasonic 1000 to oryginalny japończyk i do tego full HD!!!
Kolego DeNavarro jeżeli nie wierzysz redaktorowi który przetestował ok. 400 projektorów, to najlepiej idź do sklepu i sam dokonaj wyboru. Pozdrawiam

Po pierwsze - w linku od piska są porównania różnych projektorów epsona i panasonica, wystarczy trochę chęci, by kliknąć i wybrać interesujące nas urządzenie a nie od razu krytykować - dzięki pisk:) .

Po drugie - jak ta opinia redaktora ma się do 11 opinii renomowanych fachowych pism z wymagającego rynku niemieckiego? Proszę bardzo - wyniki testów w linku:
http://www.testeo.pl/testy-produktow/panasonic-pt-ax100-393277.html

Pewnie, że sam pójdę przestestować ale liczyłem, że ktoś już porównywał osobiście te urządzenia przede mną.
 

Deimos

Banned
No ale w testach co podałeś są też opinie typu dobry, zadawalający i jeżeli to Cie satysfakcjonuje to kupuj, tylko, że Panas 100 ma bardzo nieudaną optyke... Pozdrawiam
Ja też kiedyś wierzyłem w testy zagranicznych czasopism, ale po tym jak "fachowcy" z HI-FI-Choice dali plame przy teście Optomy HD81 (wychwalając ją pod niebiosa- o mało jej nie kupiłem) dałem sobie spokój z takimi "specjalistami"...
P.s pisk: ja jestem bardzo wyluzowany - stres i nieświadomość to ma kupujący projektor:grin:
A jak sobie pomyśle o nowym projektorze full HD, który niedługo u mnie zagości na stałe - to mój luz już sięga szczytu. Pozdrawiam:grin:
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
@Deimos:
Wyluzuj, chłopie :)

@DeNavarro:
Stałem przed takim samym wyborem (był jeszcze Hitachi i Sanyo). Ale muszę się przyznać, że nie porównywałem ich własnoocznie.
Wybór Epsona w moim przypadku, to przede wszystkim
- szeroki zakres lens shiftu (dość ograniczone warunki montażu).
- możliwość wyświetlenia obrazu o podstawie < 200cm z ponad 6 m.
- gwarancja na lampę.
- duży kontrast i jasność (sport oglądany w dzień przy ograniczonym zaciemnieniu).


I to wszystko przeważyło o wyborze Epsona.
 

DeNavarro

New member
pisk napisał:
I to wszystko przeważyło o wyborze Epsona.

Masz w/w model epsona czy inny?
Mnie też kusi 3 letnia gwarancja epsona na sprzęt i na lampę. Niestety na stronie, którą podałeś w linku nie podobają mi się bardziej widoczne piksele niż w panasonicu. Cena jest bardzo zbliżona i to utrudnia wybór.
 

pisk

New member
Tak, jak wcześniej napisałem, nie porównywałem go z innymi projektorami, więc nie mam się do czego odnieść. Więc będą to wrażenia subiektywne.

Co do głośności - w trybie ekono jest w miarę OK. Słychać go, ale nie przeszkadza w oglądaniu. Natomiast w trybie normal jest już dość głośno.
Ale w większości przypadków tryb ekonomiczy wystarcza.

HDMI - najlepsze źródło obrazu (porównywałem z componentem). Pomimo kabla 15m bez problemu wyświetla 1080i. Mimo, iż w instrukcji tego nie napisali, wydaje się, że potrafi obsłużyć sygnał 1080p. Podejrzewam, że z winy kabla wyświetlony w tej rozdzielczości obraz był zabarwiony na różowo i był mocno zakłócony.
Podobno pamięta indywidualne parametry każdego urządzenia które było podłączone do projektora.

Wady
- Trzeszczący plastik - podczas studzenia, czasami potrafi zatrzeszczeć obudowa projektora. Podczas nagrzewania nie zauważyłem takiego faktu.
- W neutralnym ustawieniu lens shiftu, na osi optycznej jest środek wyświetlanego obrazu, co w niektórych przypadkach może ograniczać możliwość instalacji.
- zauważalna aberracja, zwłaszcza na planszy testowej :)
 

wojti12

New member
witajcie
pierwszy raz na forum
ja wlasnie tez stoje przed wyborem projektora.
wyberam pomiedzy AX100,TW700 i Optoma HD70 - najblizej mi do Panasa.
ale oczywiscie sie zastanawiam

wlasnei wszedl do sprzedazy AX200!!! - kosztuje rowno 5tys
tylko nie moge znalezc nic co go rozni od ax100
macie jakies info

DeNavarro - co w koncy kupiles czy jeszcze w wybierasz?
 

Galczych

New member
Od kwietnia jestem uzytkownikiem panasonica pt-ax-100 - wyswiecilem ok 500h.
I powiem na poczatku - nie kupuj !!!!!!.
Zawsze chwalilem te marke i bylem zadowolony z jej kilku sprzetow, ale z tego jestem bardzo niezadowolony.
Glowne wady.
-obraz pojasnia sie i pociemnia co chwila w trybie econo (nieraz 30 razy na film , nieraz tylko 2 razy). naprawde wk....a.
-projektor dosc glosny w trybie standard - tryb econo do ktorego jestem zmuszony j.w.
-niektóre sceny sa wyswietlane z biala poswiata - generalnie film odbiera dobrze a na niektorych scenach jest taki wyblakly obraz
- tylko jedno HDMI
- tryb living room jest prawie bezurzyteczny (do filmow wcale - do meczy prawie wcale) poprostu na ladny odbior trzeba miec ciemno i juz.
- poczytaj na projectorcentral.com jakie ludzie maja problemy z tym modelem, jak nie pada matryca to znowu jakis tam regulator mocy lampy lub sama lampa np po 700h. jest gosc co juz 2 razy wymienial.
- slaba trojwymiarowosc obrazu - obraz jest niby ostry ale taki plaski - pomimo ze kolory sa prawie idealne to brak mu naturalnosci kinowej( mnie np na tym zalezalo).
radzil bym kupic np sanyo z5. Jak sie przesiadziesz z tv to bedzie ok, ale jak bys porownal jednoczesnie z innym to sam sie przekonasz.
- cos w nim nieraz pyknie podczas ogladania filmu
- slaby lens shift w pionie, Nie moge na odpowiedniej wysokosci wyswietlic obrazu przy wysokosci sufitu 2,8, a projektora 2,5 - jest on przygotowany bardziej do montazu na tylnej polce - wtedy zakres lens shiftu jest ok, ale i tak duzo gorzej niz w sanyo.
sprawdz tez koniecznie konkurencje.
 

Galczych

New member
Glowne roznice pomiedzu 100 a 200 panasa to:
- Dodano drugie wejscie hdmi
- dodano tryb gaming mode - ponoc szybciej procesor przelicza klatki
- zwiekszono szybkosc dynamic iris i przeslony
- poprawiono algorytm skalowania filmow podawanych jako 1080p do 720p
- poprawiono proces obrobki obrazu - i taki tam marketingowy belkot - trzeba by porownac w praktyce jednoczesnie

jest to opisane na projectorcentral.com
 

DeNavarro

New member
Już się zdecydowałem. Dziś po porównaniach wybrałem sanyo z-5. Ciekawe, że wcale go nie brałem pod uwagę...
Subiektywne odczucia po prezentacji setki i z-5:
-regulacja lens shift w panasonicu jest minimalna, praktycznie uniemożliwia montaż w wysokim pokoju przy suficie, chyba, że chcemy zadzierać głowy do góry a w sanyo- olbrzymie możliwości regulacji.
-głośność panasonica jest większa niż sanyo
-brak osłony obiektywu w panasie, w sanyo automatyczna,
-obraz mnie się bardziej podobał w panasonicu, nawet z bliska prawie nie było widać pikseli, bardziej płynnie przechodzą jedne w drugie odcienie tego samego koloru, widać to było np. na zdjęciach nieba czy wody.Ale po zastanowieniu - z 4 metrów na obu nie było widać pikseli a kto normalny będzie podchodził na 1,5 metra by sprawdzać czy są?
-Kolory bardzej naturalne były jednak w sanyo.
-no i koszty: różnica w cenie ok 500 zł (sanyo droższy) ale za to mamy 3 letnią gwarancję na lampę i później ją o ok. 300-400 zł tańszą. sprzedawca powiedział też, że na 100 sprzedanych z-5 nie było żadnej reklamacji a w panasie się zdarzają.

Nie jestem fachowcem ale uznałem, że obraz generalnie jest baaardzo zbliżony(te same matryce epsona) i kierowałem się względami "obocznymi".
Tak czy owak mam już sanyo, elektryczny ekranik i uchwyt do sufitu. Tylko montaż będzie za jakieś kilka tygodni, bo dom się remontuje...:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry