Jaki projektor do 13,5 tyś??

wacek07

New member
Mam zamiar kupić projektor+ekran projekcyjny do 13,5 tyś zł,
ekran projekcyjny który zamierzam kupić ma 240x180 cm.
Ekran będzie zawieszony na ścianie
Odległość z jakiej zamierzam oglądać to 4m.
Projektor MUSI mieć 1920x1080p!!!
Projektora będe używał do oglądania filmów Blu-Ray oraz DVD.
Teraz mam na oku dwa odtwarzacze-Mitsubishi Hc6000 oraz Sony Vpl-Vw50!!! Pomożcie mi w wyborze odpowiedniego projektora
 

Deimos

Banned
Witaj z projektorem Sony, to daj sobie spokój (zero gwarancji na lampe).
Znakomity obraz masz z Panasonica PT-AE1000 - test w magazynie pażdziernikowym "kino domowe". A jeżeli z miesiąc zaczekasz to ma wejść do sprzedaży Panasonic PT-AE 2000, Epson TW-2000 i mój faworyt JVC DLA-HD100, ale ten ostatni ok.19000tys. Odradzam Ci Optome HD81 pomimo, że prywatny import oferuje ją za 11000pln, a nasi rodzimi cwanaicy za 19000pln!;) (mało spójny obraz)... Najlepsze warunki gwarancji ma Epson TW1000 i spokojnie zmieścisz się w podanej kwocie, ale obraz nie jest tak spójny jak w Panasonicu PT-AE1000...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

angelos

New member
W tej cenie jak ma byc full hd to stawiałbym na tego Epsona. Super gwarancja i super jakosc. Niektórzy twierdzą ze to najlepszy full hd lcd, ale to wiadomo ile osób tyle zdań. Jak rozważasz DLP to zobacz czy nie skusiłbyś się na projektor sim2 d10. To legendarna firma, tyle że to 720p. Jak ma byc 1080p DLP to Optoma HD80.
A tak najlepiej to oczywiscie samemu zobaczyc i ocenic. Pojezdzic i poogladac, bo na papierze to kazdy projektor ladnie wyglada :)
 

wacek07

New member
Bardzo dziękuje za Wasze rady!!!
W obecnej chwili wacham się między Epsonem TW-1000 a
Mitsubishi HC-5000 lub HC-6000.Moglibyście powiedzieć coś o tych modelach,czy lepiej zainwestować w projektor DLP czy LCD oraz dobry ekran projekcyjny o wymiarach 240x180 cm(możliwie jak najtańszy aby zmieścić się w podanej sumie)???
Ważne jest,aby projektor dobrze wyświetlał sygnał 1080p z Blu Raya.
 

Deimos

Banned
O wiele lepszy obraz od Epsona 1000 ma Panasonic PT-AE 1000.
Napisz do testera magazynu kino domowe (Juliusza Kornaszewskiego - przetestował ok. 400 projektorów i napisał - najlepszy obraz jaki widziałem (w tym przedziale cenowym) w testowanych projektorach to był właśnie z Panasonica 1000), Epson ma mniej spójny obraz... Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

angelos

New member
Widziałem 3 proejktory o których rozmawiamy Mitsu HC5000, Epsona tw1000 i Panasa AE1000. Mi osobiscie Panas nie przypadl do gustu za bardzo cukierkowy, za malo ostry i nieco płaski w przekazie. Wole bardziej wyrazisty i ostrzejszy obraz typu DLP. Od panasa wyzej postawilbym tego Epsona, pod kazdym wzgledem obrazu byl moim zdaniem lepszy. Nie sugeruje sie zdaniem innych czy gazety, tylko mowie co sam widzialem. Ale kazdy ma swoje preferencje i byc moze Panas bardziej bedzie sie podobal innej osobie.
 
Do góry