SONY Projektor BRAVIA VPL-AW10?!

marcinpsx3

New member
Witam :)

Przymierzam się do zakupu projektora, ale od początku...

Z czym go będę używał więc:
- PlayStation 3
- może czasami PC jakiś serial w HD
Żadna kablówka, SD, n-ka itp. Filmy, Trailery, Gry z PS3

Dysponuje pokojem 4x4,5m
Wolną ścianę mam 2,5m jak obliczyłem projektor musi mi dac obraz 110" (80" czy 50" odpada)

Brałem pod uwagę modele:

EPSON EMP-TW680
Epson EMP-TW700
PANASONIC PT-AX100
Sanyo PLV-Z5 HD

Ale dziś wpadłem na model Sony VPL-AW10 :) opis:
* Zgodny z formatem Full HD 1080p projektor BRAVIA do kina domowego – zapierająca dech jakość reprodukowanego sygnału High Definition
* Jasność 1300 ANSI lumenów zapewniana przez lampę UHP o mocy 165 W
* Obiektyw ARC-F (All Range Crisp Focus) z regulacją powiększenia (1,6x)
* Cyfrowe wejście HDMI do podłączania źródeł sygnału High Definition, takich jak odtwarzacz Blu-ray Disc
* System 24p True Cinema – wierna reprodukcja obrazu kinowego
* System RCP (Real Colour Processing) – korygowanie poszczególnych kolorów zgodnie z własnymi upodobaniami
* Bardzo cicha praca wentylatora (20 dB)
* Podświetlany pilot – wygoda obsługi w ciemnych pomieszczeniach
* Możliwość montażu pod sufitem przy użyciu oferowanego oddzielnie uchwytu PSS-H10 lub PSS-610
* Źródło światła: lampa LMP-H160. Zaleca się wymianę lampy po 3000 godzin pracy

Dla ekranu o przekątnej 120 cali (m) odległość: 3,6 – 5,8m

No i ta cena 1500zł prawie mniej od tamtych tzn dostępny od 2999zł :confused:

Który projektor wybrać? gdzie znajdę test tego sonego? ile lampa kosztuje do niego, i czy by była droższa od innych producentów? Czy ten sony będzie miał gorszy obraz od epsona? czy sanyo? Ktoś go ma, co możecie o nim powiedziec?

Ja chce aby:

1. Nie było w miarę pixelozy
2. 110" z 4m
3. Tylko do grania
4. Żywotność lampy i jej cena
5. musi być 720p

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

markkyy26

New member
No rzeczywiście ciekawa pozycja...:) Sony za 3000PLN i to 3LCD:)
Ja też szukam projektorka, ale bardziej do zastosowań filmowych.Ale akurat wymagania mam pdobne ( 720p itd itp :)). Chociaz szczerze mówiąc czuje gdzieś tu jakąś pułapke, bo jak się orientuję to wyroby Sony do tanich nie należą. Na jakiejś stronce wyczytałem że on nie posiada funkcji lens shift ( tzn mozna tylko korygowac obraz o 50% w pionie, natomiast w poziomie jest to niewykonalne (to info postaram się jeszcze w jakis sposób potwierdzić). Podejrzewam że może byc więcej takich "krzaczków" :( Ja na razie obstaje przy Epsonie TW-680. ( TW-700 wg róznych kalkulatorów rzuca z bliska obraz o mniejszej przekątnej ), ewentualnie Sanyo PLV-Z5 ( jednak droższy od Epsona TW-680 o ok. 1000zł. Został jeszcze Benq W500, ( cena rynowa ok. 3500 PLN ) ale ta firma jakaś taka "średnia ;).
Wracając do Sony'ego, trzeba będzie niestety jeszcze troche po sieci szukac bo chyba to jakaś nowośc:)
 

scott

New member
marcinpsx3 napisał:
projektor musi mi dac obraz 110"

PANASONIC PT-AX100
Sanyo PLV-Z5 HD

Ale dziś wpadłem na model Sony VPL-AW10 :) opis:
* Zgodny z formatem Full HD 1080p projektor BRAVIA do kina domowego – zapierająca dech jakość reprodukowanego sygnału High Definition
* Jasność 1300 ANSI lumenów zapewniana przez lampę UHP o mocy 165 W

bardzo chcielibyśmy wszyscy, żeby projektor dawał tyle światła z takiej lampy ;), ten marketing... ;)

1. Nie było w miarę pixelozy
2. 110" z 4m
3. Tylko do grania
4. Żywotność lampy i jej cena
5. musi być 720p

1. AX100
2. AX100
3. zakładając, że nie będziesz tego robił po ciemku - Panasonic (2x jaśniejszy)
4. po 1000 godzin każda lampa daje połowę światła, w Krakowie można regenerować za jakieś 250 zł każdą lampę.
5. a nie lepiej 1080? 720p jest teraz w zasadzie na wyprzedaży, stąd niskie ceny. AX100, który zostanie w krótce zastąpiony nowym modelem, jest do wzięcia za 3800.

zapomniałeś:

6. ostrość - tu wygrywa Sanyo, Panasonic daje obraz bardzo miękki, jednak dzięki temu z odległości pół metra nie widać struktury pikseli.
Wszystkie pozostałe (na czele z Sony) nie nadają się do oglądania z odległości bliższej niż 1,5 szerokości ekranu
czyli:
110" -> 244 cm szerokości obrazu -> 370 cm minimalna odległość bez siatki (Screen Door Effect)

Sanyo ma jeszcze jedną przydatną cechę - automatycznie zasuwaną osłonę obiektywu - zero kurzu, plus można od zewnątrz wyczyścić matryce LCD przez specjalnie do tego celu zaprojektowane miejsca - nie musisz odsyłać do serwisu jakby coś się stało.

7. ogólna jasność - 110" dostaniesz z Panasonica przy niezbyt szczelnie zasłoniętych oknach (nawet więcej) i przy jasnym wykończeniu pokoju, przy pozostałych trzeba raczej myśleć o obrazie do 90" i pełnej kontroli nad światłem + ciemna wykładzina, ściany itp. zaświeć w pokoju np. halogen 100W skierowany na białą ścianę, zrozumiesz, o co biega.
 

tomek67

New member
Ściągnąłem instrukcję do Aw15-Aw-15.
Ten AW10 nie ma lens-shiftu. Ma mniejszy kontrast.
Najbardziej to się wystraszyłem bo z tej instrukcji wynika jakby on nie miał oddzielnej regulacji kolorów składowych RGB. (AW15 ma to na 100%)
Jeśli kupiłeś tego AW10 to daj znać jak się sprawuje i czy można regulować oddzielnie kolory.
Też się przymierzam do jakiegoś projektorka w tym przedziale cenowym.
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
I jak z tym projektorem? Też myśle nad takim zakupem. Tak samo jak marcinpsx3. Do PS3 poprostu. Zastanawiam się nad Sony VPL-AW10. Ale czy na pewno ma HD Ready? Zazwyczaj producenci wszędzie sobie ten znaczek przyczepiają. A tutaj na stronie Sony nie ma owego. Moze poprostu nie spełniali jakiś wymagań i projektor nie jest w 720p nawet? Jest jeszcze Epson. W zależności od portfela polecałbym w takiej kolejności:
1. Epson EMP-TW700
2. Sony VPL-AW15
3. Epson EMP-TW680
4. Sony VPL-AW10

Oczywiście sam nie jestem w 100% pewien do moich wniosków. Mało ludzi wypowiada się na temat projektorów. Widocznie nie są zbytnio popularne. Dlatego prosiłbym kogoś, kto posiada jeden z powyższych projektorów o opinie. Z góry dziękuje.
 

Deimos

Banned
Zanim ktokolwiek pomyśli o projektorze Sony, to proponuje napisać zapytanie do Sony-Polska: ile gwarancji daje na lampe?
Odpowiedź wybije każdemu z głowy tą marke raz na zawsze...
 

tetsuko

Banned
Projektory z Japonii!!!

Witam,
Właśnie wyskoczył mi się niespodziewany wyjazd do Japonii. Wyjazd 30 grudnia, przyjazd 9 stycznia 2008 roku. Projektory są tam nawet 50% tańsze!!!! (odnośnie cen na allegro)

Jeśli ktoś chciałby coś zamówić to proszę o szybki kontakt!!!!!

W odpowiedzi na wcześniejsze zapytania:
Napięcie urządzeń dostosowane do Polskich warunków.
Wtyczka jest inna, ale przyjściówki kupiłem już wcześniej po kilkanaście złotych.

Jeszcze nie wiem czy jest międzynarodowa gwarancja(sporo produktów ją ma) ale mam nadzieję już niedługo zamieszkać w Japonii tak więc w razie niespodziewanych awarii mógłbym służyć pomocą...



Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!
Marcin
 

witekkedziora

New member
ja np.kupiłem sony bravia aw15 jest jak dla mnie super zakup za 3.5tys.w niemczech ,
analizowałem przez miesiąc jaki kupić i rozumiem cię .
plusy dizayn ,jasnosc,kontrast,jest bardzo cichy oglądam go od 20 dni ale dla mnie bomba już niechcę chodzic do kina . Zal mam tylko do siebie ze takiego zakupu nie dokonałem conajmniej rok dwa lata wstecz .analizowałem aw10 ale wolałem dodać i kupić lepszy model bardziej funkcjonalny.Najgorszą rzeczą ze nie można go nigdzie obejrzeć , nikt w polsce go nie testował, pozostała mi tylko wiara w marke SONY i opisy.Czysty japoniec :grin: .Łatwa kalibracja tak mi przynajmniej się wydaje bo może oczymś nie wiem .Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony ,a dodam ze jest bardzo analityczny jak cos jest dobrze nagrane to100%satysfakcji no i jak dotąt nie wiem co to piksalizacja niczego takiego nie stwierdzam a ogladam zwykłe DVD na componencie
jezeli bede mógł coś bardziej podpowiedziec to sie odezwe:krol:
 

bugas

New member
sony aw10

Witam jakis czas temu zakupilem sony AW 10 jest to moja pierwsza w zyciu zabawka typu projektor i efekt jest naprwde powalajacy. Pisze do was bo moze ktos zna odp na moje pyt. Moj problem polega na tym ze owy projektor czasem wyswietla obraz w kolorze zoltym musze go wylaczyc i wlaczyc ponownie zeby wszytko bylo ok co mnie ciut irytuje i nie wiem czy to nie jest przypadkiem wada? Choc bardzo zadko sie to robi... Druga rzecz ktora mnie boli to to ze projektor ma 3 opcje wyswietlania obrazu po podlaczeniu do komputera : full 1 , full 2 i zoom do jakiegos czasu w full 1 obraz byl wyswietlany w panoramie co bylo normale ale od wczoraj nie wiem z jakiej przyczyny nagle w full 1 obraz stal sie kwadratowy czyli chyba 4:3 i za cholerke nie da sie tego zmienic... moze ktos sie juz styknal z takim czyms. Dzieki z gory za odp...
 

tomek67

New member
bugas napisał:
Witam jakis czas temu zakupilem sony AW 10 jest to moja pierwsza w zyciu zabawka typu projektor i efekt jest naprwde powalajacy. Pisze do was bo moze ktos zna odp na moje pyt. Moj problem polega na tym ze owy projektor czasem wyswietla obraz w kolorze zoltym musze go wylaczyc i wlaczyc ponownie zeby wszytko bylo ok co mnie ciut irytuje i nie wiem czy to nie jest przypadkiem wada?
Wygląda to na wadę fabryczną. Reklamuj u sprzedawcy.
 

witekkedziora

New member
bugas napisał:
Witam jakis czas temu zakupilem sony AW 10 jest to moja pierwsza w zyciu zabawka typu projektor i efekt jest naprwde powalajacy. Pisze do was bo moze ktos zna odp na moje pyt. Moj problem polega na tym ze owy projektor czasem wyswietla obraz w kolorze zoltym musze go wylaczyc i wlaczyc ponownie zeby wszytko bylo ok co mnie ciut irytuje i nie wiem czy to nie jest przypadkiem wada?
witam ja mam 15 sony i zadna taka sytuacja jak dotąt nie miała u mnie miejsca a mam go 4miechy równiez zmiana obrau na full czy 4.3 jest porawna ,moim zdaniem jakas wada-reklamuj.Nachodzi mnie mysl czy kable czegos nie zniekształcają musisz miec jakis pozyczony i spóbowac go podłączyc ale to taka dygresja (moze się myle?).
Mój projektor tez jest pierwszym nawet niemiałem mozliwosci porównać z innym dla mnie bomba,jak poda się dobre dvd lub Hd to jest zaje ..fajne.
 

bugas

New member
sony aw10

Dzieki za odp... ehh nie straszcie mnie ze to wada :( no ale musze podjac jakas decyzje ... oddac albo wybadac jeszcze sytuacje ... tak czy siak dzieki za odp
 

lobo77

Member
sony

Mówisz ,że obraz żołty to jeszcze nic ja mam epsona tw680 i nie wiedziec z jakiej przyczyny przez pewien czas obraz robił mi sie zielono fioletowy potem to przeszło prawdopodobnie cos dvd szwankuje miałem je zawieżc do naprawy ale objawy ustąpiły i tak zwlekam z tą naprawą ktos mi poradził żeby przełączyć w menu dvd na (chyba to taka funkcja nie wiem) progresiv scan czy jakos tak ale ja takiego czegoś w swoim juz wiekowym sprzecie niestety nie mam
 
Do góry