Zabudowa Projektora na Suficie

majkelku

New member
Witam wszystkich !
Bedę wykańczał nowe mieszkanie i chciałem schować jakoś projektor w suficie.
Może ktoś z Was ma to jakoś sprytnie i dyskretnie zrobione ?
Pozdrawiam
 

Slots123

New member
Kupilem ucwyt na allegro juz kilkanascie miesiecy temu i jestem zadowolony. Jest solidnie wykonany i ma duzy zakres regulacji - mysle ze pasuje do wiekszosci projektorow....
 

mkropa

New member
Po pierwsze to witam wszystkich
Jestem właśnie w trakcie remontu opkoju, w którym bedzie projektor

Przedstawie tu moje rozwiązanie:
do sufitu przymocowana jest pułka na której stanie projektor - jest ona na tyle duża, że powinien sie zmieścicniejeden model...(około 20 cm wysokości , 50 cm szerokości i 50 cm głębokości)

wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku


czy przy okazji możecie mi poradzić , czy dorabiać boczne otwory wentylacyjne, czy na tyle duży "otwarty" przód tej pułki (tył jest zamknięty) wystarczy do prawidłowego chłodzenia projektora ??


Pozdrawiam
Michał
 

Attachments

  • pulka-na-projektor.JPG
    pulka-na-projektor.JPG
    7,7 KB · Wyś: 7199

Brzozak

New member
Slots 123 - Czy mógłbyś mi podesłać linka do Twojego lub podobnego uchwytu?

mkropa - Też tak kombinowałem, ale jeśli chcesz postawić projektor na półce pod sufitem to musisz sprawdzić jaki ma on zakres lens shiftu w pionie - to nie moje spostrzeżenie, ale to prawda. ;)
 

mkropa

New member
Brzozak napisał:
mkropa - Też tak kombinowałem, ale jeśli chcesz postawić projektor na półce pod sufitem to musisz sprawdzić jaki ma on zakres lens shiftu w pionie - to nie moje spostrzeżenie, ale to prawda. ;)

Myślę o W500 albo TW680
Ekran 3,5 m od półki (mam nadzieje na obraz 100")

jeżeli nie da rady stojąc poziomo to lekko go pochyle do przodu.... chyba dadzą radę....:roll:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
mkropa napisał:
Myślę o W500 albo TW680
Ekran 3,5 m od półki (mam nadzieje na obraz 100")

jeżeli nie da rady stojąc poziomo to lekko go pochyle do przodu.... chyba dadzą radę....:roll:

Jak pochylisz projektor, to uzyskasz obraz o kształcie trapezu, a nie prostokąta. W niewielkim stopnie można to ustawić w opcjach projektora (powinien posiadać) poprzez "korekcję trapezową", ale ABSOLUTNIE unikałbym tego typu rozwiązań.
Lepiej poważnie się zastanów, przed decyzją o zakupie.
 

mkropa

New member
Meloman69 napisał:
Jak pochylisz projektor, to uzyskasz obraz o kształcie trapezu, a nie prostokąta. W niewielkim stopnie można to ustawić w opcjach projektora (powinien posiadać) poprzez "korekcję trapezową", ale ABSOLUTNIE unikałbym tego typu rozwiązań.
Lepiej poważnie się zastanów, przed decyzją o zakupie.

Właśnie się poważnie zastanawiam.....
Nie chciałbym regulować cyfrowo trapezu - tylko lens shift'em

Oglądałem symulator pomieszczenia na stronie SANYO i dla modelu PLV-Z5 spokojnie lens shift dawał radę z pułki pod sufitem
nie wiem jak to bedzie z W500 ani z TW680

zanim jednak którykolwiek kupie to chcę je zobaczyc na żywo..... zakup i tak dopiero w marcu (nie wiem czy nawet z tej okazji nie przejade sie do stolicy - bo nie wiem gdzie w Łodzi można projektory obejrzeć "na żywo"....
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Zapoznaj się z ofertą niemieckiej firrmy Vogels. Robią ciekawe uchwyy i akcesoria. Niestety są (chyba) dość drodzy.
Sam używam - ładnie wygladają i są praktyczne.
 

Buti

New member
Uchwyt projektora do ściany.

Witam.
Wiem, że temat dotyczy zabudowy projektora na suficie ale nie chcę otwierać nowego tematu o uchwytach projektora i dlatego zdecydowałem sie umieścić tutaj fotkę mojego uchwytu na ścianę, wykonanego przy użyciu uchwytu na telewizor lcd. Uchwyt mojego projektu szczególnie polecam do montażu projektora DLP gdyż umożliwia pozycjonowanie wyświetlanego obrazu w pionie, poziomie oraz obrót projektora.

[img=http://img87.imageshack.us/img87/9445/hc1100uchwytse3.th.jpg]
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
mkropa , zrób otwory wentylacyjne. Tam będzie małe piekełko- możliwe, że wyłączy się projektor zanim zobaczysz końcowe napisy filmu :)
 

mkropa

New member
cygan napisał:
mkropa , zrób otwory wentylacyjne. Tam będzie małe piekełko- możliwe, że wyłączy się projektor zanim zobaczysz końcowe napisy filmu :)

dawno nie pisałem..... ale półeczka się sprawdziła - bez otworów dodatkowych
EPSON TW700 "dmucha" w zasadzie do przodu więc nie tylko napisy końcowe widać , ale i spokojnie można oglądać kolejny film.... (wszystko w trybie Home Theatre - czyli ECONO - mam zaciemniony pokoik więc jaśniej nie potrzebuję - a i hałasik wentylatorków nie jest dokuczliwy)
 

marek301

New member
mkropa napisał:
dawno nie pisałem..... ale półeczka się sprawdziła - bez otworów dodatkowych
EPSON TW700 "dmucha" w zasadzie do przodu więc nie tylko napisy końcowe widać , ale i spokojnie można oglądać kolejny film....

Mkropa, moze poleczka sie sprawdzila(bez dodatkowych otworow)
ale "paneliki LCD i polaryzatorki" dostaly na 100% w "d.pke":)

Lepiej czym predzej wywal ten "koszmar piekielny" na suficie
i zastosuj siatke plus wolne wiatraki 120 na dol i gore,
chyba ze lubisz "wypieki domowej roboty" :cool:
 

Dztka

New member
Witam,

Mam podobny pomysl jak mkropa tylko chciałem zastosować lekka polke aluminiową wentylowaną ( czyli z dziurkami :D ) jako uchwyty poziomowane na śruby uchwyty podobne jak stosuje sie w wieszakach na LCD-ki. i tu pytanie czy jest jakaś zasada - rada zastosowania wiekszego odstepu od sufitu zeby zachować jakąś przestrzeń do wentylowania projektora?

Ps. I panowie jak mowimy o poleczkach i windach to nie wyzywajcie zastosowania zabudowy od piekiełek, zlych pomyslow itd i nie proponujcie wieszaków tylko jak wiecie to podzielcie sie danymi - ile miejsca jest potrzebne zeby zachować w miare odpowiednie chlodzenie itd.

ps.2. Ja akurat jestem zmuszony zamontowac poleczke ponieważ zakupiony wspanialy uchwyt firmy .. ( a nie bede podawal bo sie zniechecicie - zareczam ze renomowanej) doprowadzil mnie do k..go szału jak jedna ze srubek podczas wkrecania pod prowadnice do uchwytu, ukręciła sie w obudowie - gloweczka została w srubokrecie. zalamka siegnela zenitu jak okazało sie ze nie wyjmie sie gwintu z projektora..
... za mało miejsca zeby sie do niej dostac.
 
Do góry