BenQ W500

markkyy26

New member
Witam wszystkich:)

Od razu przejdę do rzeczy:

przymierzam się do kupna projektora "HD ready" że tak w skrócie powiem:)
Ostatnio moją uwagę zwrócił model BenQ W500.
Czy ktoś może jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym posiadaczem ww urządzonka i może się podzielić opiniami na jego temat?

Zastanawiam się również nad Sanyo PLV-Z5 ale jak sobie porównałem to właściwie BenQ oferuje prawie to samo za dużo mniejsze pieniądze...
Jedyna rzucająca się na pierwszy rzut oka róznica to kontrast. I tu moje drugie pytanie: czy kontrast 5000:1 w BenQ będzie dużo "gorszy" niż 10000:1 w Sanyo? Dodam że nie zamierzam używać projektora za dnia tylko raczej kiedy już słońce nie świeci, a więc raczej w ciemnym pomieszczeniu:)
Z góry dzięki za pomoc :)
 

rccg

New member
benq w500

witam

od kilku dni jestem SZCZĘSLIWYM posiadaczem projektora w500 :D

REWELACJA,kolory soczyste az do bólu, wyrazistosc perfekcja, a to wszystko wyswietlone na białej ścianie bo jestem na etapie poszukiwania dobrego ekranu.

na razie nie mam zastrzezeń do całosci.

obraz wyswietlony w dzień bez zaluzji da się obejrzeć po krótkim przyzwyczajeniu oczu, wiec nie ma najmniejszego problemu, ale wieczorem... po prostu wymiata wszystko.

projektor jest wykorzystywany zamiast tv, jest podłaczona sat, i dvd

na dvd obraz krystaliczny, na sat (polsat cyfrowy) niestety nie jest tak perfekcyjnie ale bardzo dobrze , jak wprowadzą HD to bedzie pewnie idealnie.

Ostatnio podłączyłem PLAYSTATION 3 i w ustawieniach ustawiliśmy na 1080p i poprostu zaniemówiłem, szczególnie na tym startowym ekranie p3 bo gry niestety w 720.

Zastanawiałem sie nad róznymi opcjami projektorów ale za benq przemawiała cena lampy około 650 pln a SONY ponad 1300 pln a trwałośc taka sama 3000 godzin w eko.

jak ktos ma jakies jeszcze pytania dotyczace benq w500 to służe pomoca

pozdrawiam
 

rccg

New member
benq w500

witam

zrobiłem kilka fotek screenu z benq w 500.

obraz puszczony na ściane (biała troche przykuzona) w trybie EKO.

Oczywiście zdjecia nie oddadzą rzeczywistości która jest jeszcze lepsza niz na zdjeciach.

pozdrawiam
rccg
 

Attachments

  • dvd 1.JPG
    dvd 1.JPG
    27,7 KB · Wyś: 7874
  • dvd 2.JPG
    dvd 2.JPG
    33,8 KB · Wyś: 7780
  • dvd 3.JPG
    dvd 3.JPG
    30,2 KB · Wyś: 7503
  • dvd 4.JPG
    dvd 4.JPG
    44,5 KB · Wyś: 7464
  • dvd 5.JPG
    dvd 5.JPG
    58,7 KB · Wyś: 7521

paprykarz18

New member
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum :)

Dziękuję Ci Rccg za screeny obrazu wyświetlanego przez BenQ W500.
Sam również poważnie zastanawiam się nad zakupem tego projektora.

Cena świetna, jakość obrazu oszałamiająca, bajerów i funkcji multum.

Jedyną sprawą, która mnie jeszcze zastanawia jest trwałość tego urządzenia. Firma BenQ nie cieszy się jeszcze tak dobrą opinią, jak np. Optima, czy Epson, a ja chcę kupić projektor na lata. Liczę, że przy oglądaniu max. 300 filmów rocznie lampa starczy na 4-5 lat i nie przepali się po 600 godzinach. Nikt przecież na to gwarancji nie daje (tak, jak np. Epson), a nowa lampa kosztuje 800 zł. Jeżeli teraz się spłuczę i wydam wszystkie moje oszczędności na projektor, to na ew. wymianę lampy będzie mnie stać najszybciej za dwa lata.
Druga sprawa to trwałość samego projektora. Mam nadzieję, że nie zepsuje się on po czterech latach.

Teraz kilka pytań do Ciebie Rccg:
- ile godzin przepracowała już twoja lampa?
- czy projektor chłodząc lampę wydziela nieprzyjemny zapach?
- czy jostikiem można ustawić obiektyw tak, aby prawy brzeg ekranu był na lini obiektywu? a cały obraz po lewej stronie lini obiektywu? bo u mnie w pokoju będę miał problem z ustawieniem projektora, wiec chciałem ustawić go 1,5 m od ekranu na "wysokości" jego prawej krawędzi
- jakie wady tego projektora dostrzegasz? jest trochę za głośny?
- na razie Twój projektor działa bezawaryjnie?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam :)
 

rccg

New member
Benq W 500

paprykarz18 napisał:
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum :)

Dziękuję Ci Rccg za screeny obrazu wyświetlanego przez BenQ W500.
Sam również poważnie zastanawiam się nad zakupem tego projektora.

Cena świetna, jakość obrazu oszałamiająca, bajerów i funkcji multum.

Jedyną sprawą, która mnie jeszcze zastanawia jest trwałość tego urządzenia. Firma BenQ nie cieszy się jeszcze tak dobrą opinią, jak np. Optima, czy Epson, a ja chcę kupić projektor na lata. Liczę, że przy oglądaniu max. 300 filmów rocznie lampa starczy na 4-5 lat i nie przepali się po 600 godzinach. Nikt przecież na to gwarancji nie daje (tak, jak np. Epson), a nowa lampa kosztuje 800 zł. Jeżeli teraz się spłuczę i wydam wszystkie moje oszczędności na projektor, to na ew. wymianę lampy będzie mnie stać najszybciej za dwa lata.
Druga sprawa to trwałość samego projektora. Mam nadzieję, że nie zepsuje się on po czterech latach.

Teraz kilka pytań do Ciebie Rccg:
- ile godzin przepracowała już twoja lampa?
- czy projektor chłodząc lampę wydziela nieprzyjemny zapach?
- czy jostikiem można ustawić obiektyw tak, aby prawy brzeg ekranu był na lini obiektywu? a cały obraz po lewej stronie lini obiektywu? bo u mnie w pokoju będę miał problem z ustawieniem projektora, wiec chciałem ustawić go 1,5 m od ekranu na "wysokości" jego prawej krawędzi
- jakie wady tego projektora dostrzegasz? jest trochę za głośny?
- na razie Twój projektor działa bezawaryjnie?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam :)


WITAM

lampa ma 98 godzin (stan na dzisiaj :D ) w eko (przez niecałe 2 tygodnie) ,nie oszczedzam go, codziennie po 7- 8 godzin ogladanie nonstop, wiesz to jak narkotyk jak obejrzysz raz to póżniej nie możesz się z tego otrząsnąć, chodzenie spac przeciaga sie do 2 w nocy czasami nawet do 3.I na razie tak codziennie.

Jezeli chodzi o zapach z lampy podczas chłodzenia to.... nie ma zadnego zapachu , bo mnie troche zabiłeś tym pytaniem, może w innych projektorach występuje takie zjawisko ale ja u siebie kompletnie nic nie wyczuwam, NIC ZERO.

Jezeli chodzi o ustawienie projektora, to tutaj nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem ale chodzi ci o to w skrócie ze projektor nie bedzie centralnie wyswietlał obrazu tylko bedzie umieszczony z boku. więc tutaj bedziesz miał małe pole do manewru, u mnie np. jak obraz jest wyswietlony centralnie to jojstickiem mozesz go przesunąć o +-120 % w pionie i +-48,8% w poziomie. Z tym że łatwiej z ustawieniem góra-dół bo masz nóżki które możesz regulować a jak jeszcze za mało to cos tam zawsze mozesz podłozyć a w przypadku lewo prawo juz nie masz takiej mozliwosci. jest co prawda korekcja tzw lens shift ale tez nie za dużo. najlepiej jak umieścisz projektor centralnie. Apropos jescze tej odległosci 1,5 m od sciany to troche mało bo obraz bedziesz miał rzędu 45 cali, zastanów sie czy nie znalazł bys wiekszej tej odległości bo takie 100 cali robi oszałamiajace wrażenie.ale to juz twoja sprawa :)

Jeżeli chodzi o wady to na razie nie dostrzegam żadnych no może mogło by byc wiecej gniazd hdmi ale to żadna wada. Jezeli chodzi o głosnośc lampy to jak ustawisz w normalu i tryb dynamiczny to słychac podobnie jak głosny wiatrak z kompa, natomiast jak włączysz na eko i tryb kinowy to lodówka głosniej chodzi w kuchni .Jezeli chodzi o róznice w jasności obrazu miedzy eko a normal to jest ona bardzo mało zauwazalna a 3000 godzin a 2000 godzin juz jest duza różnica, chodzi oczywiscie o trwałośc lampy.

Jak narazie (odpukac :D ) wszystko działa perfekcyjnie, jak coś się bedzie działo to na forum napewno dam znac.

a propos trwałości projektora, gwarancje masz na 36 miesiecy door to door, wiec super sprawa, natomiast na lampe 6 miesiecy, z tego co wiem to sony daje 3 miesiace.Kilku znajomych kupiło projektory BENQ kilka lat temu 2-3 lata .i jak dotad nikt z nich nie narzekał ani nie korzystał z serwisu, wiec chyba jest ok, czas pokaże.

pozdrawiam

p.s.

w sobote wpadł do mnie koleś z "N" ką i podłączylismy do projektora i właczylismy DISCOVERY HD i .... zaniemówilismy. Obraz był puszczany w rozdzielczosci 1920 x 1080 ...szok. Akurat leciał jakis program "ryzykanci" cos jacys ludzie po lesie sie krecili a my to ogladalismy, jak najnowszą produkcje hollywod . Jakosć HD wyswietlona na projektorze jest po prostu perfekcyjna. Obraz mam ustawiony na 100 cali i czulismy się jakbysmy sami po tym lesie chodzili, każdy kamyczek, wszystko widac i to w krystalicznej jakości i te kolory ,ach, czekam jak blueray bedzie w normalnych cenach i wszystkie programy w HD to bedzie dopiero jazda.Ale pewnie jeszcze troche poczekamy.
 

paprykarz18

New member
dzięki wielkie za odpowiedź

słowami, że kilku Twoich znajomych ma projektory BenQ i nigdy z nimi nie byli na naprawie gwarancyjnej, nieco mnie uspokoiłeś
a wiesz może po ilu godzinach średnio strzela lampa? jakie są szanse, ze wytrzyma tyle, ile deklaruje producent, tj. 3000h w eco?

zapytałem o zapach wypuszczany przez wentylator, bo wiele projektórów sprawia, że kwiaty w pokoju więdną, a ja będę siedział niecały metr od mojego przyszłego urządzenia; jeżeli BenQ nie śmierdzi to bardzo dobrze

Mam bardzo mały pokój na poddaszu. Skos aż do ziemi idzie prawie przez cały sufit, mam tylko jedną scianę, na którą mogę rzucić obraz. Filmy oglądać będę z 2-2,5 m, więc niecałe 50" w zupełności wystarczy, ba, nawet tyle maksymalnie zalecają fachowcy.

Kolejne pytanie. Długo się męczyłeś, aby poprawnie skalibrować swój projektor? W jednym z testów w magazynie kino domowe przeczytałem, że ten BenQ daje dobry obraz, ale tylko i wyłączonie po poprawnej kalibracji (ustawienia fabryczne ponoć są fatalne). Może używałeś do tego celu jakiegoś programu?

Lepsza jakość w 1080p niż w 720p? Myślę, że to tylko wrażenie, bądź złudzenie optyczne, gdyż ten projektor posiada matrycę o rozdzielczości 720p, a 1080p jest obsługiwana i interpolowana do 720p. Jak podłączysz do niego sygnał 1080p to on wyświetli tylko 720p. Projektory z prawdziwym 1080p kosztują trzy razy tyle.

pozdro.
 

paprykarz18

New member
To na pewno cię zainteresuje:

odleglosci.jpg

Ekran nie może być za mały, bo nie dostrzeżemy wszystkich szczegółów obrazu HD, ale też nie może być za duży, bo na dłuższą metę będziemy odczuwać dyskomfort i przytłoczenie.
 

rccg

New member
Benq W 500

paprykarz18 napisał:
dzięki wielkie za odpowiedź

słowami, że kilku Twoich znajomych ma projektory BenQ i nigdy z nimi nie byli na naprawie gwarancyjnej, nieco mnie uspokoiłeś
a wiesz może po ilu godzinach średnio strzela lampa? jakie są szanse, ze wytrzyma tyle, ile deklaruje producent, tj. 3000h w eco?

zapytałem o zapach wypuszczany przez wentylator, bo wiele projektórów sprawia, że kwiaty w pokoju więdną, a ja będę siedział niecały metr od mojego przyszłego urządzenia; jeżeli BenQ nie śmierdzi to bardzo dobrze

Mam bardzo mały pokój na poddaszu. Skos aż do ziemi idzie prawie przez cały sufit, mam tylko jedną scianę, na którą mogę rzucić obraz. Filmy oglądać będę z 2-2,5 m, więc niecałe 50" w zupełności wystarczy, ba, nawet tyle maksymalnie zalecają fachowcy.

Kolejne pytanie. Długo się męczyłeś, aby poprawnie skalibrować swój projektor? W jednym z testów w magazynie kino domowe przeczytałem, że ten BenQ daje dobry obraz, ale tylko i wyłączonie po poprawnej kalibracji (ustawienia fabryczne ponoć są fatalne). Może używałeś do tego celu jakiegoś programu?

Lepsza jakość w 1080p niż w 720p? Myślę, że to tylko wrażenie, bądź złudzenie optyczne, gdyż ten projektor posiada matrycę o rozdzielczości 720p, a 1080p jest obsługiwana i interpolowana do 720p. Jak podłączysz do niego sygnał 1080p to on wyświetli tylko 720p. Projektory z prawdziwym 1080p kosztują trzy razy tyle.

pozdro.

Po tych 3000 godzin w eko projektor sam sie podobno wyłącza (tak jest napisane w instrukcji) ale producent podobno przewidział że te 3000 godzin to trwałośc lampy zuzycia 50 %. wiec chyba zrobili taki margines bezpieczeństwa.

A propos tego testu to tez czytałem, i jak juz podłączyłem ten swój projektor to powiem ci że po tych 2 tygodniach uzytkowania jedyna rzeczą jaka ustawiałem to te ustawienia od ostrosci, bo reszta zupełnie mi pasowała, kolory ok nasycenia itp szczególnie ustawienia tego trybu kinowego wszytko jak dla mnie ok, mysle że to jest chyba indywidualna sprawa , a i pewnie tez duzo zalezy od ekranu bądż ściany na którym bedzie obraz wyswietlany.

Masz racje ze benq w 500 ma 720 p, i pewnie skaluje z 720p do 1080p, bo jak juz leciał obraz to w informacyjnym menu projektora wyswietlił sie komunikat : 1080 i/60 i
ale swoja droga jestem ciekaw czy w ogóle jest dostrzegalna róznica w jakosci obrazu miedzy 1080 p a 720 p bo w cenie jest BARDZO dostrzegalna;)

a i jeszcze wracajac do tej tabelki, to powiem ci że u mnie jej nie zastosuje bo tak sie przyjrzałem i podstawiłem do niej moje dane tzn odległosc około 3,6m więc zgodnie z tabelka musiałbym miec obraz rzędu 60 cali a jest to niewykonalne fizycznie,juz ci mówie dlaczego, a dlatego że jak mam ustawiony ten projektor na odległość 3,6 m do ściany to NAJMNIEJSZY obraz jaki moge zrobić to OKOŁO 90 CALI, bo na tyle mi zoom pozwala.więc technicznie jest problem.

Jeszcze a propos tego twojego pomieszczenia,mam nadzieje ze masz tam okno, bo zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz że jak oglądałem przez kilka godzin to wentylator zaczął chodzić trochę głośniej ,ale wystarczy że otworzyłem okno i po 2 minutach znowu cichutko, wiec musisz miec dobra wentylacje wokół niego, weż to pod uwagę.
 

paprykarz18

New member
Ja trochę boję się, że lampa może nie pociągnąć te 3000 godzin i przepalić się po 500. To takie moje czarne myśli.
Jednak jeżeli cała i zdrowa wyświeci tyle czasu to można ją dać do regeneracji (200-350zł) i używać kolejne 3000 godzin :) albo po prostu skasować licznik projektora i używać ją dalej. To oczywiście jedynie mocno budżetowe rozwiązania.

Różnica pomiędzy 720p oraz 1080p jest na pewno. Jednak wydaj mi się, że jest ona kilkukrotnie mniejsza niż pomiędzy DVD, a 720p. To tylko takie moje subiektywne odczucia.

I dziękuję za kolejną cenną poradę. Ja na szczęście mam pokój z balkonem, a projektor ma stać na półce pod oknem, więc z tym nie będzie problemu.

Z kolei Tobie poleciłbym poświęcić trochę czasu, wyświetlić projektorem plansze testowe i skalibrować swoją maszyną. Efekt będzie na pewno jeszcze lepszy!
A zoom naprawdę słaby ma ten projektor. Ale mi to akurat przeszkadzać nie powinno.

Jako wadę uznałeś również tylko jedno gniazdo HDMI. Dla mnie to nie kłopot, gdyż kupię sobie jakiś porządny kabel HDMI-DVI i podłączę projektor tylko do komputera.

Byłeś na stronie: http://www.emulelinki.com/hdtv_video.html ? Tu możesz legalnie i za darmo ściągnąć materiały HD. Od startu promu kosmicznego NASA po filmy demonstracyjne HD różnych firm. Polecam.

Jeszcze pytania.
-Na załączonych przez Ciebie screenach w lewym górnym rogu widać niebieską poświatę. Cóż to takiego?
-Gdzie kupowałeś swój projektor, że dostałeś gwarancję door-to-door + 6 miesięcy na lampę?
 
Ostatnia edycja:

rccg

New member
hehe ta poswiata to odbicie swiatła od ściany na sufit, bo ja tez mam skosy, piszą że taki pokój do projekcji powinien mieć najlepiej czarne sciany i sufit żeby własnie nie było takich "luminescecji" na suficie.
ale mi to na razie nie przeszkadza, poza tym to jest taki troche salon wiec dziwnie by wygladał cały czarny salon ;)

Ja swoj projektor kupowałem u znajomego który prowadzi sklep komputerowy "BAJT" w Olsztynie.Ale widziałem że na CENEO też sa sklepy które daja gwarancje door to door.
 

guti

New member
nareszcie dołączam do szczęśliwych posiadaczy projektora

Dziękuję za informację na priv dotyczące Benq W500. Utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że to najlepszy wybór w przediale do 4 tys. No może jedynie Epson TW-680 za niecałe 4 tys. nad którym się zastanawiałem jest też ciekawą propozycją ale lampa jest ponad 500zł droższa i pomimo lepszych parametrów widziałem zdjęcia z projekcji tych modeli i bardziej podobał mi się benq.
Mam go dopiero od wczoraj i nawet nie mam go narazie jak przetestować bo mam żółte ściany a obraz będzie wyświetlany na tle okien, więc jestem zmuszony zakupić ekran projekcyjny. Jestem na etapie wyboru i mam pytanie czy ktoś się w tym orientuje, czyli jaki materiał, jaka firma, oraz jaka optymalna wielkość by nie męczyła przy oglądaniu z odległości 3,5 m. Chcę zakupić ręcznie rozwijany do max. 1000 zł.
Mam też problem z ustawieniem tego projektora gdyż przy tej odległości od ekranu jeśli ustawię go przed sobą to mogę mieć trochę mały obraz a za mną za duży, więc chyba najlepszym sposobem było by podwieszenie go ale mam 3,25 m wysokość więc kolejny problem, pozatym chciałbym go chować po projekcji, żeby się nie kurzył. Cały czas intensywnie myślę jak to rozwiązać :rolleyes:, gdyż już w sobotę mecz BELGIA-POLSKA i mam zamiar go obejrzeć z kolegami na dużym ekranie.:D. Mam zatem czas do czwartku by zamówić odpowiedni ekran i rozstaw projektora.

Pytanie do "rccg", jakim kablem jest najlepszy obraz, czy HDMI czy component? Bo narazie nie chcę kupować obu a muszę zakupić 10 metrowe a to też wydatek, chociaż nie wiem czy ogromnego znaczenia nie będzie tu miało urządzenie źródłowe, z którego materiał będzie wyświetlany. Mi chodzi głównie o dekoder N-Tv, bo DVD mam bez HDMI Samsung HD-745 ale obraz ma świetny nawet z S-video.

Jestem z Elbląga i jak ktoś będzie zainteresowany obejrzeniem go w praktyce to zapraszam, oczywiście za kilka dni jak zakupię ekran.


Ja także zakupiłem go w sklepie komputerowym w Elblągu u znajomego za cenę 3230zł i gwarancja door-to-door.

Narazie obejrzałem go na białej ścianie u brata ustawiliśmy obraz o przekątnej około 105' i we trójkę byliśmy w szoku...potężny obraz o wspaniałych kolorach, kontraście i ogromnej szczegółowości. Przy takiej wielkości piksele były widoczne dopiero z 1,6 m. Obraz był puszczony z laptopa przez S-video material firmowy Philips HD 1080i ale odpalony przez bestplayer'a a on i tak mocno pogarsza jakość by wyświetlić w miarę płynnie obraz, gdyż na PowerDvd obraz się tnie ale za to o wiele lepsza jakość obrazu...chyba ma za słabego laptopa (sempron 3000+, 512MB z Ati X700 128MB) ale zgram ten materiał na DVD i wtedy to już "szczęka każdemu opadnie" jak to zobaczy.

Podziele się spostrzeżeniami i zamieszczę jakieś screeny jak już zakupię ekranik. Pozdrawiam wszystkich maniaków dobrego obrazu i dźwięku.

(BENQ W500, TECHNICS SA-AX 6, DVD SAMSUNG HD-745, 2XRADMOR LS-30, JBL EC25, 2XJBL CONTROL 1G, SUB VISATON W300S)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Ja trochę boję się, że lampa może nie pociągnąć te 3000 godzin i przepalić się po 500. To takie moje czarne myśli.
Awarie żarówek jednak sie zdarzają. Miałem projektor Infocusa i żarówka wybuchła po ok. 300h. Dosłownie wybuchła, był huk jak strzał z pistoletu.
W pracy mamy dwa projektory i w domu potem miałem jeszcze jeden,
z nimi nie było problemu.
Żarówka to tylko żarówka i dobrze mieć jakokolwiek gwarancję na nią.

Czy wiecie gdzie można dostać w Polsce płyty do kalibracji DVE ??
Udało mi się znaleźć tylko w Cinematic, ale teraz nie mają :(
 
Ostatnia edycja:

rccg

New member
Benq W 500

guti napisał:
Dziękuję za informację na priv dotyczące Benq W500. Utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że to najlepszy wybór w przediale do 4 tys. No może jedynie Epson TW-680 za niecałe 4 tys. nad którym się zastanawiałem jest też ciekawą propozycją ale lampa jest ponad 500zł droższa i pomimo lepszych parametrów widziałem zdjęcia z projekcji tych modeli i bardziej podobał mi się benq.
Mam go dopiero od wczoraj i nawet nie mam go narazie jak przetestować bo mam żółte ściany a obraz będzie wyświetlany na tle okien, więc jestem zmuszony zakupić ekran projekcyjny. Jestem na etapie wyboru i mam pytanie czy ktoś się w tym orientuje, czyli jaki materiał, jaka firma, oraz jaka optymalna wielkość by nie męczyła przy oglądaniu z odległości 3,5 m. Chcę zakupić ręcznie rozwijany do max. 1000 zł.
Mam też problem z ustawieniem tego projektora gdyż przy tej odległości od ekranu jeśli ustawię go przed sobą to mogę mieć trochę mały obraz a za mną za duży, więc chyba najlepszym sposobem było by podwieszenie go ale mam 3,25 m wysokość więc kolejny problem, pozatym chciałbym go chować po projekcji, żeby się nie kurzył. Cały czas intensywnie myślę jak to rozwiązać :rolleyes:, gdyż już w sobotę mecz BELGIA-POLSKA i mam zamiar go obejrzeć z kolegami na dużym ekranie.:D. Mam zatem czas do czwartku by zamówić odpowiedni ekran i rozstaw projektora.

Pytanie do "rccg", jakim kablem jest najlepszy obraz, czy HDMI czy component? Bo narazie nie chcę kupować obu a muszę zakupić 10 metrowe a to też wydatek, chociaż nie wiem czy ogromnego znaczenia nie będzie tu miało urządzenie źródłowe, z którego materiał będzie wyświetlany. Mi chodzi głównie o dekoder N-Tv, bo DVD mam bez HDMI Samsung HD-745 ale obraz ma świetny nawet z S-video.

Jestem z Elbląga i jak ktoś będzie zainteresowany obejrzeniem go w praktyce to zapraszam, oczywiście za kilka dni jak zakupię ekran.


Ja także zakupiłem go w sklepie komputerowym w Elblągu u znajomego za cenę 3230zł i gwarancja door-to-door.

Narazie obejrzałem go na białej ścianie u brata ustawiliśmy obraz o przekątnej około 105' i we trójkę byliśmy w szoku...potężny obraz o wspaniałych kolorach, kontraście i ogromnej szczegółowości. Przy takiej wielkości piksele były widoczne dopiero z 1,6 m. Obraz był puszczony z laptopa przez S-video material firmowy Philips HD 1080i ale odpalony przez bestplayer'a a on i tak mocno pogarsza jakość by wyświetlić w miarę płynnie obraz, gdyż na PowerDvd obraz się tnie ale za to o wiele lepsza jakość obrazu...chyba ma za słabego laptopa (sempron 3000+, 512MB z Ati X700 128MB) ale zgram ten materiał na DVD i wtedy to już "szczęka każdemu opadnie" jak to zobaczy.

Podziele się spostrzeżeniami i zamieszczę jakieś screeny jak już zakupię ekranik. Pozdrawiam wszystkich maniaków dobrego obrazu i dźwięku.

(BENQ W500, TECHNICS SA-AX 6, DVD SAMSUNG HD-745, 2XRADMOR LS-30, JBL EC25, 2XJBL CONTROL 1G, SUB VISATON W300S)


WITAM

witaj w klubie BENQ W 500 :grin: , widze, że też jestes pod wrazeniem mozliwosci tego projektora. Ale do rzeczy , najlepsze połączenie oczywiscie HDMI-HDMI a tym bardziej z "N" . Ja u siebie podłączałem własnie "N" za pomocą tego w/w połaczenia, obraz jest wtedy perfekcyjny szczególnie te kanały w HD , ale jest pewien myk, odkrylismy go przez przypadek, chodzi o to że jak juz podłaczysz sprzęt i go uruchomisz to może byc taka sytuacja że bedzie dzwiek ale nie bedzie obrazu, wtedy musisz "PRZYTRZYMAC" ten przycisk którym przełacza sie rozdzielczosci, wtedy dekoder przelącza sie z trybu HDMI w tryb DVI i odwrotnie i juz jest wszystko ok, pisze o tym bo sam miałem taka sytuacje i bałem sie ze projektor nie bedzie współpracował z BENQ , ale zrobiłem ten trik i było wszystko ok.

A propos tego twojego pomieszczenia , to ja bym chyba na twoim miejscu jeszcze przed kupnem ekranu kupiłbym biała farbę za 30 pln i pomalował obszar na którym bedzie wyświetlany obraz i poogladał troche sobie na tym białym ekranie, powiem ci dlaczego, a dlatego ze ja tez jak kupiłem projektor to na drugi dzien juz chciałem kupic ekran ale poczytałem kilka rad na forum ze najpierw trzeba własnie troche poogladać zeby sobie dobrac odpowiednia wysokoś szerokośc odległosć itp, jak juz bedziesz wiedział "DOKŁADNIE" co jest ci potrzebne to podejmiesz napewno trafniejsza decyzje co do ekranu, a pozniej znowu kupisz sobie z kolei żółtą farbe i sobie zamalujesz ten biały ekran i wydasz znowu 30 pln , ale to chyba lepiej jak kupisz ekran za .... kupe kasy a po tygodniu dojdziesz do wniosku że mogłby by być wiekszy albo mniejszy. Takie moje przemyslenia tylko :grin:

DVD podłącz sobie poprzez component i bedzie super, chyba że nie masz wyjscia z dvd ale teraz juz nawet BELLWOOD za 200pln ma takie wyjscia wiec..

pozdrawiam
 

rccg

New member
Sorki
nie doczytałem że obraz bedzie na tle okien:grin: ,

wiec z tym malowaniem nie wyjdzie ale może jakaś płyta z pvc miekkiego o grubosci 5 mm, też nie zapłacisz za duzo , można cos takiego kupic w sklepie z tworzywami sztucznymi "PLASTICS" lub " TUPLEX" to sa dwie firmy które sprzedaja takie rzeczy.

pozdrawiam
 

guti

New member
ekran projekcyjny

Dzięki za informację, więc jak napisałem wyżej z tym eksperymentowaniem z wielkością obrazu nie poszaleje przez te okna a i ścianę mam wolną w najszerszym miejscu zaledwie 1,8 m. Pokój mam S5m*D6,3m*W3,25m
http://www.guti.lua.pl/IMG_3540.html
http://www.guti.lua.pl/IMG_3546.html
Już wstępnie wybrałem dzisiaj 2 ekrany i załatwiłem je w hurtowni w dobrych cenach:
1. AVERS - EKRAN RĘCZNIE ROZWIJANY CLASSIC 24/18 240x180cm Matt White - 730zł
2. AVERS - EKRAN RĘCZNIE ROZWIJANY CLASSIC 21/16 210x160cm Matt White - 488zł
Są w formacie 4:3, gdyż uważam, że jeszcze długo wiele programów będzie nadawało w tym formacie, więc będę miał większy ekran. Jedyny minus to taki, że będę miał obraz tylko między 3 czarnymi pasami obramówki ale w przypadku 16:9 też będzie ciężko ustawić dokładnie bo każdy film ma inną rozdzielczość i też najczęściej się nie da idealnie ustawić, chyba, że ktoś ma regulowany pas pionowy.

Mam tylko dylemat czy kupować z materiałem biały mat czy szary mat, który jest sporo droższy? Czy ktoś może ma z tym jakieś bezpośrednie doświadczenia i czy ktoś coś wie o jakości tych ekranów tej firmy AVERS ?
 

rccg

New member
benq w 500

"KOZACKI KWADRAT" :grin: jak to ktos powiedział w jakims filmie, faktycznie wyboru co do miejsca nie masz, ale może niezle wygladać ten ekran na tle tych okien.

pozdrawiam
 

paprykarz18

New member
ja swoją wiedzę znowu opieram o to, co wyczytałem i usłyszałem, ale...

ja nie inwestowałbym w ekran!
ekrany do 1000 zł tylko sprawiają problemy
zacinają się mechanizmy rozwijające, materiał się faluje, fałduje i wygina
całość się brudzi i w ogóle

moja szkoła kupiła kilka miesięcy temu ekran razem z projektorem
sprzęt ten jest mało używany, a ekran już do niczego się nie nadaje, cały jest pofalowany od zwijania; fatalnie to wygląda


na innym forum radzili żeby kupić płytę paździerzową i pomalować ją matową jasnoszarą farbą, a następnie zrobić czarną ramkę; taki ekran kosztuje grosze i kilkanaście minut pracy; na pewno po roku się nie rozpadnie, nie pomarszczy, a obraz na nim będzie takiej samej jakości, co na tanich dedykowanych ekranikach

do jasnych projektorów lepsze ekrany szare – poprawiają kontrast i czerń; do jasnych projektorów ekrany białe; ogólnie lepsze szare


a ja jeszcze czekam i śledzę ceny na skąpcu; przez ostatni tydzień BenQ W500 potaniał o 120 zł :)
 

guti

New member
na innym forum radzili żeby kupić płytę paździerzową i pomalować ją matową jasnoszarą farbą, a następnie zrobić czarną ramkę; taki ekran kosztuje grosze i kilkanaście minut pracy; na pewno po roku się nie rozpadnie, nie pomarszczy, a obraz na nim będzie takiej samej jakości, co na tanich dedykowanych ekranikach
Tylko wyobraź sobie w moim pomieszczeniu taką wielką płytę przy tych wymiarach co mnie interesują. Mam nadzieje, że z tym ekranem który wytypowałem się to nie stanie jest ponoć 3 warstwowy.

a ja jeszcze czekam i śledzę ceny na skąpcu; przez ostatni tydzień BenQ W500 potaniał o 120 zł :)
Taaak...to że cena jest taka to nie oznacza, że za taką kupisz, bo akurat z notebooki, kupiłem w zeszłym tygodniu laptopa toshiby dla kuzyna i zamówienie jest wiążące a cena okazała się o 51 zł wyższa a do tego jeśli nie masz możliwości odebrać w siedzibie to jeszcze koszty wysyłki, poza tym karton był tak pognieciony, że laptop cudem uniknął uszkodzenia. Już miałem brać u nich projektor ale zaczekałem na ten laptop i wolałem nie ryzykować. Pozatym nigdy nie kupuj jeśli towar nie jest dostępny na magazynie bo w tych sklepach jak pisze nawet, że 3-5 dni to czasem się robi miesiąc lub wcale nie ma. Przekonasz się jak te sklepy działają jak wyślesz do kilku najtańszych i zapytasz o aktualną cenę i dostępność. Ja jak się zastanawiałem nad projektorem to wysłałem kilka zapytań do różnych sklepów i w żadnym nie była taka cena jak piszą. A raczej każdy ma jakiś mniej lub bardziej zaprzyjaźniony sklep, w którym zawsze się idzie dogadać co do ceny i często jest ona zaledwie kilkadziesiąt złotych wyższa a niekiedy taka sama.....to tak z mojego doświadczenia i kilku znajomych. Wiadomo jeśli jest większa różnica to warto, ale czytaj komentarze sklepów. Bo akurat w tym przezemnie opisywanym to co 7 komentarz jest negatywny. Ale faktycznie cena w ciągu tygodnia spadła w dół o jakieś 60 zł. Ale jeśli dolar i euro podskoczą a delikatnie się cena walut podniosła w ostatnich dniach to w grudniu może pójść znowu trochę do góry cena. Jeśli chcesz kupować to lepiej w listopadzie lub dopiero jakiś czas po świętach, bo w grudniu przeważnie ceny są wyższe i problemy z dostępnością.
 
Do góry