BenQ W500

rccg

New member
Ogladałem ostatnio sobie STAR WARS IV ,i ciekawa fotkę strzeliłem, dopiero teraz widać wszystkie szczegóły tego stateczku:D
 

Attachments

  • STAR WARS IV.jpg
    STAR WARS IV.jpg
    77,5 KB · Wyś: 510

tomek67

New member
rccg napisał:
sceny akcji szczególnie tych naprawdę dynamicznych są wyświetlane prawidłowo, jedyną rzeczą jaką zauważyłem jest to że mój wzrok nie nadąza za akcją bo jak juz wczesniej wspominałem mam 100 cali z odległości około 3,6 m i jak coś sie dzieje bardzo szybkiego np w górnym prawym rogu ekranu i nagle przeskakuje do dolnego lewego to nim spojrze to już po wszystkim :roll:
oglądajac F1 nie zauważyłem żadnego "rwania" jedyne co zuważyłem to drobne kamyczki które sie powbijały w opone bo akurat fajne zblizenie zrobili.
ostatnio też oglądałem sobie różne plazmy i lcd w media markt i porównując do mojego projektora zauwazyłem że strasznie kiepsko widać obraz nie wiem czy materiał mieli żródłowy taki czy co, ale patrząc na te tv nigdy w zyciu bym nie zamienił projektora na tv, nie mówie tylko o wielkości ekranu ale ogólnie o jakości wyświetlania obrazu, oglądając tylko i wyłącznie na projektorze takie rzeczy od razu się rzucaja w oczy.
pozdrawiam

Moje wrażenia są identyczne. Sam jestem tym zdziwiony, ale nie ma tych problemów co są na LCD w sklepach. Np. rwania obrazu itp.
Też zauważyłem, ze przy pewnej wielkości ekranu juz trudno to ogarnąć.
Nawet jeśli będzie materiał HD i doskonały projektor to po prostu nie potrafiłbym oglądać np. 100 calowego ekranu z 3 metrów. Po prostu nie daję rady "ogarnąć" całego obrazu, zwłaszcza gdy coś się dzieje.
 

rccg

New member
I wysle jeszcze fotki zwykłej tv w formacie 4:3 ogladane w ustawieniu ANAMORFICZNYM przekątna 100 cali
 

Attachments

  • TV 2.jpg
    TV 2.jpg
    85,1 KB · Wyś: 373
  • TV 1.JPG
    TV 1.JPG
    66,1 KB · Wyś: 367

rccg

New member
tomek67 Też zauważyłem napisał:
No ciekawe prawda, ale w kinie też mam takie odczucie tylko w domu takie szczegóły dopiero dostrzegasz bo oglądasz codziennie a do kina jak sie pójdzie raz na jakiś czas to nawet do bani nie bierzesz ze cos takiego miało miejsce.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
dzięki za odpowiedzi

dlaczego w ogóle zainteresowałem się projektorami?
Moja szkoła kupiła projektor prezentacyjny Epson X3. Kosztuje on 2000 zł, a w porównaniu z obrazem prezentowanym przez telewizory LCD za 10 000 zł wyświetla on doskonały obraz. Na prawdę niewiele wad mógłbym mu zarzucić, a większość z nich wynika zwyczajnie z prezentacyjnego przeznacznia - mały kontrast itd.
Najlepsze jest to, że telewizory LCD w sklepach wyświetlają materiał prezentacyjny dostarczony przez producenta, który jest dopieszczony na max'a. Strach pomyśleć, co otrzymamy na tym telewizorze w domu oglądając film w DivX'ie.
Już nie mogę się doczekać, gdy jakiś projektor kinowy stanie w moim pokoju. :)


Dlaczego nie potraficie ogarnąć wzrokiem wartkiej akcji wyświetlanej przez projektor? Po prostu siedzicie za blisko. Ekran nie może być za mały, ani za duży. To jest efekt "pierwszego rzędu" w kinie.

Jeszcze jedno pytanie. Jak z kolorem skóry wyświetlanym przez BenQ? Nie wpada on zbyt w zielony?
 

drobers

New member
Zainteresował mnie projektor Benq w500, do tego stopnia , że zamierzam go kupić, ale... kupiłem wczoraj "CHIP'A" i co sie okazało, sam juz nie wiem komu mam wierzyć. Jest artykół o nazwie Tanie projektory, nieważny tytół, ale zamieszczony jest test 50-kilku projektorów w cenie do 4000 tyś zł. No i Benq W500 jest na 28-ej pozycji z tego względu, ze zacytuje:"w500 ma bardzo niską jasność 470 ANSI lumenów, oraz słaby kontrast 330:1, mimo że producent deklaruje 5000:1" . No i powiedzcie mi kochani , co z tym fantem zrobić? Czy zaniechać kupna, sam juz nie wiem komu mam wieżyć, proszę o pomoc...:confused:
Jak jest naprawdę z Ta jasnością i kontrastem, czy on , zeczywiscie taki mizerny?, Czy przy półmroku nieda sie nic ogladać?, bardzo prosze o odpowiedź w szczególności uzytkowników tego sprzetu.
Ps. Miałbym jeszcze ogromną prosbę do Pana RCCG jeśli byłby tak uprzejmy, skoro ma taką moliwość strzelić jeszcze pare fotek podczas projekcji ze zwykłej TV, pzy włączonym świetle w pokoju, żarówka 100W, czy inna, dałoby to może jakiś pogląd na sprawę.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
drobers
Jeżeli chcesz kupić projektor do oglądania telewizji to lepiej go nie kupuj. Do tego celu wciąż najlepsze są telewizory CRT.
A komu masz wierzyć? Wierz sobie. Idź do sklepu, machnij sprzedawcy przed oczami gotówką, a na pewno pozwoli tobie odpalić jakiś projektor i sam się przekonasz o jakości obrazu w ekstremalnych warunkach (sklepowych).
I jeszcze... słaba jakość obrazu projektora jest i tak kilka razy lepsza niż dobra jakość telewizora LCD :)

Możesz podać kilka pierwszych modeli projektorów, które wysoko uplasowały się w tym rankingu? Z góry dzięki.




----------------
Jeszcze jedna miła informacja. Przez ostatnie 24 godziny Benq W500 znowu potaniał. Aktualnie jego cena w sklepie BLUE MOBILITY wynosi 2999.00 zł. (Jeszcze dwa miesiąc temu kosztował 3200 zł)
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
Jednak nie 2999 zł. Błąd na skąpcu. Szkoda.

Sam nadal szukam czegoś dla siebie. Od czterech miesięcy przyglądam się różnym projektorom, sporo czytam, dyskutuję, ale nadal nie posiadam własnego urządzenia.
Sobie coś kupię na początku stycznia.


A ten ranking projektorów jest strasznie amatorski :)
Optima, która wygrała, jest projektorem prezentacyjnym (nie kinowym!) o fatalnych parametrach i rozdzielczości 800x600.
A za LG nie dałbym złamanego grosza.

------

drobers
zajrzyj tu http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/201155_video/
a przede wszystkim tu http://www.projectorreviews.com/benq/w500/imagequality.php
i sam podejmij decyzję
 

paprykarz18

New member
Po pierwsze biorę pod uwagę tylko projektory LCD (w DLP występuje efekt tęczy i mruganie męczące dla oczu), a po drugie rozdzielczosć (tylko projektory z 1280x720).
Tym rankingiem zupełnie się nie sugeruj.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
Ja na projektor chcę wydać max 3500 zł, więc do wyboru mam:

- Sony VPL-AW10 Bravia - brak lens shiftu i cena lamp go dyskwalifikuje
- Panasonic PT-AE700E - już dawno nie produkowany
- Sanyo PLV-Z4 - jest dla mnie trochę za ciemny
- Epson EMP-TW680 - świetny, ale 450 zł więcej płaci się za samą markę i trzyletnią gwarancję na lampę
- BenQ W500 - którego na 70% kupię


Benq na prawdę każdy sygnał analizuje i przerabia na natywną rozdzielczość swojej matrycy. Ma bajery typu HQV, które poprawiają wygląd mocno skompresowanych filmów, a ja głównie oglądam DivX'y, więc dla mnie to duży plus.
 

paprykarz18

New member
ranking TOP 10 projektorów do kin domowych 720p


1. Panasonic PT-AX200U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
2. Sanyo PLV-Z5 3LCD Where to Buy Request Quote Review
3. Optoma HD70 DLP Where to Buy Request Quote Review
4. Mitsubishi HC1500 DLP Where to Buy Visit Mitsubishi Review
5. Panasonic PT-AX100U 3LCD Where to Buy Request Quote Review
6. Sony BRAVIA VPL-AW15 3LCD Where to Buy Request Quote Review
7. Optoma HD65 DLP Where to Buy Request Quote
8. Epson PowerLite Home Cinema 720 3LCD Where to Buy Request Quote
9. Sony BRAVIA VPL-AW10 3LCD Where to Buy Request Quote
10. BenQ W500 3LCD Where to Buy Request Quote Review

źródło: http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm
 

drobers

New member
Ale czy z rozdzielczości 640 x 480 robi sobie 1280 x 720? czy to jest wogóle możliwe???. Na przykład ogladam sobie TVP1 WIADOMOSCI ze zwykłej cyfry i projektor wyświetla 720p?
 

paprykarz18

New member
projektor dokonuje interpolacji
zobaczysz tyle szczegółów, co w zwykłej rozdzielczości telewizyjnej, ale obraz będzie wyświetlany w 720p, dzięki czemu nie będzie widać pikseli
to za sprawą analizy obrazu i powiększenia go do 720p
przykład - na komputerze małe zdjęcie 300x300 wrzuć do programu graficznego i zapisz je jako 900x900; szczegółów ci nie przybędzie, dalej będzie to samo zdjęcie, tylko że trochę powiększone; projektor robi coś podobnego, tylko że nie widać pikseliozy
 
Do góry