Ekran, czy może farba projekkcyjna

shodan

New member
Witam,

Urządzam właśnie dedykowane pomieszczenie do kina domowego.
Mam ograniczony budżet (projektor to Sanyo Z5), zastanawiam się nad ekranem - lub może zastosowaniem farby projekcyjnej.

Pomieszczenie będzie dedykowane, a więc ekran nie musi być chowany - może być zamocowany na stałe.

Moje pytania:

- Przy zastosowaniu powyższego projektora i dosyć ograniczonym budzecie polecacie któryś konkretny ekran (np. Projecta?)

- Rozważam zrobienie gładkiej ściany gipsowej i pomalowanie jej farbą projekcyjną - czy ktoś stosował taką farbę (np. ScreenGoo) i czy takie rozwiązanie jest godne polecenia?

- Jestem zagubiony jeśli chodzi o liczbę mozliwych faktur i typów ekranów i farb. Czy ktoś może mi doradzić w uproszczeniu, czy stosować np ekrany lub farby białe matowe, czy też szare o podwyższonym kontraście?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc i proszę o fachową poradę..

pozdr!
shodan
 

DVDO

New member
shodan napisał:
Witam,



Moje pytania:

- Przy zastosowaniu powyższego projektora i dosyć ograniczonym budzecie polecacie któryś konkretny ekran (np. Projecta?)

- Rozważam zrobienie gładkiej ściany gipsowej i pomalowanie jej farbą projekcyjną - czy ktoś stosował taką farbę (np. ScreenGoo) i czy takie rozwiązanie jest godne polecenia?

- Jestem zagubiony jeśli chodzi o liczbę mozliwych faktur i typów ekranów i farb. Czy ktoś może mi doradzić w uproszczeniu, czy stosować np ekrany lub farby białe matowe, czy też szare o podwyższonym kontraście?

Zacznij od kalkulatora uwzględniającego charakterystykę Twojego projektora i optymalne parametry ekranu (wielkość, współczynnik odbicia). Potem dopiero wybieraj konkretny ekran lub farbę.

http://www.projectorcentral.com/Sanyo-PLV-Z5-projection-calculator-pro.htm

Osobiście posiadam ekran Projecta CinemaPro High Contrast (projektor EPSON TW-700) i jestem zadowolony. Jest to 2 egz. ponieważ z poprzednim były pewne problemy z napięciem tkaniny. W nowym jest wszystko OK. Jeżeli chodzi o farby to słyszałem pozytywne opinie jednak moim zdaniem malowanie ściany to rozwiązanie mało elastyczne. Co będzie gdy zmienisz projektor na nowszy a charakterystyka malowanego ekranu nie będzie optymalna w stosunku do nowego projektora ?

Reasumując. Pobaw się kalkulatorem a następnie zdecyduj co do wyboru ekranu lub farby.
 
Do góry