Zestaw do 3000 zł, przesiadka z TV

Jullew

New member
Cześć, piszę, żeby uzyskać poradę od bardziej doświadczonych użytkowników, ponieważ mam dylemat, czy w moim budżecie jest możliwość znaleźć coś sensownego. Chcę się przesiąść z telewizora Sony Bravia 49", zwykły LED, na projektor, do salonu o pow. 15mkw. Miejsce na ekran maksymalnie 180x180cm, co daje możliwość utworzenia obrazu w proporcjach (16:9) 180x101.25cm (81.30"). Odległość od ekranu do oparcia kanapy ok. 3m. Obraz będzie skierowany w stronę okna, jednak od strony północnej, a 2.5m od okna jest budynek, który mocno ogranicza dopływ światła, do tego roleta, więc nie będzie problemu z zaciemnieniem.

1. Czy jest możliwość kupić sensowny używany projektor i ekran sufitowy - najlepiej elektryczny w budżecie łącznym 3000 zł? Co do projektora wystarczy mi rozdzielczość FullHD.
2. Czy w tak małym pomieszczeniu i (prawdopodobnie) projektorem nad głowami (nie wiem czy jest możliwość projektor umieścić bliżej ekranu niż te 3m, które maksymalnie mogę osiągnąć) nie będzie uciążliwy hałas działania projektora?
3. Za ekranem będzie ściana południowa z oknem, gdzie wpada dużo światła, czy roleta wystarczy? Jak wpływa na obraz światło, które wpada na ekran od tyłu?
3. Czy mój pomysł w ogóle ma sens? Na telewizorze obecnie oglądam tylko filmy na Netflix oraz z laptopa, ze zwykłej telewizji nie korzystam.

Pozdrawiam,
Jullew
 

Jullew

New member
Szczerze mówiąc głównym powodem zamiany telewizora na projektor jest fakt, że nie mam miejsca na ścianie, na wysokości oczu, żeby go powiesić, doszła mi wysoka komoda w miejsce szafki RTV, teraz obraz telewizora zaczyna się na wysokości 160cm, od ekranu do siedzenia jest 230cm, co powoduje, że od oglądania boli kark.

Gdy będzie projektor, wtedy obrócę sofę w kierunku krótszej ściany (na której jest okno i strefa workingowa), nie będzie problemu, żeby się rozwijał na środku pokoju, gdzie mam wolną przestrzeń od podłogi po sufit.

Myślałem jeszcze nad zamontowaniem telewizora (w miejscu planowanego ekranu), żeby była możliwość go wysunąć i opuścić ok. 100cm od sufitu do oglądania, ale to raczej szalony pomysł.

Pozdrawiam,
J
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden i drugi projekt jest pomysłowy. Ale w 3 tyś zł się nie zmieścisz.
 
Do góry