Następca dla W500

mirekwirek

New member
Cześć,



po około 15 latach umarł W500 (a jeszcze zakupiłem go używanego). Wszystko wskazuje na lampę. Ale uznałem, że w końcu czas znaleźć następcę. Chciałem znaleźć coś w okolicach 3000 zł i żeby było full HD.

I wszystko wydawało by się proste gdyby nie... moje dzieci do dziś namiętnie korzystają konsoli Wii, która ma złącze S-Video (lub composite).

Projektor głównie wykorzystywany byłby do filmów i gier. Jednak te co znajduję spełniające wymaganie posiadania złącza S-Video to projektory biurowe.

Jest szansa coś dobrać przy takich wymaganiach (HDMI, S-Video, full HD, przeznaczenie do filmów) w okolicach 3000 zł?

Dzięki za podpowiedź :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To był bardzo dobry telewizor.
Ale to już ząb czasu.
W tej klasie wiele nowych modeli zagra lepiej.
Ok. ale jaką odległość masz od ekranu ?
 

mirekwirek

New member
To był bardzo dobry telewizor.
(...)
Ok. ale jaką odległość masz od ekranu ?

Na problem S-video w Nintendo Wii chyba znalazłem rozwiązanie. Są adaptery HDMI do nich. Hurra.

Od ekranu do półki pod sufitem mam ~3,5m. Tu może też plus był dla W500, bo mógł stać normalnie na tej półce (możliwość skierowania obiektywu w dół). Teraz pewnie będę musiał jakoś położyć do góry nogami.

Ekran 2030mm x 1140 mm.

Myślałem nad modelem Optoma HD29He (dwa wejścia HDMI obowiązkowe).
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zobacz Benq W 1070 , nowy i mieści szybko się w cenie . Może jeszcze coś utargujesz , a ii lampa tania :)

Alabo Krótko ogniskowa obiektywu Optoma GT 1080 Darbee ( super poprawia obraz )

Lub Optoma 5000/5500

Nie wiem jakie masz warunki
 
Ostatnia edycja:

mirekwirek

New member
Zobacz Benq W 1070 , nowy i mieści szybko się w cenie.
Nie wiem jakie masz warunki

Dzięki za podpowiedź.
Salon średnio zaciemniony (zasłony), filmy raczej oglądamy wieczorem. A dzieci jak grają w ciągu dnia to jakoś im nie przeszkadza zbytnio. Benq W500 za dnia jednak słabo dawał radę.

Benq W1070 wydaje się ciemny przy Optomie i Epsonie. Więc te ~3000 lm to byłby spory skok jakościowy.

Optoma GT 1080 Darbee chyba będzie ciężko dostać.

Optoma 5000 wydaje się najciekawszym wyborem, ale jednak już przekracza budżet.

W Epson EH-TW750 przekonuje mnie żywotność lampy w stosunku do Optoma HD29He. A też oglądając u znajomego (nie pamiętam modelu) na projektorze LCD trzeba powiedzieć, że w tej technologii jest postęp.
 
Do góry