doradzcie laikowi prosze ...

duck.d.duck

New member
witajcie, ostatnio przrobolem mieszkanie i mam pokoj o wymairach plus minus 5,5 metra na 2,5 - 3 metry. chcialbym urzadzic sobie sale telewizyjno - kinowa. I tu mam problem, jako czlek malo biegly w rozweiazaniach video - kupic duza plazme/tylna projekcje (70 cali) czy rzutnik? Teraz mam 50 cali, na pewno wolalbym cos wiekszego. Ogladam glownie dvd (za chwile pewnie hd), pewnie podlacze konsole, do tego od czasu do czasu cyfra (programy informacyjne i sportowe). Moja glowna watpliwosc to jak sie sprawdza rzutnik w uzytkowaniu telewizji (domniemuje ze przy filmach super) - no. jak chce obejrzec sobie dziennik? Moge kupic produkt z gornej polki (tak 20 - 25k) , ale pytanie jak halas, rozgrzewanie sie, zwykle opinie z eksploatacji. Bede bardzo wdzieczny za opinie.

dd
 

Deimos

Banned
Optoma HD81:


Optoma HD81

Projektor Optoma HD81 zdobył tytuł "Najlepszy Zakup" prestiżowego angielskiego magazynu branży audio-wideo "What Home Cinema".

Optoma-hd81.jpg



Poniżej przedstawiamy wrażenia testerów:
Z kontrastem na poziomie 10.000:1, jasnością 1.300 ANSI-lumenów i korzyściami, jakie niesie za sobą zastosowanie optycznego procesora DarkChip3, Optoma HD81 nie może nie wywrzeć wrażenia. Dzięki dodaniu do projektora osobnego modułu, który zawiera w sobie znacznie więcej niż standardowy zestaw złączy, możliwe jest nie tylko podpięcie większej ilości urządzeń, ale też uniknięcie przeciągania kilku lub nawet kilkunastu kabli do projektora podwieszonego np. pod sufitem.
Po włączeniu urządzenia i ustawieniu rozdzielczości 1080p, obraz jaki zostanie wyświetlony na ekranie zapiera dech w piersi. Poziom głębi nie ma sobie równych - bez najmniejszych widocznych artefaktów ani linii zakłócających obraz.
Widoczna jest duża różnica jakości pomiędzy rozdzielczością 720p, a 1080i. O ile „Serenity" ogląda się wspaniale w rozdzielczości 720p, to przy 1080p można się poczuć zahipnotyzowanym. Odwzorowanie kolorów, poziomy czerni i rozdzielczość zasługują na najwyższe noty. Podłączenie do HD81 konsoli takiej jak XBox 360 daje „przytłaczający" efekt w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Nie tylko sygnał najwyższej rozdzielczości pozostawia niezapomniane doznania. Dzięki układowi Gennum skalującemu obraz, filmy DVD również robią duże wrażenie. System podczas skalowania nie wytwarza własnych artefaktów i przekształca w sposób bardzo płynny obraz o niższej rozdzielczości na wyższą. Wprawdzie formatu DVD nie da się porównywać z High Definition, ale dzięki temu nie zginie kolekcja filmów zebrana na płytach DVD.

Dość rozbudowane opcje ustawień projektora mogą sprawić, że niektórzy klienci mogą sobie zażyczyć wraz z nim usługę instalacji. Warto jednak to zrobić, jeśli chce się w domowym zaciszu stworzyć obraz, który może konkurować z tym, wyświetlanym w mniejszych salach prawdziwego kina.

Źródło: dystrybutor
NAJTANIEJ WIDZIAŁEM ZA 19999:)
Do oglądania zwykłej telewizji wykorzystaj posiadaną plazme.

Natomiast jeżeli chodzi o generowany hałas dla tego projektora to: w trybie economy ok. 23 decybele, a w Dynamic ok. 25-26 decybeli.
Ja mniej wiecej podobne wartości mam przy moim poczciym Panasonicu i w niczym to nie przeszkadza... Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

duck.d.duck

New member
dzieki, ale raczej nie mam jak wykorzytsac obecneog telewizora (to nie plazma, tylko tylna projekcja sony, dosc gruba i zajmuje sporo miejsca) - chcialbym miec jedno urzadzenie
 

timonek

Member
Bez reklam
kino domowe

Witaj dla mnie tez maly jest obraz ponizej 60 cali i tez zamierzam kupic sobie projektor z tego co piszesz jaka kwote chcialbys przeznaczyc na projektor to wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bedzei projektor jvc DLA-HD1 w najnowszej tehcnologi ktory kosztuje 20.000zl i dobry ekran do tego bo bez ekranu nie masz co liczyc na dobry obraz np. na zwyklej scianie. Sam zastanawiam sie nad zakupem projektora i jeszcze nie wiem jaki ale moj budzet jest o wiele mniejszy gdybym mial tyle przeznaczyc to jak juz pisalem wybralbym jvc sam sie wczesniej zastanwialem nad tym co lepsze dlp czy lcd , przy projektorze dlp mozesz byc podatny na efekt teczy a w lcd ogolnie powinien byc mniejszy kontrast ale najnowsze produkty nie maja juz takich bardzo problemow w przypadku jvc jest to poleczenia jakby tych dwoch technologi. Majac pokoj o takiej wielkosci jak pisalem to mozesz smialo wybrac wielkosc ekranu na pozimie 100 cali a nawet i wiekszy jezzeli bys chcial wszystko jedscez zalerzy w jakiej odleglosci bys siedzial od tego akranu bo jezeli po koniec tych 5 metrow to ekran moze byc wiekszy ale ograniczeniem bedzie szerokosc ekranu czyli szerokosc twojego pomieszczenia wiec z mojej strony to tyle jak chcesz sie cos wiecej dowiedziec mozesz smialo zadawac mi pytania pozdrawiam i zycze milych zakupow i pozniejszego ogladania.
 

duck.d.duck

New member
dzieki, siedzenie bedzie ok 5 metrow od ekranu - jedyne, czegos ie obawiam to komfort uzytkowania przy tv, czy tos ie sprawdza. teraz wlaczam jeden guzik i mam - pytanie czy trzeb ajakos ekstra zaciemniac, bawic sie w "rozbieg" urzadzenia etc etc
 

Deimos

Banned
Jak masz możliwość to postaraj sie jak najbardziej zaciemnić pomieszczenie, przedłużasz tym samym żywotność lampy (nie musi tak jasno świecić) i poprawiasz kontrast obrazu.:)
 

Slots123

New member
witam,

moim zdaniem uzywanie projektora do "codziennego" ogladania TV to pomylka.
mysle ze jednak trzeba miec plazme lub LCD do takiego ogladania non-stop i projektor, zeby obejrzec DVD, jakis mecz czy cos innego na naprawde duzym ekranie.

Ja mam na scianie plazme 42", ktora czesto gra non-stop (dziennik, bajki dla dzieci ... itp), ale jezeli chce obejrzec sobie cos z DVD to pod sufitem mam projektor (Infocus) i ekran i wtedy siadam wygodnie na kanapie, otwieram piffko i ogladam na ekranie 100"

Moim skromnym zdaniem projektor niezbyt nadaje sie do codziennego ogladania telewizji z kilku powodow (ograniczen jakie posiada)
- zawsze gra lepiej gdy w pomieszczeniu jest ciemniej
- lampa ma ograniczona zywotnosc
- patrzenie przez dluzszy czas na tak duzy obraz moze byc chyba jednak meczace
- nie powinno sie go kilkakrotnie wlaczac i wylaczac

... wiec moim zdaniem projektor moze zastapic TV ale nie do konca nadaje sie do takich zastosowan jak TV

pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Ja już podjąłem decyzje o wyminie mojego projektora Panasonic PT-AE500 na PT-AE 1000 po konsultacji z redaktorem miesięcznika Kino Domowe.
Jednak Optoma HD81 wypadła przy nim znacznie gorzej;)

197.jpg

PANASONIC PT-AE1000
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
projektor

Witam nie wiem czy juz cos zakupiles czy nie ale tak po pierwsze to zgadzam sie z reszta ze nie za bardzo projektor jest wykorzystywac do ogladania tv np. wiadomosci po drugie nie wiem jak chodzi panasonic ja bym polecal tak jak juz wczesniej pisalem model marki JVC a co do zaciemneinia to jak woiadomo zawsze jest najlepiej jak jest najciemniej jak sie da jezeli nie odpowiada ci ciemnu kolor scian to wybierz cos mozliwie najciemniejszego co by ci odpowiadalo naco bys byl w stanie sie zdectdowac najwarzniejsze jest zeby bylo dobrze zasloniete okno zeby ani troche nie dostawalo sie swiatlo to chyba na tyle narazei jak amsz jakies pytania to pytaj.
 

Deimos

Banned
A ja nie wiem, czy nie zmienie mojej decyzji bo... nie ma Panas tej funkcji System 24p True Cinema
        • > SONY VPL-VW60
17249
VPL-VW60 NOWY MODEL

Projektor BRAVIA z technologiami SXRD i x.v. Colour oraz systemem 24p True Cinema i trybem Theatre Mode opracowanymi razem z Sony Pictures dla zapewnienia prawdziwych doznań kinowych. Projektor można instalować pod sufitem, a do 2 wejść HDMI można podłączyć odtwarzacz Blu-ray i inne urządzenie HD.




Jeśli akcesoria nie są opisane jako "oferowane w zestawie" - są dostępne opcjonalnie.
  • Projektor o bardzo efektownym wyglądzie, wyposażony w technologię optymalizacji obrazu BRAVIA Engine . Idealny do instalacji kina domowego
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, zapewniająca zgodność z formatem Full HD i możliwość wyświetlania fantastycznego obrazu HD z konsoli Playstation 3, odtwarzacza Blu-ray Disc itp.
  • 2 wejścia HDMI – łatwe podłączanie innych urządzeń
  • Panele Sony SXRD i technologia Advanced Iris 2 – pierwszorzędna czystość i dokładność obrazu
  • Duża jasność i współczynnik kontrastu wynoszący 35 000:1 – niewiarygodna jakość obrazu na ekranie o przekątnej do 300 cali
  • Technologie x.v Colour i Real Colour Processing – naturalna reprodukcja żywych kolorów
  • Funkcja BRAVIA ThSync, umożliwiająca sterowanie projektorem i całym kinem domowym przez naciśnięcie jednego przycisku
17252
13069
13070
9091
17251
9117
17255
Projektor o bardzo efektownym wyglądzie, wyposażony w technologię optymalizacji obrazu BRAVIA Engine . Idealny do instalacji kina domowego
Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, zapewniająca zgodność z formatem Full HD i możliwość wyświetlania fantastycznego obrazu HD z konsoli Playstation 3, odtwarzacza Blu-ray Disc itp.
2 wejścia HDMI – łatwe podłączanie innych urządzeń
Panele Sony SXRD i technologia Advanced Iris 2 – pierwszorzędna czystość i dokładność obrazu
Duża jasność i współczynnik kontrastu wynoszący 35 000:1 – niewiarygodna jakość obrazu na ekranie o przekątnej do 300 cali
Technologie x.v Colour i Real Colour Processing – naturalna reprodukcja żywych kolorów
Funkcja BRAVIA Theatre Sync, umożliwiająca sterowanie projektorem i całym kinem domowym przez naciśnięcie jednego przycisku
System 24p True Cinema – wspaniały, zgodny z zamierzeniami reżysera obraz w kinie domowym
Bardzo cichy wentylator (22 dB)
Podświetlany pilot – wygoda obsługi w ciemnych pomieszczeniach
Dostępność od września 2007 r.
NO I ZGARNĄŁ TEGOROCZNĄ NAGRODE EISA, a jego oficjalna cena to podobno ok.4000 euro
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
Sony VPL-VW60

Deimos,

Zapomnij o Panasonicu,

Teraz Sony VPL-VW60 "rządzi" !!!
Tutaj zobacz test: http://www.cine4home.de/tests/projektoren/SonyVPL-VW60/VW60Frame.htm

zalety:
- 22 dB, bardzo cichy,
- tryb 1080p24 True Cinema
- anamorficzny Cinemascope - czyli tryb szerokoekranowy (21:9),
- zmierzony kontrast natywny 7000:1, dynamiczny nawet 30.000:1
- odświeżanie obrazu 2,5 ms
- 2 wejścia HDMI 1.3
- cena poniżej 4000 EUR, w Japonii dzisiaj równowartość ok. 2850 EUR
- jasność zmierzona w teście 1000 ANSI

pozdrowienia
 
Do góry