Ekran suprema czy Avtek + problem z podłączeniem do amplitunera

fixer45

New member
Witam, krótko na wstępie, żona wygrała projektor Epson 5820 jako że przypadł nam do gustu i mamy zamiar oglądać filmy na projektorze mam problem z doborem ekranu. Zastanawiam się nad dwoma.

Suprema FENIKS 221x125 cm Matt Grey HD 16:9

Avtek Cinema PRO 240 MG

Pierwsza kwestia czy na pewno matt Grey, ogólnie bardziej zależy mi na czerni, filmy będą oglądane tylko wieczorem, ale czy obraz nie będzie zbyt ciemny? Projektor ustawiony tryb Eco i kino.

Salon ma boczne ściany ciemny szary, do tego szare meble i narożnik, ale że mieszkam na poddaszu ekran będzie skierowany w skos który jest biały z niewielką ilością sufitu, także biały. Górna część ekranu będzie jakieś 1.20m od białego skosu i im niżej tym ta odległość się powiedział aż do 3m. Ten Epson chyba i tak w Eco i trybie kino świeci nawet jasno? Więc ekran matt Grey będzie chyba bardziej odpowiedni? Jeśli tak to z której firmy ?

I jeszcze jedna kwestia, wysokość mieszkania 290 cm, odległość oglądania 3 metry, w przypadku tego avteka czarny top ma 65 cm i pod tym względem wypada lepiej od supremum bo jednak obraz będę miał niżej.

I mam jeszcze jedne problem, chce projektor do amplitunera podłączyć, tylko żeby był dźwięk bo projektor ma androida. Przez HDMI nie przesyła dźwięku, można tylko przez Jack. Tylko pytanie jaki kabel i gdzie go podłączyć do amplitunera Pioneer vsx 423.

Dzieki za pomoc
 
Do góry