Projektor 4K HDR + ekran 150 cali cena/jakość

Garry2012

New member
Kupiłem TV 82 cale. Teraz pora na projektor. Myślałem o 130 calach, ale przy TV 82 cali chciałbym ekran 150 cali.


Salon 90 m2. Odległość ekranu od projektora ok. 4 m, odległość kanapy od ekranu jest elastyczna, można przesuwać kanapę bliżej lub dalej ok. 4-6 m. W oknach są elektrycznie sterowane żaluzje, więc można zrobić nawet w środku dnia ciemność.



Przeznaczenie:
- głównie filmy Full HD i 4K
- co do gier to nie wiem, może jak wyjdą gry na nową generację to PlayStation 5



Budżet:
- 7000-9000 zł, im mniej tym lepiej


Rok temu myślałem o Optoma UHD51 lub jej zamienniku/odpowiedniku Acer v6820i. W 2020 r. wyszły Optoma UHD30, UHD35, UHD42. Nie do końca wiem jakie są między nimi różnice.


Jaki projektor i jaki ekran polecacie? Żeby nie przepłacać i mieć święty spokój na wiele lat?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli ekran ma być 150" to musisz zwiększyć odległość projektora do ekranu. Do 10tys polecam Epson 9400. Nic innego nie znajdziesz w tej cenie. Tutaj jest ważna moc lampy aby obraz był odpowiednio jasny w hdr. Spokojnie Ci starczy mocy lampy na odpowiedni poziom nitów w HDR przy 4k. Tylko musisz zwiększyć odległość projektora na min.4.6m dla 150".
Dodatkowo ekran takiej wielkości wymaga obowiązkowo napinaczy jeśli ma być elektryczny aby nie zawijał się do środka. Ponadto ja bym przy tej wielkości brał ekran biały z gain min.1.2. Sprawdzone firmy K.a.u.b.e.r i A.de.o. Reszta na własną odpowiedzialność, co nie którzy próbowali z tańszymi ale nie polecam. Przy tej wielkości kup jeden a dobry. Prędzej zmienisz projektor na inny niż ekran.
Ps.epsona po rabatach spokojnie wyrwiesz poniżej 10tys.tylko trzeba troszkę poszukać i ponegocjować cenę.
 
Do góry