Jeden by wszystkimi rządzić - ekran, projektor, chromecast

mathoff

New member
Cześć,

U mnie projektor zastępuje telewizor.
Mam prosty rozwijany ekran elektryczny z pilotem (Optimalscreen 4k), projektor Optoma HD27e z pilotem i najnowszego Chromecasta z Google TV - z pilotem. Do tego zintegrowanego z chromecastem Google Home (hej google, włącz Przyjaciół na Netflixie).

Czy macie pomysł jak zintegrować te urządzenia tak, bym naciskając jeden guzik (lub dając komendę głosową) mógł jednocześnie włączyć chromecasta, włączyć projektor i opuścić ekran?

Pozdrawiam!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Choć nie jestem fanem, to plus za oryginalny tytuł :)
Oczywiście, że się da. Sam tak zrobiłem eksperymentalnie w jednym z pomieszczeń. Byłem sceptyczny, ale chciałem zobaczyć" z czym to się je".

Na poczatku musisz zapoznać z alexą i broadlinkiem wszystkie urządzenia, ktore chcesz włączać jednocześnie, potem z robić z nich "makro".
"Alexa Turn On Movie" i włącza się tv na odpowiednim źródle ustawia się głośność, włącza się odtwarzacz, soundbar i gaszą się światła. Mam sparowane z tym ustrojstwem jeszcze kilka innych urządzeń w tym pokoju.

Dziś korzystam z tego sporadycznie, bardzo rzadko, no może gaszę światło jak nie chce mi się podejść, mam zajęte ręce, itp, ale sam pomysł jest OK i działa.
Potrzebuujesz urządzenie Amazon Alexa lub Google Home (sterowanie głosowe) oraz Broadlink (zastepuje piloty i komunikuje się z Alexą). 1-2 lata temu wyszło mnie to ok. 300 zł. Nie wiem, bo nie jestem ekspertem w dziedzinie takich gadzetów, ale może dziś jest coś nowszego na rynku (?) i może nie trzeba posiadać "dwóch (osobnych urzadzeń), by wszystkimi rządzić" ;)

W tym wątku masz sporo wyjaśnione:
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/139802-moj-smart-leaving-room.html
 
Ostatnia edycja:

mathoff

New member
Dzięki, sporo ciekawego materiału.
Z tego, co widzę, to Broadlink może rozwiązać moje problemy. Niestety w tym temacie prezentujący nie pokazuje integracji z ekranem czy projektorem, a współpraca z inteligentnym telewizorem jest prostsza. Przykładowo mój chromecast ani Google Home nie jest w stanie sterować projektorem, ponieważ nie znają tego urządzenia (mają zaprogramowane integracje z TV).

Zobaczymy, na pewno broadlink to dobry pierwszy krok, dzięki! :wink:
 

lipaaa

New member
Nie wiem czy w Twoim modelu projektora ale w HD29 jest w opcjach możliwość włączenia projektora "na sygnał" czyli włączając Chromecast odpala się projektor, rozwiązuje to w jakiejś kwestii chociaż sam proces włączenia. Ja mam głośniki bluetooth więc sterowanie dźwiękiem też mam z pilota Chromecast.
 

mathoff

New member
O, ciekawe. Sprawdzę.
W tej kwestii mam inny problem - jak streamuję obraz z komputera na Chromecast, a Chromecast połączony jest z głośnikiem bluetooth, to mam małe opóźnienie. U Ciebie też to się zdarza?
 

lipaaa

New member
Na nowym Chromecast jeszcze nie testowałem streamowania, korzystam głównie z serwisów typu netflix, hbo i nie ma tam opóźnienia. Natomiast mam jeszcze Nvidia shield przy monitorze, są podpięte również do tych głośników BT i tam już parę razy puszczałem coś z telefonu i nie było problemów.

Wieczorem puszczę sobie jakiś materiał na Chromecast i sprawdzę.
 

mathoff

New member
Dla potomnych: ogarnąłem.
Kupiłem Broadlinka RM Pro+, czyli taki uniwersalny pilot. Zintegrowałem go z Google Home, skopiowałem sygnały rzutnika i ekranu, wprowadziłem odpowiednie sceny.

Teraz na hasło "cinema time" włącza się projektor, opuszcza ekran, włącza chromecast a z głośnika zaczyna lecieć 20th Century Fox Fanfare.

Na hasło "Cinema off" wszystko wraca do poprzedniego stanu. W kolejnych krokach wjeżdżam w inteligentne żarówki :)
 

mathoff

New member
Nie mam za bardzo porównania do wysokiej klasy ekranów. Ten ekran kosztował bodaj z 560 zł, w wersji elektrycznej. Nie mam na co narzekać, ale traktuję ten zestaw bardzo użytkowo.
 

mathoff

New member
@mathoff
Jak po roku użytkowania wygląda ekran, nie faluje nie zawija się znacząco ?

Nie mam żadnych zarzutów. Wszystko działa jak powinno. Nie widzę żadnego falowania. Nawet, jeżeli ekran zawija się gdzieś po bokach (czego nie zauważyłem), to pole wyświetlania oddaje w 100% dobrze i jest proste.

Parę razy zwinąłem jakieś owady, wilgotną ściereczką bez problemu zesżło.
Do domowego użytku spoko.
 
Do góry