Ekran elektryczny 100-110 cali

Caveza

New member
Cześć :)

Tak jak w temacie, poszukuję ekranu projekcyjnego elektrycznego w rozmiarze 100-110 cali. Co moglibyście polecić/doradzić?

Projektor, który mam to Sony HW45ES.

Pomieszczenie ma jasne ściany, w dzień zasłaniam okno roletą zewnętrzną.

Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to 1500-2000 zł

Dobrze gdyby pas rozbiegowy miał 30cm i oczywiście czarne obramowanie.

Montaż ścienny, nie potrzebuję ekranu do zabudowy.

Na forum często pojawiają się propozycje ekranów k.auber/suprema/adeo.

Na znanym portalu aukcyjnym jest wiele ofert ekranów, jednakże nie wiem czy powinien być biały, szary, jaki ma mieć współczynnik GAIN. itd.


Dodam tylko że ekran przez większość czasu będzie pozostawał rozwinięty.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli celujesz w k.auber/suprema/adeo to przy tym budżecie tylko używki wchodzą w grę. Znalezienie używanego ekranu który uda Ci się dopasować do swojego pomieszczenia jest bardzo trudne, ale wykonalne. Nowy w tym rozmiarze kosztuje jakieś 4000 PLN +
Kilka osób polecało ekrany Esmart z Ebay'a, niestety na oczy nie widziałem więc nie podpiszę się pod nimi.
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zarówno k.auber jak i Adeo to pewniaki, ja mam już drugi Adeo, kilku kolegów z forum ma K.aubery i jeśli weźmiesz powierzchnię referencyjną to nie będziesz miał żadnego przekłamania kolorów ani efektu srebrzenia.
Odnośnie Gain i koloru ekranu - wszystko zależy od tego jakie masz preferencje i warunki lokalowe. Ja miałem zarówno Reference Grey jak i Reference white w adeo i róźnice są dosyć subtelne. Gain w okolicach 0.9-1.0 będzie jak najbardziej OK do SDR. Sony HW-45 jest projektorem który dobrze spisuje się w ciemnych pomieszczeniach (ciemne ściany nieodbijające światła) więc jeśli masz białe ściany i sufit tak jak ja, to może się okazać, że będziesz potrzebował projektora z mocniejszą lampą (ale wtedy nie LCOS tylko 3LCD)
 

Caveza

New member
Niekoniecznie celuję w ekrany k.auber/adeo. Wspomniałem o nich bo często polecane są na forum. Jednakże muszę rozważyć też inne propozycje, które mieściły by się w budżecie.
Jak chodzi o esmart to też mi chodzi po głowie. Nie wiem czy któryś kolega z forum nie zamówił ostatnio, ale jeszcze nie napisał jak się sprawuje.
Dotychczas oglądałem na ścianie w trubie eco i jasność jest wystarczająca. Na wiosnę wymieniłem lampę po ponad 2000h.
 

Caveza

New member
Tak, myślałem nad Andromeda, z tym że nie wiem jak z jakością. Trafiłem też na wypowiedzi innych użytkowników forum w innym temacie, że zależy jak trafisz.
W sklepie abc jest na przykład k.ber z tym że chyba tylko ramka bez pasa rozbiegowego
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ja mam od miesiąca Andromede elegant IM 102cale matt white gain 1.0 , bardzo dobry ekran- gładki bez zafalowań, całe sterowanie schowane w obudowie z której tylko kabel zasilający wystaje, prosty montaż, zgrabny czarny pilot, silnik cichy i ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedno co żle zrobiłem to że taki mały kupiłem- teraz kupiłbym 120cali :)
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Dobry ekran to poznaje się po paru latach użytkowania, a nie po miesiącu:). Ja użytkuję od 10 lat Adeo Tensio Professional Pro z napinaczami (110") i nie zamieniłbym na żaden inny. Bo tu nawet silniczek jest made in Italy, a nie jakaś chińszczyzna... Wydałem na niego 5000 zł i nie żałuję ani złotówki, oczywiście tył cały czarny, z przodu czarny border ok 40 cm.



Stopka:
Sony KD85-ZG9:D, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 
Ostatnia edycja:

Caveza

New member
Macie jakieś sprawdzone sklepy gdzie można ponegocjować ceny?
Gdzieś na forum przeleciało mi abc....ji. Gdzie jeszcze warto "uderzyć"?
;)
 
Do góry